Юля проти «УМ»: маємо право мати право

Апеляція «України молодої» на рішення Шевченківського райсуду столиці у справі «Тимошенко проти «УМ» уже надійшла до Апеляційного суду Києва, тож чекаємо засідання. Тим часом нашій газеті вдалося отримати коментар самої Юлії Володимирівни з цього приводу (зауважмо, що текст офіційної відповіді лідерки БЮТ на матеріал, що вийшов в «УМ» ще 5 січня, не надійшов у редакцію й досі, попри те, що саме його Тимошенко намагалася просунути на наші сторінки через суд).

Температура полеміки — мінус 25

Навіть 25-градусний мороз не завадив позавчора кільком сотням найстійкіших прихильників Президента Віктора Ющенка і блоку «Наша Україна» зібратися на Театральному майдані Полтави на мітинг, присвячений Дню соборності. До речі, саме така кількість учасників засвідчувала цілковиту добровільність зібрання: минула влада неодмінно б «забезпечила» вдесятеро більшу явку на підтримку себе, улюбленої...

Олександр Яворський: Литвин нам не конкурент

Олександр Яворський: Литвин нам не конкурент

Серед майже півсотні політичних сил на вибори-2006 іде і Селянська партія. Нещодавно вона пережила складний період. Парламентські перегони поставили її на політичне роздоріжжя: з Президентом чи проти Президента? Зійшлися на першому. І після Тетяни Засухи керівником СелПУ став Олександр Яворський. Це перший заступник голови об'єднання «За Україну! За Ющенка!» Петра Ющенка, приятель Президента та його брата, підприємець з івано-франківським корінням.

Стиль нового лідера

Стиль нового лідера

Навколо стилю державного керівництва Президента України Віктора Ющенка точаться гострі дискусії. І це не випадково. Адже його стиль суттєво відрізняється від стилю попередників.
По-перше, це стиль вільної людини, вільного політика, не зв'язаного корпоративними інтересами, як це було в Леоніда Кравчука («стара партноменклатура») чи Леоніда Кучми (спочатку — «червоний директорат»), а зв'язаного винятково національними інтересами, тобто інтересами народу, який прийшов на Майдан наприкінці 2004 року.

Сергій Телешун: Нинішні вибори — форма усунення громадян від управління державою

Сергій Телешун: Нинішні вибори — форма усунення громадян від управління державою

Докторові політичних наук Сергію Телешуну — 43 роки, але за плечима в нього вже довгий шлях по коридорах влади. Переважно по горизонталі: Телешун працював на Банковій ще з Кравчуком, довгий час консультував і Кучму, був керівником управління внутрішньої політики Адміністрації Президента та автором багатьох (задіяних і не дуже) політичних сценаріїв. Недавно Сергія Олександровича покликали на Банкову від імені нового Президента, Ющенка. Там він — позаштатний.

Йти чи не йти?

Коли конституційні судді, яких рано чи пізно таки призначить і приведе до присяги Верховна Рада (буває ж, що й парламенту доводиться звертатися до тлумачів Конституції за роз'ясненнями, тож у разі чого можна не сумніватися: як народних обранців «припече», КС «постане» вмить), нарешті візьмуться до виконання своїх обов'язків, їм ніколи буде й угору глянути. Після вступу в дію політичної реформи Конституційний Суд згадують «всує» так часто, що й без того завантажену установу явно просто завалять справами. Зокрема й зі зворотною адресою Банкова, 11.

«Глухарі» без Ющенка

Президента у Верховній Раді вчора не чекали. Не тому, що геть уже бачити не хотіли — просто більшість парламентаріїв не вірили в те, що Віктор Ющенко прийде. Хоча на 12.30 і було призначено розгляд питання про взаємодію Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів за участю всіх вищеназваних гілок влади.

А на тім рушникові...

Верховна Рада збільшила на три години часовий проміжок, протягом якого виборці зможуть голосувати на парламентських перегонах. Якщо раніше дільниці відчинялися о восьмій ранку, а зачинялися о восьмій вечора, то тепер ми зможемо висловити своє волевиявлення від 7:00 до 22:00.

Ксенія Ляпіна: Деякі політики, спробувавши відставити уряд, зламали собі зуби

Ксенія Ляпіна: Деякі політики, спробувавши відставити уряд, зламали собі зуби

Народна депутатка з фракції «Наша Україна», голова Ради підприємців при уряді розповідає «УМ» про загрози політреформи, стосунки з «тимошенківцями», схожість між «НУ» та Іллею Муромцем, початок серії конституційних криз та перешкоди на шляху розвитку підприємництва