Мутант із лабораторій «Аль–Каїди»?

Мутант із лабораторій «Аль–Каїди»?

«Огіркова паніка» в Європі не спадає — більше того, посилюється. І хоча огірки як джерело небезпечної бактерії E.coli фактично реанімовано, європейцям від цього не легше. Адже звідки взялася смертоносна кишкова паличка, фахівці не можуть з’ясувати й досі.

Доктор і смерть

Доктор і смерть

Він допоміг померти щонайменше 130 безнадійно хворим і виніс на новий рівень дискусію про доцільність евтаназії. Одні вважали його ледве не святим, інші — жорстоким убивцею і грішником. Його ім’я стало синонімом смерті. Врешті–решт він сам зустрівся з нею віч–на–віч: минулої п’ятниці Джек Кеворкян, відомий як Доктор Смерть, помер у лікарні передмістя Детройта (штат Мічиган) від закупорки легеневої артерії тромбом. На початку травня Кеворкяна госпіталізували із захворюванням нирок і пневмонією. 26 травня йому виповнилося 83 роки, проте на той час іменинник уже перебував на межі життя і смерті й фактично не приходив до тями. За словами його адвоката, Кеворкян помер спокійно й безболісно. Штучних спроб повернути помираючого до життя лікарі не робили.

Без президента й визнання

Учора в культурному центрі Збройних сил Росії відбулася цивільна панахида по президенту сепаратистської республіки Абхазія Сергію Багапшу. Напередодні 62–річний політик, якому днями зробили онкологічну операцію на легенях, помер в одній iз московських лікарень унаслідок післяопераційних ускладнень. Поховають Багапша на батьківщині, в Абхазії.

«Безвізовий режим із Сербією — найбільш наочний приклад нашої співпраці»

«Безвізовий режим із Сербією — найбільш наочний приклад нашої співпраці»

Попри те, що в новітній історії Сербії не бракувало чорних сторінок і досі залишається чимало проблем, ця балканська країна впевнено й неухильно рухається до вступу в Європейський Союз. Членство Сербії в ЄС є лише питанням часу, і її досвід може стати корисним прикладом для України. Тим паче що з огляду на приязні взаємини між нашими державами Белград залюбки поділиться цим досвідом із Києвом.

Незважаючи на невелику кількість населення — трохи більше семи мільйонів — Сербія має потужну торговельно–економічну базу і потенціал для залучення інвестицій, тож дво­стороннє співробітництво може бути вигідним для обох наших держав. Наступного тижня в Україну з офіційним візитом приїздить очільник сербського МЗС Вук Єремич. Про те, який «портфель» пропозицій він привезе до Києва і на якому етапі перебувають україно–сербські відносини, «УМ» розповів посол України в Сербії Віктор Недопас.

30 гелікоптерів на вісьмох лідерів

30 гелікоптерів на вісьмох лідерів

Курортному Довілю цими днями не до туристів — місто на французькому узбережжі Ла Маншу приймає лідерів восьми найпотужніших економік світу. Дводенний саміт «Великої вісімки» (або G8 — від англійського Giant 8), який відкрився вчора ввечері й завершиться сьогодні, традиційно охоронятиме ціла армія — понад 12 тисяч поліцейських та військовослужбовців, 30 військових гелікоптерів, а на випадок атаки з повітря в небо будь–якої миті готові злетіти кілька безпілотних винищувачів.

Опозиціонер повинен сидіти у тюрмі!

У своєму прагненні показати опозиції, де раки зимують, білоруський «бацька» Олександр Лукашенко не збирається йти на жодні компроміси. Учора Заводський суд Мінська засудив до двох років ув’язнення журналістку «Новой газєти», дружину екс–кандидата в президенти Білорусі Андрія Санникова Ірину Халіп до двох років ув’язнення. Жінку визнали винною за статтею «організація групових дій, що порушують громадський порядок, або участь у них». Їхньому з Андрієм синові Данилку позавчора виповнилося чотири роки... Очевидно, з огляду на це гуманний білоруський суд відстрочив покарання на два роки й Ірину звільнили з–під варти.

«Межигір’я» по–медведєвськи

У Росії поступово розгортається скандал на кшталт нашого «довгограючого» Межигір’я — болючого мозоля Віктора Януковича, на який так любить періодично наступати опозиція. Однак, схоже, росіяни пішли ще далі. Заради будівництва дачі (за іншою версією — резиденції) президента сусідньої країни Дмитра Медведєва в Івановській області буде закрито унікальний у своєму роді, найбільший протитуберкульозний диспансер «Пльос», розташований в однойменному містечку. Цей конфлікт іще не потрапив на екрани провідних російських телеканалів (і, можливо, не потрапить ніколи), але вже просочився у місцеві ЗМІ та інтернет.

Про козлів, вошивих і «бацьку»

Про козлів, вошивих і «бацьку»

«У сучасній історії Білорусі було дві біди — Чорнобиль і Лукашенко», — гірко жартують знайомі білоруси. Цими днями, коли увесь світ із жахом згадує катастрофу на Чорнобильській АЕС, обидві іпостасі білоруської трагедії особливо гостро злилися воєдино. На 25–ті роковини чорнобильської трагедії опозиції не дозволили провести в Мінську традиційний «Чорнобильський шлях» — жалобну ходу в пам’ять про загиблих і постраждалих від вибуху 4–го енергоблоку ЧАЕС. Аби уникнути сутичок із міліцією, організатори погодилися замінити звичну акцію мітингом у парку Дружби народів. Поряд із зображеннями знака «обережно, радіація» учасники тримали плакати в стилі «обережно, Лукашенко» — закрутивши всі можливі гайки незгодним із тим, що він — «бацька всія Білорусі», президент остаточно прирівняв себе до катастрофи.

Що там, після «Горизонту»?

Що там, після «Горизонту»?

Коли пізно ввечері 20 квітня минулого року на нафтовидобувній платформі «Глибоководний горизонт» у Мексиканській затоці спалахнула пожежа, навіть фахівці спершу сприйняли цю трагедію винятково як локальну. Загинули люди — 11 працівників концерну «Брітіш петролеум», якому належала платформа, в море вилилося чимало дизельного палива, що на ній зберігалося... Через два дні, 22 квітня, після марних спроб загасити полум’я «Глибоководний горизонт» пішов на дно. А з пошкодженої свердловини в море рікою полилася нафта. І вже за тиждень наслідки цієї «локальної» пожежі стали називати не інакше, як катастрофою глобального масштабу.

Генерал, який не здався

Генерал, який не здався

21 квітня 1996 року 52–річний лідер борців за незалежність Чечні Джохар Дудаєв, пригальмувавши в полі біля селища Гехі–Чу, вийшов зі своєї «Ниви», розгорнув на капоті супутниковий телефон і набрав номер — імовірно, наближеного до Кремля російського політика Костянтина Борового. Сам Боровий підтверджує, що дійсно розмовляв із Дудаєвим о шостій вечора в день його смерті, й розмова несподівано перервалася. Соратники й охоронці першого президента Чеченської Республіки Ічкерія були неподалік, але на достатній відстані для того, щоб не чути, про що і з ким він розмовляє. Здалеку спостерігала за коханим чоловіком і дружина Дудаєва Алла. Можливо, він ще встиг їй усміхнутися, перш ніж вибуховою хвилею від прямого влучання авіабомби в президентський легковик Аллу відкинуло на дно яру, біля якого вона стояла.