Валерій Сушкевич: Законопроект, який може захистити права добровольців, досі лежить у Верховній Раді

Валерій Сушкевич: Законопроект, який може захистити права добровольців, досі лежить у Верховній Раді

Ідея цього інтерв’ю зародилася в палатах Центрального військового госпіталю, після знайомства з бійцями, які, втративши на війні руку чи ногу, стикаються з багатьма проблемами не стільки фізичного, скільки бюрократичного характеру.

Майдан, який триває

Майдан, який триває

У п’ятницю майдан Незалежності у Києві знову наповнився людьми. Було багато знайомих і натхненних облич, знову вкутували людські плечі українські прапори, знову багатоголосо звучало «Слава Україні — героям слава!».

Конституційна коаліція

«Особливості української політики: в ніч із 25 на 26 червня 1996 року під загрозою розпуску парламент прийняв Конституцію України. У ніч iз 20 на 21 листопада, щоб не накликати гнів народу на річницю Майдану, політики підписали коаліційну угоду», — так відреагувала інтернет-публіка на повідомлення, що довгожданий документ, який останнім часом став предметом кулуарних політичних дискусій, був підписаний близько другої години ночі.

Ця дика-дика мобілізація

Ця дика-дика мобілізація

Сьогодні у Володимир-Волинському міськрайонному суді розглядатиметься справа бійця 51-ї ОМБ Олександра Примачика, якого обвинувачують у тому, що він «самовільно залишив місце служби». Хлопець потрапив під першу хвилю мобілізації, був у сумнозвісному дозорі під Волновахою, і від розстрілу його тоді врятував випадок: напередодні в Олександра піднялася температура, і його помістили у віддалену землянку.

З Естонії — з любов’ю

У неділю в аеропорту Бориспіль приземлилися музиканти естонсько-українського рок-гурту «Свята ватра». До Києва вони прибули не з порожніми руками: разом з ними приїхали індивідуальні аптечки, тепловізори, ліки, теплі речі та інші подарунки, передані естонською громадою українцям.

Довга дорога додому

Довга дорога додому

Три дні просиділи на валізах бійці 51-ї ОМБ, яких три місяці тримали у Запоріжжі за обвинуваченнями у дезертирстві, очікуючи рішення своєї долі. Як писала «УМ», після того, як матері бійців у Києві оголосили голодування, їх прийняв Генпрокурор Віталій Ярема і пообіцяв посприяти справедливому вирішенню цього питання, але передусім — відпустити хлопців до родин.

Квітка на медалі

Квітка на медалі

Минулого року Україна досить скромно, але відзначила 60-рiччя легендарної американської співачки українського походження Квітки Цісик. А в селі Ліски на Прикарпатті, звідки походить родина Володимира Цісика, батька Квітки, уже сьомий рік існує літературно-мистецький фестиваль її імені під назвою «Циганський горб» (саме так називається місцина в центрі села, де проходить дійство), започаткований за ініціативи обласної Спілки письменників та місцевого ентузіаста, письменника Ярослава Ясінського.

Без вини винні

Без вини винні

Три доби знадобилося батькам та дружинам бійців 51-ї бригади, яких три місяці утримують у Запоріжжі за обвинуваченням у дезертирстві, щоб зустрітися з Генеральним прокурором України Віталієм Яремою та отримати обіцянку посприяти у вирішенні цього питання.

Скарб у метро

Після практично щоденних повідомлень про мінування в метро міліція навчилася з обережністю ставитися до різних підозрілих предметів, залишених на платформі без нагляду. Однак на таку знахідку працівники лінійного відділу міліції Київського метрополітену навіть не сподівалися.

Доживемо до понеділка

Перемир’я та Мінські домовленості, однією з умов яких був обмін полоненими у форматі «усіх на всіх», так і не принесли бажаного результату. За даними Центру звільнення полонених, у неволі у бойовиків нині залишається більше 400 бійців. Минулого тижня вдалося звільнити 7 військовослужбовців і чотирьох волонтерів, а в суботу зі Сніжного — ще 25.