Дорогий метр

Дорогий метр

Питанням, скільки ж я буду платити по-новому за свою квартиру, нині переймаються мало не всі пересічні українці. Із 1 вересня чиновники «ощасливили» нас підвищенням на 25 відсотків вартості електроенергії. А влада на місцях, виходячи з власних розрахунків, підвищує й собі тарифи на комунальні послуги — без цього, кажуть, ніяк не обійтися: газ же й світло дорожчають. Де управлінці більш «гуманні», там підвищення вiдбувається поступово вже кілька місяців, без особливих стресів для населення. Але у більшості регіонів про нові цифри у рахунках за комунпослуги повідомили раптово — ще й підвищили ціну удвічі-тричі. Як тут не запанікуєш! Тепер практично по всіх обласних центрах, де вдалися до «підігрівання» тарифів, у середньому класична трикімнатна квартира 60—65 метрів квадратних обійдеться її власнику гривень у 500 щомісяця. За умови мінімальної зарплати в Україні 375 гривень таке підвищення виглядає просто знущанням.
Звісно, будуть субсидії. За даними Мінпраці, у грудні кількість отримувачів житлових субсидій зросте на 760 тисяч — до 1,6 мільйона українців. Але хто по ту кляту субсидiю бігав, той знає, що то за каторга — вибивати у нашій державі якісь пільги.
І найобразливіше, що, заплативши такі пристойні гроші за комунальні послуги, ви навряд чи зможете розраховувати на краще виконання обов'язків тих же ЖЕКів. А це знову означає — брудні, темні, смердючі під'їзди, «профілактичне» відключення води на цілу вічність і п'янi сантехніки, які вимагають хабарів.
Сподіватися на милість місцевої влади не доводиться. І хоча деякі політичні партії називають це підвищення незконним і закликають створити тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування об'єктивності підвищення тарифів на газ для населення, шансів на успіх небагато.

В'язень педофіла

Майже тиждень розшукували правоохоронці десятирічного хлопчика з Дніпрорудного, що у Василівському районі на Запоріжжі. Його 70-річна бабуся-опікун у заяві до міліції повідомила, що онук пішов із ровесниками на місцевий ринок... і не повернувся. За версією однолітків зниклого, той міг гайнути до моря, про яке давно мріяв. Однак працівники кримінальної міліції у справах неповнолітніх не задовольнилися одним напрямком пошуків і продовжували працювати за всіма можливими версіями. Зокрема, відпрацьовували і місцевих мешканців, щодо яких була бодай найменша інформація про кримінальні нахили стосовно дітей.

Ножем по горлу. Дитячому

В Осипенківському районі Запоріжжя — переполох: батьки ні на крок не відпускають дітей від себе, супроводжуючи їх повсюди, після того, як у будинку № 22, що по вулиці Звенигородській, було скоєно напад на семирічну дівчинку.

Правильний кадровий «набор» — це донецький прокурор

Якщо ви народилися, або певний час пропрацювали в Донбасі, а за партійною приналежністю є членом Партії регіонів, або просто є надійною перевіреною людиною команди Януковича-Ахметова — у вас непогані кар'єрні перспективи на найближчий час. Здавалося б, чергове пришестя «донів» на владний олімп уже завершилося, бо всі вільні посади «пацани» вже розібрали, а ж ні! Резерв «професіоналів» із Донеччини ще не вичерпався. Спритні «дони» дійшли й до посад у правоохоронних органах. Лише за тиждень прокурором Запорізької області вдруге став старий донецький перевірений кадр Валерій Кулаков, а потім побільшало донецьких i серед керівництва Генпрокуратури — заступником вихідця із Донбасу, Генпрокурора Олександра Медведька став теж донеччанин Ренат Кузьмін.

