По дублеру на страйкаря

Про «італійський страйк» працівників розташованого в місті Комсомольську Полтавського гірничо–збагачувального комбінату, що належить БЮТівському олігарху Костянтину Жеваго, «УМ» уже повідомляла. Свідоме гальмування виробничих процесів безпосередньо на робочих місцях (зокрема, в кар’єрі, звідки великоваговими вантажівками вивозять руду) з вимогами підвищити зарплату, зменшити норми виробітку та повернути пенсійні й соціальні пільги, передбачені так званим «першим списком шкідливості», почалося в перший день серпня. Адміністрація ПГЗК називала такі вимоги «безпідставними» й спочатку вперто не хотіла «помічати» страйкарів, вважаючи їх купкою «відщепенців», які виконують чиєсь політичне замовлення. Однак, як з’ясувалося, не бездіяла. Спочатку в інструкцію з охорони праці було внесено зміни, згідно з якими водіям кар’єрних самоскидів забороняється без належних підстав рухатися на малій швидкості, а також дозволяється обганяти інші машини.

Батон із пігулкою

Голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко та директор хлібокомбінату «Куліничі» Володимир Мисик підписали «меморандум щодо стабілізації цінової ситуації на соціальні сорти хліба». Згідно з цим документом, аграрії області продадуть згаданому комбінату 20 тисяч тонн зерна продовольчої пшениці за наперед визначеною ціною — 1300 гривень за тонну. Причому цей обсяг сировини для випікання хліба «не виходитиме» за межі Полтавщини і становитиме фактично третину її регіонального резерву з відповідним зберіганням у «державних засіках». Водночас «Куліничі» зобов’язалися впродовж року з дня підписання меморандуму не підвищувати ціни на так звані «соціальні» сорти хліба.

«Кондукторе, наливай»

Відповідний регуляторний акт «Про впорядкування реалізації та споживання пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів на території Кременчука» днями було затверджено на сесії міськради. Попри те, що згаданому рішенню передувало тримісячне громадське обговорення, не обійшлося без пристрастей і в сесійній залі. Неважко здогадатися, що «підігрівали» їх насамперед заборонні пункти, які «виселяють» спиртне, у тому числі й пиво, з так званих малих архітектурних форм. Тих, які розташовані у парках і скверах або мають вигляд «не прив’язаних» до капітальних споруд ресторанно–кафешного типу літніх майданчиків, лотків і наметів. Аналогічну червону картку одержав і зелений змій, який угніздився у надто близьких (точка відліку — 30 метрів) до житлових будинків, навчально–виховних закладів місцях, а також на зупинках громадського транспорту.

«А я не на морі!»

«А я не на морі!»

На Полтавщині є осередки сільського зеленого туризму, де вас зустрінуть у козацьких одностроях, покатають на конях і навіть дадуть вистрелити з «потішної» гармати. Це романтично, красиво, привабливо. От тільки чи часто ви так «козакуєте» в реальному житті, на справжньому відпочинку? Туристичних маршрутів багато, більше перегляньте тут.Курорт для «нелегалів»?

Ієрогліфи Жабокрюківки

Ієрогліфи Жабокрюківки

Однак на таку «повноформатну», майже тижневу — з вівторка по неділю — програму зазвичай орієнтуються ті, хто приїздить на Жабокрицький майдан («по–народному» — Жабокрюківка) у Великих Сорочинцах поторгувати. Бувалі ж ярмаркувальники знають: у перший день дійства для багатьох його учасників ще фактично завершується підготовчий етап, а в останній вони вже «збирають манатки» й після обіду роз’їжджаються по домівках.

Не «шашечки» — червоний ліхтар

Не «шашечки» — червоний ліхтар

Це вже далеко не перший «улов» співробітників обласного відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, саме серед таксистів. Тільки цього року за аналогічні злочини у Полтаві проти них порушують третю кримінальну справу. Однак якщо раніше йшлося переважно про посередницькі послуги «шашечників», то в цьо­му випадку 41–річний батько двох неповнолітніх дітей сам організовував і забезпечував, як кажуть, увесь процес. Знайомився з дівчатами й молодими жінками під час таксування. А потенційних «партнерш» для свого нелегального бізнесу зазвичай обирав серед тих, хто мав невеликі статки.

Парад хлопчиків–мізинчиків

Парад хлопчиків–мізинчиків

Відбулося воно у фактично першій домівці цих малюків на землі — відділенні інтенсивного виходжування та реабілітації новонароджених обласної дитячої клінічної лікарні. Щоправда, тепер, коли вони справді роблять перші кроки власними ніжками, на обличчях їхніх біологічних і других, «лікарняних», батьків замість колишнього тривожного хвилювання, що межувало з розпачем, квітли усмішки. Адже так звані «недоношені» діти, котрі «переселилися» сюди одразу з пологової зали і важили менше півтора кілограма, тепер практично не відрізняються від звичайних.

Мутанти довго не живуть

Мутанти довго не живуть

Минулої суботи кілька десятків молодих полтавців приєдналися до ініційованої всеукраїнським громадським рухом «Простір свободи» акції «Ні — імперським мутантам у Полтаві!» Під таким девізом протестували проти намірів міської влади увінчати двоголовим імперським орлом обеліск пам’ятника коменданту полтавської фортеці часів відомої баталії, російському полковнику Олексію Келіну.

«Хлопці, підемо, боротися будемо...»

«Хлопці, підемо, боротися будемо...»

Два рок–дні традиційного щорічного, вже восьмого за ліком, фестивалю сучасного українського мистецтва «Мазепа–фест» завершилися минулої неділі майже опівночі. Щоб «вписатися» у відведений регламент, організатори змушені були скорочувати виступи навіть таких відомих гуртів, як сестри Тельнюк і «Моторолла». Але атмосфера заключних акордів фесту була такою, що публіці не хотілося розходитися. Зрештою, «мазепинські» скандування ще довго лунали й у нічній Полтаві...