Сирно-масляне роздолля: що готувати на Масницю
Цьогорічний Масляний тиждень уже розпочався, а це означає, що от-от настане Великий піст, а відтак — обмеження у вживанні скоромного.
Цьогорічний Масляний тиждень уже розпочався, а це означає, що от-от настане Великий піст, а відтак — обмеження у вживанні скоромного.
Коли вся вервечка зимових свят уже, здавалося, позаду, і господині могли би почистити дека й організувати духовці, плиті, а заодно і собі, «кухонні канікули», на небі з’являється молодий Місяць, а на календарі — китайський Новий рік.
Справжня врожайна пора для господинь — саме зараз. Коли свята тільки минули, а всі коронні страви вже були вдало презентовані, не втратити свого високого звання найкращої кулінарної феї — завдання із завдань.
Не раз чула такий вислів «небо в роті», який уже, здається, став крилатим, тобто фразеологізмом, якщо це стосується чогось особливо смачного. Те саме, напевне, що й «райська насолода».
Їх називають пляцками, перекладанцями, перемазанцями, пирогами. І дуже багато хто пече — і ті, хто добре вміє це робити, і ті, хто любить ці солодкі пухкі витвори, і хто не вміє, але вчиться.
«На столі — свята вечеря, вся родина за столом», — ці рядки з вірша Надії Гуменюк невдовзі стануть актуальними в кожній родині. Свята вечеря — особливо святкове родинне таїнство, величне і ні з чим не порівнюване.
Погодьтеся — на Різдво усе найкраще. Різдвяні дива, різдвяні гостинці, побажання, сюрпризи. І страви — також. Тому що святкує душа, тому все інше — це приємні супутники до цього.