Журналістів убивають навіть за спорт

Саме так міжнародна організація «Репортери без кордонів» у своєму звіті назвала минулий рік для журналістів. За підрахунками експертів «РБК», у 2003-му по всьому світу загинуло 42 медійники, щонайменше 766 було заарештовано і як мінімум 1460 зазнали нападів або погроз. Такої сумної статистики не було ще з 1995 року, наголошують представники міжнародної громадської правозахисної організації, яку очолює француз Робер Менар.

Постанова є — рішення немає

Уряд України на засіданні в середу затвердив постанову про інтеграцію української нафтопровідної системи «Одеса — Броди» в польську нафтопровідну систему. Про це повідомив віце-прем'єр Андрій Клюєв, передало агентство «Інтерфакс-Україна». Згідно з попередніми повідомленнями, розгляд угоди двічі переносили у зв'язку з необхідністю його доопрацювання. Тоді ж, у грудні минулого року, Клюєв не уточнював, про які доопрацювання йшлося, лише зазначив, що вони мають «технічний» характер. А проте часу для усунення технічних недолужностей у міністерських чиновників було більш ніж достатньо, адже угоду про інтеграцію українських і польських магістралей підписали у Брюсселі ще 27 листопада 2003 року. Мабуть, далі зволікати з відповідною урядовою постановою було вже просто непристойно. Тим більше що вагання українського уряду помітили в Європейській комісії. Логічно було припустити, що саме через це віце-президент Європейської комісії із питань транспорту і енергетики Лойола де Паласіо відклала призначений на 20 жовтня 2003 року візит до Києва, під час якого планувалося обговорити перспективи добудови українського трубопроводу «Одеса — Броди» до польського міста Плоцьк.

Не закривши — не відкриєш

Не закривши — не відкриєш

Парламентська середа нічим не відрізнялася від вівторка – «пересічні» парламентарії тихо сиділи на своїх робочих місцях у сесійній залі, більш «засвічені» обличчя роздавали журналістам коментарі з приводу свого подальшого бачення ситуації, а лідери фракцій та груп засідали в кабінеті у спікера, намагаючись дійти бодай якогось спільного рішення. Зрештою, сесію знову ніхто так і не відкрив, давши деяким ЗМІ зайвий привід нагадати, що до розпуску Верховної Ради залишилося 28 днів (нагадаємо, що, за Конституцією, для того, аби Президент мав право розігнати нинішній парламентський корпус під три чорти, треба, аби нардепи не починали засідання протягом 30 днів).

Україна — держава недемократична,

«Ми вчора знайшли порозуміння, але складається враження, що деякі керівники злякалися власної рішучості розблокувати роботу парламенту». «Деякі керівники» — це про лідерів опозиції, які, за словами Володимира Литвина, відмовилися вiд попередньо досягнутої домовленості з більшістю. Про це спікер заявив учора на прес-конференції після Погоджувальної ради фракційних лідерів, яким так і не вдалося дійти згоди.

«Наші» очікують на поповнення

Як стало відомо «УМ», народний депутат Леонід Черновецький, який з початку повноважень цього парламенту залишався позафракційним, подав заяву про вступ до фракції «Наша Україна». Відомий банкір і юрист, один із керівників «Правекс-банку», пан Черновецький уже тривалий час позиціонував себе як симпатика блоку Віктора Ющенка, власне, і свою виборчу кампанію у мажоритарному окрузі на київському Лівобережжі він будував із використанням «нашоукраїнського» бренду та навіть з особистою підтримкою В. Ю.

Ляльковий без «Ляльки»

Клуб-кафе «Лялька», який належить мистецькому об'єднанню «Дзига» і розташований у Львівському обласному театрі ляльок, з позавчорашнього дня опинився фактично на вулиці. Нагадаємо, директором «Дзиги» є Маркіян Іващишин — один із засновників неугодної місцевій податковій «Львівської газети».

Опозиція хоче референдуму

Опозиція хоче референдуму

Учорашнього засідання Верховної Ради усі, хто бодай трохи цікавиться політикою, не кажучи вже про самих політиків та журналістів, чекали з нетерпінням — як-не-як, парламентарії мали вперше після довготривалої «блокади» президії й «ручного» голосування за зміни до Конституції зібратися в сесійній залі. Усіх цікавило, чи блокуватиме опозиція трибуну знову і як на це реагуватимуть «більшовики». Тому, заходячи до ложі преси до початку засідання, журналісти зітхали — хто полегшено, а хто й розчаровано: наявні в залі нардепи спокійно сиділи на своїх місцях, ручкалися, вітаючи один одного зі святами, або мирно розмовляли, явно не маючи жодного наміру блокувати чи захищати президію.

«І щуку кинули у річку»,

«І щуку кинули у річку»,

Підвищення Сергія Медведчука із посади голови податкової адміністрації Львівщини в крісло першого заступника ДПА України викликало шквал критики з боку опозиційних політиків. Єдиним «позитивним» коментарем, котрий учора поширили інформагенції, була заява голови Львівської обласної ради Михайла Сендака. У своєму коментарі він привітав кадрове рішення Президента України і додав, що Леонід Кучма нарешті прислухався до голосу народу i здорового глузду, прибравши молодшого Медведчука зі Львова (депутати облради ще 6 червня висловили йому недовіру). Зрозуміти іронію голови облради неважко: Сергій Володимирович свого часу добре насолив і незалежному галицькому бізнесу, і опозиційній політиці, тамтешній пресі (щоправда, станом на вчора ще не було указу про звільнення Медведчука-молодшого з попереднього місця роботи). Але найприкріше те, що, послабивши податковий зашморг на шиї Львівщини, Медведчук дістав змогу кинути його на всю Україну...

«Без цензури» – під цензурою?

Читачі та передплатники газети блоку Ющенка «Без цензури» з Південної України мало не залишилися на цей тиждень без очікуваного «духовного харчу» — минулої суботи вантажний автомобіль, який віз віддрукований тираж видання «Нашої України» для південних областей, у Запоріжжі затримали співробітники міської державтоінспекції. Як повідомив прес-службі «НУ» народний депутат Сергій Соболєв, машину зупинив інспектор ДАІ. Формальний привід — перевірка вантажу. За словами «нашого» парламентарія, щойно пан інспектор переконався, що саме ця вантажівка везе «безцензурну» газету, одразу викликав по рації «підмогу».

«Проблема-70» українського телебачення

«Проблема-70» українського телебачення

Суботні випуски новин, зокрема «Вісті» на Першому національному, згрібали у свої цукрово-трояндові обійми і переносили у часи телевізійних возвеличень «дорогого Леоніда Ілліча». Вшановували тезку Брежнєва — екс-Президента Кравчука, нині лідера фракції СДПУ(о) у парламенті, який побачив світ у селі Великий Житин на Рівненщині рівно 70 років тому. УТ не побоялося передати куті єлею, зробивши святкові репортажі про дитинство ювіляра, його заслуги, його відзначення держнагородами та вшанування однопартійцями головною новиною дня — у вечірньому випуску цьому присвятили майже 20 хвилин, при тому що звіт про решту українських та світових подій втиснувся максимум у 400 секунд.