Ранок починався не зi сніданку

Дюжина учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС продовжує розпочату акцію голодування, і ніч на середу вони провели в наметах біля приміщення управління Пенсійного фонду України в Донецькій області. Як уже повідомляла «УМ», «ліквідатори» протестують проти відмови тутешнього управління виконувати вимоги чинного законодавства про перерахунок раніше призначених пенсій з інвалідності.

Міста-привиди

Міста-привиди

З недавніх часів з'явилися всі підстави вважати, що відоме з історії велике переселення народів — ніщо в порівнянні з переїздом до столиці «донецьких». Найпершими у цьому пересвідчилися ті ж мешканці Києва, які на власному досвіді відчули величезний наплив вихідців з Донеччини. Бо обживати столичні кабінети й квартири керівні донеччани взялися всерйоз і надовго. Тобто повезли з собою не тільки членів своїх родин та родичів, а й заступників, помічників-референтів, коханок, охоронців, водіїв, масажистів, кухарів, перукарів, писарів... Отож, може, це просто збіг обставин, та факт залишається фактом — густо заселеною областю в останні роки немов, як кажуть, Мамай пройшов. І тому нині саме Донеччина займає сумнівну першість у державі за кількістю залишеного напризволяще житла — порожніми тепер є понад 6 тисяч квартир.

З похорону на похорон...

Тіло восьмирічного мешканця села Ступки Артемівського району, який напередодні пішов з дому і на добу зник безвісти, знайшли на березі річки Бахмутка. І хоча на потерпілому не виявили жодних тілесних пошкоджень, його руки були міцно зв'язані рушником. А вже невдовзі правоохоронці в ході оперативно-розшукових заходів затримали молодика, причетного до загибелі дитини.

«Піст» чорнобильців

У вівторок біля приміщення управління Пенсійного фонду України в Донецькій області розпочали голодування місцеві учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС. Дванадцять учасників акції, серед яких одна жінка, протестують проти відмови управління ПФУ виконувати відповідне законодавство про перерахунок підвищених пенсій за інвалідністю «ліквідаторам».

Сталін замінив Януковича

Сталін замінив Януковича

Свого часу в ході одного з соціологічних досліджень донеччанам запропонували назвати політичну персону, яка могла б справитися з нинішньою ситуацією в країні і навести лад. Вибором чималої частини респондентів тоді був Йосиф Сталін. Тому саме цей імідж «сильної руки» вирішили використати керівники комунального підприємства «Донецькміськтепломережа», нагадуючи боржникам про відповідальність за несплату за послуги. Отже, відтепер донеччанам про необхідність своєчасного розрахунку за тепло нагадують бігборди із зображенням Сталіна, який попереджує: «Товаришу, це не кіно — це життя! Хто не платить за тепло — буде покараний».

Вперед і вглиб!

Умови роботи на українських вугільних шахтах, м'яко кажучи, не прості. Приміром, тільки торік на Донбасі під землею виявили понад 600 випадків загазувань гірничих виробок, із яких 226 визнали аварійними. На підземних горизонтах сталися 42 так звані «газодинамічні явища», внаслідок яких загинули 17 шахтарів...

Радіоактивний привіт із 1970 року

У Харцизьку, поблизу перехрестя вулиць Сибірська та Огарьова, в земляній траншеї для відведення води з будівельного майданчика знайшли радіоактивний дермантиновий мішок. Розміром 70х15 сантиметрів, він привернув увагу написом «Обережно: радіоактивно!» та «м. Ташкент. 1970 р. Середньоазіатський «Атомпром».

З дужим не борись, а з державою не судись!

Про протистояння відомого донецького адвоката Сергія Салова з вітчизняною правоохоронною системою можна знімати захоплюючий документальний телесеріал. Тим більше що «далі буде» гарантовано. Тепер адвокат подав позов до Ворошиловського районного суду Донецька проти обласної прокуратури та управління держказначейства з вимогою відшкодувати матеріальні та моральні збитки, заподіяні йому правоохоронцями. Сума збитків — 12 мільйонів гривень.

Хлібне Бородіно

Попри недавнє запевнення «свіжоспеченого» «донецького» віце-прем'єра з агропромислового комплексу Віктора Слаути про те, що жодних підстав для зростання цін на хліб в Україні немає, буханець таки подорожчав. Неприємні зміни на цінниках стосуються насамперед сортів продукції, виготовленої з житнього борошна.

«Іграшка» для дорослих

Чого гріха таїти, досі в Донецьку термін «семиповерховий» таки теж частенько вживався, коли йшлося про тутешні базари. Адже багатоповерховими словесними конструкціями прийнято голосно згадувати умови тутешнього базарування та «винахідливість» продавців. Однак відтепер у місті справді з'явився базар під дахом відразу на семи поверхах, аналогів якому, кажуть, поки в Україні немає.