Сталін «надихнув»

Встановити пам’ятники колишнім лідерам Радянського Союзу та України місцевих комуністів, за їхніми словами, «надихнув приклад запорізьких однопартійців». Які, нагадаємо, спромоглися увічнити в камені «вождя всіх народів» Йосифа Сталіна, що вилилося у гучне, на всю Україну, протистояння з політичними арештами і судовими процесами.

Брежнєва згадали, про Косіора забули

Як уже повідомляла «УМ», у Дніпропетровську сесія міськради ухвалила рішення назвати одну з вулиць обласного центру іменем колишнього генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва, становлення якого проходило саме в місті на Дніпрі.

Син за тата відповідає...

Син за тата відповідає...

Ця ДТП сталася ще у 2003 році поруч із будівлею Тернівського райсуду в Кривому Розі. При зустрічному русі не розминулися автомобіль, керований 48–річним Володимиром Ісаєвим, і мотоцикл iз коляскою, на якому двоє хлопців везли холодильник. Хлопці на мотоциклі від отриманих тяжких тілесних травм померли в лікарні. Встановити винуватця аварії виявилося непросто, бо не знайшлося жодного безпосереднього свідка. Проте в порушеній справі фігурував як очевидець один громадянин. І під час слідства, і в судовому засіданні він давав свідчення. Ще й божився, що самого моменту аварії не бачив, бо проїхав на якісь секунди раніше і зупинився тільки тоді, коли позаду почув страшний удар.

Метамфетамін для трьох областей

Набув чинності вирок Апеляційного суду Дніпропетровської області стосовно п’яти членів організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію, де тривалий час виготовляли синтетичні наркотики. Злочинне угруповання складалося з мешканців Дніпропетровська — чотирьох чоловіків і однієї жінки. Щомісяця вони збували до півтора кілограма метамфетаміну.

Цвинтарні війни

Жити нині нелегко, але й відійти на той світ часто–густо теж непросто. У тому розумінні, що багато кому на цьому так і хочеться по­гріти руки. У Кривому Розі людей допекли настільки, що іншого виходу вони не бачать, як ініціювати всеукраїнський рух проти монополізації ринку ритуальних послуг. Бо де монополізація, там і цінова сваволя. Певна річ, відбувається це не без протекції з боку влади.

Замість метро... канати

З ідеєю нового повітряного транспорту до міської влади офіційно звернувся місцевий ентузіаст Юрій Єршов. Свого часу саме з його ініціативи у Дніпропетровську була прокладена перша у Радянському Союзі реверсивна канатна дорога, що з’єднала район парку імені Шевченка на правому березі Дніпра з пляжним Комсомольським (нині — Монастирським) островом. Тепер же Юрій Артемович вирішив «проштовхувати» своє дітище як новий вид міського... транспорту поряд iз маршрутними автобусами, трамваями, тролейбусами чи метро.

Перемога з двома дебютами

Перемога з двома дебютами

Минулого уїк–енду до Дніпропетровська — на арену клубу «Мегарон» — завітав великий теніс. Він міг бути ще «більшим», але торік збірна України вибула з І групи Євро–Африканської зони Кубка Девіса до ІІ — після прикрих поразок від Нідерландів у Харкові (2:3) та від Словаччини у Братиславі (1:4). Отож тепер доводиться долати непростий шлях задля поновлення в «середньому» класі.

Плюс «УДАР» із «Нашою Україною»

Це справді факт. Досі в областях, де вже спромоглися підписати угоди про спільні дії об’єднаної опозиції, фігурували назви не більше трьох партій — «Батьківщина», «Фронт змін» та «Свобода». Після двотижневих переговорів і дискусій Дніпропетровщина, де в усіх ешелонах влади незаперечно домінує Партія регіонів, несподівано вдарила п’ятірнею. До звичної трійки найрейтинговіших на сьогодні опозиційних партій додалися ще й «УДАР» Кличка з «Нашою Україною». Що є фактом доволі несподіваним. Навіть лідер «нашоукраїнців» в області Віктор Гноєвий це визнав, зізнавшись, що декому в лавах «НУ» доцільність такого кроку йому доведеться ще пояснювати.

Зурочена міліція

Після всього, що сталося минулого тижня, справді є підстави стверджувати, що міліціянтам Дніпропетровщини хтось наврочив. Спершу внаслідок дорожньо–транспортної пригоди зазнали серйозних травм начальники верхньо­дніпровських районних відділів міліції та підрозділу Державтоінспекції, які разом поверталися з села Мишурин Ріг. За кермом власної «Хонди акорд» перебував головний даішник району Ігор Татара. Близько 18–ї години авто на повному ходу врізалося у дерево на узбіччі. Обох потерпілих нині госпіталізовано до обласної клінічної лікарні імені Мечникова. У начальника Верхньодніпровського райвідділу міліції Ігоря Лушпая переламані обидві ноги, в Ігоря Татари — черепно–мозкова травма, зламані ребра і пробита легеня.

Мистецький виклик і виклик у прокуратуру

Мистецький виклик і виклик у прокуратуру

На минулорічному конкурсі молодих художників МУХI–2011, що проходив у столичному Crystal Hall, журі у складі художника Тіберія Сільваші, галеристів Євгена Карася, Марини Щербаченко, Вікторії Бурлаки, директора Інституту проблем сучасного мистецтва Віктора Сидоренка, мистецтвознавця Олександра Соловйова побачило у Данилові Галкіну незаперечного переможця. Настільки їх вразила робота молодого дніпропетровця «Стережіть (ся) дітей». Однак у рідному Дніпропетровську Данила чекало ставлення зовсім інше. Одна з керівниць місцевого художнього музею привселюдно назвала його творчість «чимось таким, що з мистецтвом нічого спільного не має». А на довершення хлопця викликали до... прокуратури саме з приводу його розхвалених у Києві робіт.

«Зміст проекту «БДСМ–2222», що експонувався на виставці «20 номінантів на премію PinchukArtCentre», був неправильно трактований одним iз дитячих фондів, який написав на мене до органів прокуратури заяву зі звинуваченням у пропаганді педофілії і розповсюдженні дитячої порнографії, — пояснює «УМ» Данило. — Тільки таке звинувачення є повною протилежністю концепції проекту. Діалог iз працівниками прокуратури відбувався у доброзичливій атмосфері. Зрештою, «справу» передано експертній комісії з моралі, яка повинна дати оцінку щодо того, чи є «БДСМ–2222» аморальним».