Терористка «Катя»

Найближчими роками на Сполучені Штати Америки чекає низка катаклізмів, після яких нинішня фінансова криза й навіть напади терористів можуть видатися просто «квіточками». «Ці події можуть забрати життя десятків тисяч людей, підірвати економіку, здійснити величезний пролом у національній безпеці», — таким «оптимістичним» прогнозом потішили американців експерти Пентагону. «Терористом, винним у цих звірствах, буде Природа», — зазначає журнал «Ньюсвік», посилаючись на доповідь Пола Стоктона, який в оборонному відомстві США завідує питаннями національної безпеки.

ВІДСаміТувАЛИ

ВІДСаміТувАЛИ

До 20–ї річниці свого існування Співдружність Незалежних Держав, колись покликана «заступити» для колишніх республік розвалений СРСР, підійшла в жалюгідному стані. Симулякр Радянського Союзу став симулякром організації як такої — СНД називають «клубом президентів», «збіговиськом невизначених держав» та іншими образливими прізвиськами, основна суть яких зводиться до одного: жодної ґрунтовної ролі ця «компанія за інтересами» не відіграє. І ювілейний саміт, який відбувся 2–3 вересня в Душанбе, засвідчив: той факт, що СНД «дише на ладан», чи не найкраще усвідомлює його стрижень — Росія. Більше того, саме Москва взялася непомітно добивати Співдружність, активно розвиваючи Митний союз та ОДКБ (Організацію договору про колективну безпеку). Про це фактично прямим текстом заявив президент РФ Дмитро Медведєв, у своїй промові назвавши ці організації «успішними інтеграційними проектами», на противагу СНД, в рамках якої взяті державами на себе зобов’язання часто залишаються невиконаними й аморфними.

Про міністра і козла

Учора міністра освіти Дмитра Табачника дуже чекали у київській школі №25. Як анонсували заздалегідь, там пан міністр разом із послом Росії в Україні Михайлом Зурабовим мав узяти участь в презентації спільного проекту російських і українських учених «Віртуальна школа». Проте на святковій лінійці очільник освітнього міністерства так і не з’явився. Причому про цю прикрість стало відомо за якихось 10 хвилин до початку свята. Журналісти відразу ж припустили, що Табачник образився на заяву глави адміністрації Президента Сергія Льовочкіна щодо своєї відставки.

Віднесені вітром революції

Віднесені вітром революції

Після повалення режиму Муаммара Каддафі в Лівії буде розміщено 200 беззбройних військових спостерігачів та 190 поліцейських інструкторів, які допомагатимуть в організації виборів і сприятимуть наведенню порядку. Такі дані містяться в плані дій ООН, спрямованих на стабілізацію ситуації після революції в Лівійській Джамахірії. Цей документ опубліковано на сайті організації Inner City Press, яка відстежує події в Організації Об’єднаних Націй. Водночас у плані наголошується, що всі ці пропозиції можуть бути реалізовані тільки за умови відповідного запиту від перехідного уряду Лівії та схвалення з боку Ради безпеки ООН.

20 років блукання пустелею

5–й Всесвітній форум українців, який відбувся в Києві напередодні 20–ї річниці Незалежності, почався зі скандалу. На відміну від Леоніда Кучми, який свого часу не побоявся прийти на 3–й Форум після «касетного скандалу» й виступити під крики «Кучму геть!» та «Брехун!», нинішній глава держави Віктор Янукович захід проігнорував. Тому вигуки «Ганьба!» на його адресу довелося вислухати міністру закордонних справ Костянтину Грищенку, який зачитував привітання від Президента. Під час цього дійства на сцену під оплески залу вийшли двоє людей з плакатом «Бандократію — геть!». Дісталося й самому Грищенкові, якого з залу охрестили «московським москалем».

Вперед, у радянське минуле?

Вперед, у радянське минуле?

20 років тому, 19 серпня 1991 року, в Радянському Союзі стався державний переворот. Ініціатори створення Державного комітету з надзвичайного стану (ГКЧП), серед іншого, мали на меті не допустити розпаду СРСР, який на той час уже тріщав по швах. А замість цього остаточно поховали тоталітарну імперію, прискоривши проголошення незалежності окремих республік і демократичні зміни в Росії. Але тепер, через два десятиріччя після тих подій, СРСР може знову відновитися з попелу — у вигляді якщо не політичного, то економічного союзу пострадянських держав. Так вважають оглядачі західної преси, оцінюючи зусилля Кремля щодо розширення Митного союзу між Росією, Білоруссю та Казахстаном.

Між ґратами і вічністю

Між ґратами і вічністю

Єгиптяни, які з цікавістю стежили за судовим процесом над колишнім президентом країни Хосні Мубараком та його синами і соратниками, більше такої нагоди не матимуть. Учора головуючий на процесі суддя Ахмед Ріфаат ухвалив рішення про припинення трансляції із залу засідань. Аргументація проста: мовляв, через телевізійну трансляцію суд досі був більше схожий на політичний процес, ніж на розгляд серйозної кримінальної справи. І адвокати «часто користувалися ефіром для політичної агітації», що призводило до затягування засідань.

Число кремлівського диявола — 08.08.08

08.08.08 — «красива» дата з трьома вісімками, на яку за рік записувалися в загси «цифростурбовані» молодята, у Грузії ніколи не асоціюватиметься з весільним бумом. 8 серпня 2008 року запам’ятається грузинам передусім як день, коли почалася війна. Воєнні дії на початку третього тисячоліття — не така вже й дивина: Ірак, Афганістан, Судан, Лівія... Проте відкритий напад Росії, попри всі неоднозначності у двосторонніх відносинах, для Грузії став громом серед ясного неба. Третю річницю цієї сумної події вчора відзначали і в Тбілісі, і в Москві. І там, і там сумували. Але про різне і по–різному...

Дві голови, два колеса, а посередині...

Дві голови, два колеса, а посередині...

У прем’єр–міністра Росії Володимира Путіна позавчора був молодіжний бенефіс. Цього року на молодіжному форумі «Селігер» (за назвою однойменного озера), який щорічно проводить у Тверській області пропутінський рух «Наші» (вони ж — «нашисти», «путінюгенд», «піонери Путіна), ВВП був поза конкуренцією. Президент Дмитро Медведєв надав перевагу візиту до Калінінградської області, і хоча на кожному кроці табором Путіну щось та нагадувало про соратника–суперника, у серцях молоді панував лише один його світлий образ: як відомо, у росіян що «с глаз долой» — те «із сєрдца вон».

І ДЕ той ФОЛТ?

Те, чого так боялися власники доларових «заначок», поки що відкладається: дефолту США, принаймні до кінця цього року, не буде. Як повідомили в неділю ввечері президент Барак Обама та спікер палати представників Джон Бейнер, Білий дім і республіканська опозиція, яка має більшість у Конгресі, досягли–таки компромісу, що дозволить країні уникнути оголошення про неплатоспроможність.