Юлія Паратова: Я називаю штангу «Малючкою»

Юлія Паратова: Я називаю штангу «Малючкою»

Певно, у більшості вітчизняних любителів спорту не тільки жіноча, а й чоловіча важка атлетика асоціюється з потужними важковаговиками. Як розповів «УМ» новий головний тренер української збірної Юрій Кучинов, після повернення українських штангісток із першості Європи тележурналісти, за традицією, сконцентрували увагу на представниці табору «супертяжів» Світлані Чернявській, не помітивши іншу чемпіонку Європи. Мініатюрна Юлія Паратова справді більше схожа на фотомодель, а не на важкоатлетку. В Албанії вона перемогла в другій найлегшій категорії — до 53 кг, піднявши в сумі 194 кг (90+104). «УМ» дізналася, яким був шлях 26–річної одеситки до євротріумфу.

«Правильні» зміни — на користь українцям

«Правильні» зміни — на користь українцям

Із попереднього особистого чемпіонату Європи, який у 2011 році приймав Берлін, українські гімнасти привезли лише одну нагороду — Микола Куксенков виборов «бронзу» в багатоборстві. Проте на цьогорічний єврофорум наша збірна вирушила без нього. Колишній лідер «синьо–жовтих» тепер виступає за збірну Росії. Щоправда, через проблеми з документами на нове громадянство російська федерація не змогла заявити Куксенкова на ЧЄ, який учора розпочався в Москві.

Наступ із рукотворної арени

Наступ із рукотворної арени

Серйозні кадрові пертурбації змусили чоловічу та жіночу збірні України помінятися ролями. Колектив підопічних Михайла Філіми, підсилившись Олександром Долгополовим, у нинішньому році наполегливо стукає в двері елітної когорти Кубка Девіса. Водночас підопічні Ігоря Дерновського після відходу від збірної сестер Бондаренко змушені боротися за збереження прописки в другому дивізіоні Кубка Федерації — неофіційного чемпіонату світу серед жіночих збірних.

«Золото» з англійським акцентом

«Золото» з англійським акцентом

Перебуваючи в тіні чоловічої суперліги, майже не помітно для широкого спортивного загалу добігла кінця національна першість баскетболісток. Позавчора надвечір у спортзалі Національного педагогічного університету ім. Драгоманова відбувся заключний матч «золотої» серії між київським «НПУ–Динамо» та кіровоградським «Єлисавет–баскетом». Як кажуть учасниці змагань, сам чемпіонат і особливо фінал вийшов важким та напруженим. «Давно такого не було», — говорить у коментарі «УМ» найкращий захисник турніру, динамівка Євгенія Спітковська. Її команда в боротьбі з амбітним дебютантом змогла захистити чемпіонський титул, здобутий торік.

Дерюгiни проти нового президента

Дерюгiни проти нового президента

Важко, складно і, зрештою, неможливо зрозуміти людину, яка через непомірні особисті амбіції ставить під удар великий колектив. Але так розпорядилася доля, що після приходу до керма Української федерації гімнастики нового президента Сергія Душина нормальне функціонування великої сім’ї художніх гімнасток, які готуються до домашнього чемпіонату світу, опинилося під ударом. «Змінюється керівництво — змінюються стосунки. У нас і з попередніми керівниками були суперечки. Але ми знаходили консенсус. Однак тепер нам випав іще один іспит», — почала вчорашню прес–конференцію президент Федерації гімнастики України, головний тренер збірної України з художньої гімнастики Альбіна Дерюгіна.

Штабна криза

Штабна криза

Перед стартом третього в сезоні Гран–прі було тільки й розмов про те, що другий пілот «Феррарі» Феліпе Масса може вп’яте поспіль випередити у кваліфікації свого іменитого напарника по команді Фернандо Алонсо. Іспанцеві навіть довелося іронізувати з цього приводу: «Це справжня драма. Я не спав із Гран–прі Австралії, їм тільки рис, і в мене випадає волосся!» Водночас і кваліфікація, і гонка в Шанхаї показали, чому саме Алонсо, а не Масса має перший номер у «Скудерії». Фернандо, який, нагадаємо, двічі вигравав чемпіонат світу, у кваліфікації фінішував на дві позиції вище свого напарника. А почавши гонку з третього місця, доволі легко її виграв. Тоді як бразилець перетнув фінішну лінію шостим.

Вірменська гармата

Вірменська гармата

Після чвертьфінального матчу Ліги чемпіонів між «Боруссією» з Дортмунда та «Малагою», коли всі побачили, що грубих помилок припускаються навіть судді елітного ешелону УЄФА, думається, в Україні варто змістити акцент з арбітражу на сам футбол. Затято критикуючи футбольну феміду, клуби й футболісти лише перекладають провину за низький спортивний результат з «пустого в порожнє». Можливо, як в Англії, слід накласти мораторій на будь–які коментарі роботи суддів?

Красиві, стрункі, підкачані

Красиві, стрункі, підкачані

Думається, у більшості людей при згадці слова «культуризм» перед очима спливають накачані гевали. Але організований національною Федерацією бодібілдингу та фітнесу турнір «Уорлд Леді Кап», що відбувся минулої п’ятниці у Києві, наочно продемонстрував: пов’язавши своє життя зі спортивними тренажерами й гантелями, можна збудувати гармонійне, красиве тіло. Причому в даному випадку йдеться про жінок.

Дати шанс Лізі Рябкіній

Дати шанс Лізі Рябкіній

Хоча багато хто ніяк не може звикнутися з думкою, що в хокей можуть грати не лише «справжні мужчини», а й слабка половина людства, Міжнародна федерація хокею на льоду (ІІХФ) провела вже 15–й чемпіонат світу серед жінок. Турнір восьми збірних вищого дивізіону відбувався в Оттаві — столиці Канади, і вп’яте світове «золото» здобула команда США. У фінальному матчі позавчора за київським часом американки перемогли одвічних опоненток — канадійок. Що цікаво, за всі роки проведення жіночих ЧС у головному матчі турніру зустрічалися лише ці дві команди.

Аргентинський каталізатор

Друга пара півфіналістів ЛЧ, яка визначилася після останніх чвертьфінальних поєдинків, стала підтвердженням прогнозів більшості експертів та вболівальників. Але якщо прохід у топ–четвірку «Баварії» виглядає цілком заслуженим, то «Барселона» квиток до півфіналу отримала радше «за старі заслуги». Лідери чемпіонатів Іспанії та Франції двічі зіграли внічию, а вирішальним у їхньому протистоянні стала більша кількість гостьових голів «Барси».