Зароблений «швейцарець»
У Службі безпеки пояснили, звідки у першого заступника голови СБУ Володимира Рокитського, який також очолює Главк iз боротьби з корупцією та організованою злочинністю, елітний швейцарський годинник Breguet iз серії Reviel du Tsar Alarm. У прес–центрі СБУ «УМ» повідомили, що цей годинник з’явився у генерал–лейтенанта ще кілька років тому, коли він не працював в органах СБУ.
Убив неньку через гроші?
Трагедія сталася вчора вночі в селищі Чабани, що під Києвом. На території однієї з садиб правоохоронці знайшли два трупи, ледь живого господаря та затримали п’ятьох нападників–молодиків віком від 16 до 22 років.
Горіла «кока», палала
Рекордну кількість «білого порошку» за всі роки незалежності України вчора вранці завезли вантажівкою у супроводі бійців спецпідрозділу «Альфа» на сміттєпереробний завод «Енергія». «Альфівці» з автоматами вишикувалися навколо вантажу по периметру, на дахах будівель заводу можна було помітити снайперів спецпідрозділу СБУ. Військові швидко розвантажили призначений до знищення «кокс» — більше 60 армійських ящиків (в кожному — більше 16 кілограмів наркотика), якi опечатали слідчi. Далі на один iз найдорожчих наркотиків світу чекала заводська піч. Кокаїн разом зі звичайним побутовим сміттям киян перетворився на водяний пар. У цьому на власні очі переконався і журналіст «України молодої».
Одинадцять тисяч підлеглих Пшонки
Питання про те, коли саме в Україні буде реформовано прокуратуру, досі зависає у повітрі. З одного боку, влада неодноразово заявляла про необхідність реформування цього наглядового органу, але лише після судової реформи, набуття чинності нового КПК та реформування адвокатури. Команда правників з Банкової під керівництвом радника Президента Андрія Портнова вже може записати у свій актив, як не бездоганну реформу Феміди (помилки, вказані ПАРЄ щодо «обрізаних» повноважень Верховного Суду, влада не поспішає виправляти), так і зі скандалом ухвалений вночі КПК, який має набрати чинності через півроку. Утім новий законопроект «Про прокуратуру» команда Портнова ще не «народила». Тоді як власний проект закону для прокурорів ще наприкінці минулого року схвалила Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права, до робочої групи якої увійшли відомі та незаангажовані владою правники на чолі з головою правління Центру політико–правових реформ Ігорем Коліушком. Уже на початку весни Венеціанська комісія розпочала вивчення цього законопроекту, а свій висновок обіцяє надати в середині червня. Та чи стане прогнозоване схвалення цього законопроекту венеціанцями запорукою для ухвалення закону в Україні? Міжнародна конференція щодо реформування прокуратури в Україні, яка відбулася наприкінці минулого тижня у Києві, не дала відповіді на це питання.
Бережись, рибко, велика й маленька
Дніпровська екологічна прокуратура вважає роботу Державної інспекції охорони, відтворення водних живих ресурсів і регуляції рибальства незадовільною. Тим більше зараз, коли в українських водоймах триває період нересту, браконьєри наносять рибним ресурсам Дніпра особливо важкі збитки. За даними прокуратури, лише за останні три роки репродуктивність Канівського і Київського водосховищ знизилася на 20 відсотків.
«Зроблено в зоні»
«Тюрма — ремесло окаянне», — цей вислів російського імператора Петра І донині люблять вітчизняні пенітенціарії. Тож саме під назвою «Ремесло окаянне» учора відкрили в Донецьку унікальний магазин, де всі товари виготовили засудженi. Торгова точка розташована у будівлі облуправління ДПтС Донеччини поруч із центром міста і має окремий вхід. Тож будь–який перехожий може зайти і купити популярні на «зоні» нарди, саморобні ікони або навіть пошиту засудженими вечірню сукню!
Чим ложа не гожа?
Якщо опозиція блокує президію Верховної Ради через обурення ймовірним побиттям Юлії Тимошенко в колонії, значить, більшість має зачинити ложу преси. Саме так вирішили голови фракцій Олександр Єфремов (ПР), Петро Симоненко (КПУ), Ігор Шаров (Народна партія) та скандально відомий голова депутатської групи «Реформи заради майбутнього», яку ще називають групою «тушок», Ігор Рибаков. Цей квартет письмово звернувся до Голови ВР Володимира Литвина з проханням «заборонити доступ до балконів сесійної зали», оскільки пленарних засідань усе одно не відбувається.
Між правами та репресією
У Києві на базі Національного університету ім. Тараса Шевченка вже вп’яте відбулась міжнародна конференція «Захист демократичних цінностей і дотримання прав людини у діяльності спецслужб», організована СБУ, Національним інститутом стратегічних досліджень, Женевським центром демократичного контролю над Збройними силами, Офісу зв’язку НАТО в Україні тощо. Вручаючи нагороди за кращі роботи студентам і курсантам п’яти українських вишів, вітчизняні керівники спецслужб та їхні партнери з Євроатлантичного альянсу посміхалися, утім за «круглим столом» були й вельми відверті натяки щодо ситуації в Україні з правами людини, що склалася в останні роки.
Бита чи не бита?
Питання, винесене в заголовок, третій день розпалює пристрасті у вітчизняному політикумі й міжнародних колах. Позавчора, дізнавшись про заяву своєї лідерки щодо її побиття конвоїрами, фракція БЮТ заблокувала президію Верховної Ради, яку не збирається звільняти доти, доки про те, що трапилося у Качанівській колонії Харкова, не прозвітує Генпрокурор, керівник «фашистської» пенітенціарної служби, а нардепів iз медичною освітою не пустять для огляду Ледi Ю. Учора Рада так i не запрацювала.