«СС» проти Сендака: хто кого?

Нинішня сесія Львівської обласної ради повинна дати відповіді на чимало запитань, які виникли у протистоянні «нашоукраїнців» із провладними групами в депутатському корпусі — проесдеківською «Соціальною справедливістю» та «Діловою Львівщиною», куди входять здебільшого депутати, які обіймають ті чи інші посади у чиновницькій ієрархії. У середовищі депутатів у минулі вихідні відбувалися бурхливі процеси, що супроводжувалися різноманітними заявами та обіцянками-закликами прийти на сесію облради, останнє засідання якої відбулося ще 23 грудня минулого року.

26 березня 1933 року

Власне, результати виборів міського голови Ромен, що на Сумщині, 28 березня стали відомими ще 26-го. Саме цього дня територіальна виборча комісія вирішила подати до суду на одного з трьох кандидатів на посаду міського голови. Нагадаємо, кандидатами були Микола Калашник, який виконував обов’язки міського голови, а до цього очолював певний час районну державну адміністрацію, недавній донеччанин, заступник голови облдержадміністрації Микола Соколов, а також представник об’єднаної опозиції, соціаліст Олексій Біловол. Пропонуємо вгадати з трьох разів, на кого з цих кандидатів було подано?

Каштановий переляк

Каштановий переляк

Мільярдер Джордж Сорос учора прилетів до Києва. Чи не вперше Сорос зіткнувся з дещо дивним інтересом в Україні до своєї персони: напередодні візиту він потрапив у «темники», провладна преса та телеканали лякали українця «привидом» цього супербагатія, який робить гроші не тільки на біржах, а й на «демократичних переворотах». Острах того, що Сорос привезе в Україну сценарії «каштанової революції» — аналог грузинської «трояндової революції», додали нинішньому візитові особливої гостроти. Шлях мільярдера по «неньці» почали відстежувати всі хоч трохи небайдужі до політики співвітчизники. Власне, пан Джордж має нагоду спитати безпосередньо у Президента Кучми про природу такої нездорової цікавості окремих провладних ЗМІ до його поїздки в Україну — у порядку денному його візиту ця зустріч записана на 31 березня.

Суд есдекам — не указ

Територіальна комісія Мукачевого й надалі відмовляє у реєстрації опозиційним кандидатам, які висловили бажання балотуватися на виборах мера, що відбудуться 18 квітня. У цю ситуацію був змушений втрутитися Мукачівський міський суд: він зобов'язав тервиборчком поновити реєстрацію народного депутата Віктора Балоги та екс-віце-мера Золтана Лендєла, винести вмотивоване рішення щодо реєстрації Василя Петьовки (трьох перелічених кандидатів підтримує «Наша Україна»), а також скасувати реєстрацію Ернеста Нусера, якого підтримує СДПУ(о). Однак рішення суду тривалий час залишалось невиконаним, бо ТВК не працював більше половини тижня: кандидати взагалі не могли потрапити у приміщення комісії чи бодай додзвонитися на телефон

Пропалі ракети

оприлюднені тим минулої осені з парламентської трибуни, — про кількасот ракет, що залишилися у спадок від радянських ядерних арсеналів і потому безслідно зникли в Україні.

Адмінресурс прокидається завчасно

До президентських виборів давно й без зайвого галасу почали готуватись у регіонах. Принаймні Київська область лапу загребущу на собі вже відчула. Про солідний тиск обласної влади цього тижня заявила Київська обласна споживспілка, з лав якої раптом нібито добровільно почали відсіюватись районні споживчі товариства і спілки. Голова правління Київської ОСС Володимир Пак стверджує, що такий відтік кадрів відбувається не випадково.

Велике сидіння в парламенті

Велике сидіння в парламенті

«Я пропоную поправку до своєї поправки такого текстового змісту: «Надати право Президенту Леоніду Кучмі призначити наступну Верховну Раду України». І це тоді дійсно буде виходити абсолютно в дусі того, що ви щойно зробили. Я наполягаю на цьому голосуванні». Засмучений марною працею «нашоукраїнець» Роман Зварич і справді говорив серйозно — після майже 12-годинної роботи парламентарії прийняли всього три поправки до закону про вибори народних депутатів, при тому що проголосовано таких доповнень і виправлень на той час було близько п’яти сотень. І три чверті — внесені представниками «Нашої України».

Журналістів винесуть за ноги й розіграють владний варіант?

Журналістів винесуть за ноги й розіграють владний варіант?

Позавчора в райцентрі Ромни на Сумщині й без того неспокійну передвиборчу атмосферу (тут у неділю обиратимуть міського голову) підігрів мітинг, який влаштували Соціалістична партія спільно з «Нашою Україною» та Блоком Юлії Тимошенко на підтримку свого кандидата Олексія Біловола. На акцію мали приїхати й Олександр Мороз, і Юлія Тимошенко, і Віктор Ющенко, тож зійшлося кілька тисяч роменчан. І хоча заявлені лідери через зайнятість у столиці на Сумщину не доїхали, люди не розійшлися. Тим більше що відсутність своїх колег компенсував популярний «нашоукраїнець» Іван Плющ. Не розігнав натовп навіть рясний дощ.

«Інспектор» Армітедж

Учора до Києва таки прибув перший заступник держсекретаря США Річард Армітедж. Його візит планувався ще в січні, однак низка невизначеностей, насамперед внутрішньоукраїнських, змусили перенести поїздку.