Тричі обстріляні

Тричі обстріляні

Під Новобогданівкою побільшало жертв: не стало Олексія Лепського. Як начальника Запорізького облуправління МінНС. Можновладці вирішили, що цей посадовець зіграв роль не останньої скрипки в інциденті на горезвісній артбазі. Зрозуміло, що кадровий меч рубонув задля годиться — дивись, і пристрастей в обстріляних хатах поменшає! Мотив звільнення — вибухи? Недостатньо дбало облуправління про ліквідацію наслідків обстрілу? Комісія свої висновки щодо причин і винуватців назве 25 вересня. Там і буде видно.

Через Хортицю і Крим — до Лозанни

Українська команда «залізних людей» (а саме так називають тріатлоністів, які на єдиній довгій дистанції пливуть, їдуть на велосипеді й біжать) готувалася до світового форуму в Криму. Навчально-тренувальний збір засвідчив, що підстави претендувати на призові місця мають житомиряни Юлія Єлістратова, Єгор Мартиненко та Олеся Пристайко, Анастасія Яценко і Володимир Турбаєвський із Донецька, Андрій Глущенко з Кіровограда. Кращий «тріатлет» України Володимир Полікарпенко з дозволу тренерів у цей час перебував зі своєю сім'єю в італійському Турині і до швейцарської Лозанни прибув напередодні стартів. Зауважимо, що на попередньому чемпіонаті світу Полікарпенко був лише дев'ятим. «Лише» — адже після низки перемог на престижних турнірах найвищого рівня очікував на кращий результат.

Село без ескулапа

Село без ескулапа

Досить невтішні статистичні дані озвучила днями заступник начальника управління охорони здоров'я Запорізької ОДА Наталя Мотовиця. Усі вони сконцентровані в регресивній характеристиці демографічних процесів: смертність у регіоні вдвічі перевищує народжуваність, нестримно ростуть показники дитячої смертності (за ними Запоріжжя — один iз лідерів по Україні), зростає відсоток померлих від злоякісних пухлин, захворювань органів кровообігу, а також від отруєнь і травм.

Погодний «Армагеддон»

Погодний «Армагеддон»

Справжня стихія вирувала в Україні минулі два дні — довелося навіть оголосити штормове попередження. Дісталося від негоди і природі, і людям. Сильний дощ, шквалисті пориви вітру «перемкнули» світло в 14-ти областях України. Загалом при каганцях сиділи мешканці 153 населених пунктів. Про це повідомляє прес-служба МНС. Найбільше постраждали Крим, Херсонська, Миколаївська, Львівська, Запорізька, Тернопільська та Донецька області.
А в усьому винен циклон. Як пояснила «УМ» Людмила Савченко, начальник відділу метпрогнозів Укргідрометцентру, він ішов із півдня України через центральні області. І найбільше від негоди постраждав Крим. Вітер у Криму та на Херсонщині сягав 30—35 метрів за секунду, — каже пані Людмила. — Учора ж циклон відійшов на схід Білорусі. Україна перебувала у тиловій частині циклону — тому по всій території вчора так само пройшли дощі й був сильний вітер».

Гектар волі в Гуляйполі

Гектар волі в Гуляйполі

Люд пер до Гуляйполя звідусіль. За шансом позбутися нудного офіціозу і в День незалежності «відтягнутися» на відведеному для перформенсів стадіоні «Сільмаш». Зібралися самі українці. Першого ж дня надвечір у цьому впевнилася купка «агресорів», що мала намір пропхатися в центр фестивального дійства з червоним прапором СРСР, та ще й саме тоді, як полтавська група «Трансформер» виконувала шевченківську «Калину». Логічно, що не обійшлося без «історичних синців» — зате більше нікому не кортіло заробити тумаків. «Не для того я пішки добирався з Маріуполя, аби мені тикали під ніс стяг неіснуючої держави», — обурювався, зокрема, Вадим Джувага.

Як тебе не будити, Києве мій!

Як тебе не будити, Києве мій!

У тричі обстріляних терпець увірвався, і ще понеділкового вечора вони провели в Новобогданівці сходку села. Для влади це стало несподіванкою: пожежу локалізовано, вибухи припинилися; представницька комісія поспілкувалася ледь не з кожним потерпілим, пообіцяла допомогу... Які ультиматуми?