Торбинка з квасолею

Торбинка з квасолею

Хата 87–річної Галини Гончаренко стоїть біля вікового лісу. До нього від її обійстя — рукою подати. Природа тут просто казкова — поруч великий яр і широка левада, усіяна травами, неподалік — великий ставок. Цей куток, огорнутий цілющим повітрям та тишиною, у Макіївці Смілянського району Черкаської області називають Дібровою. Усе своє життя Галина Костянтинівна прожила в рідному селі. Вона одна із старожилів Макіївки, котрі ще можуть розповісти про Голодомор. У ту страшну пору їй виповнилося сім років, а пережите жінка добре пам’ятає досі.

Дмитрикова радість

Дмитрикова радість

6 квітня 2011 року в матеріалі «Дмитрикова напасть» «Україна молода» розповідала про біду черкаського хлопчика Дмитрика Шишкіна. Хлопчику на той час було трохи більше двох років, він мав вроджену двосторонню клишоногість і зовсім не ходив, а тільки повзав по квартирі. На той час сином опікувався батько Василь. Із дружиною Оленою вони саме розлучилися, виказуючи одне одному чимало претензій. Було відчуття, що за тією боротьбою до проблем дитини руки не дійдуть.

Вода є. Шукаємо гроші

У Каневі, в районі нижнього парку Шевченківського природного заповідника, утворився провал довжиною п’ять та шириною півтора метра. Таку яму «вирили» ґрунтові та поверхневі води, зачепивши при цьому і міський колектор. Для ліквідації наслідків НП у місті створили оперативний штаб.

Своїм ходом на виставку

Найулюбленішим місцем для черкаських дітлахів сьогодні є перша виставка ретро–автомобілів. Її відкрито просто неба в центрі міста. Тут можна побачити автівки та мотоцикли, які курсували дорогами у минулому столітті. «Я такі авто тільки по телевізору бачив, тому мені дуже цікаво. Хочеться за кермом посидіти, але не можна», — говорить «УМ» п’ятикласник Роман Ткаченко, який заглянув на виставку разом з однокласниками по дорозі зі школи додому. Взагалі, серед відвідувачів виставки, на якій зібрані експонати з приватних колекцій жителів Черкас, переважають саме чоловіки. Їх більше тягне до техніки, ніж жінок.

Канівська битва

Канівська битва

197–й виборчий округ, розташований у Каневі на Черкащині, із самого початку виборів зажив поганої слави на всю Україну. Тут пробували їсти протоколи, тричі мінялися голови комісії, зникало світло, влаштовували «розборки» перед входом до окружної виборчої комісії...

Отаманова «Любава»

Отаманова «Любава»

Якщо хтось стверджує, що теперішні чоловіки не здатні на вчинки заради своїх коханих, то він глибоко помиляється. І прикладом цього може бути історія, про яку хочеться розповісти. Йдеться про черкаського підприємця Віталія Чепелуху, який облаштував на честь своєї дружини за власним будинком дендропарк «Любава» на кшталт уманської «Софіївки». Останній, як відомо, створив для своєї коханої граф Потоцький. Завдяки його коханню ми й досі можемо милуватися цією чудовою пам’яткою паркового мистецтва.

«Знімайся, бо нам доведеться діяти»

Черкаські УБОЗівці затримали чоловіка, який погрожував фізичною розправою лідерові обласної опозиції Леоніду Даценку, що є кандидатом у народні депутати по мажоритарному округу №197. І не тільки йому, а і його дітям.

Соцдопомога з «сюрпризом»

Соцдопомога з «сюрпризом»

«Убивця прийшла, дивіться, убивця! Квартиру вона заробила!» — кричить в обличчя колишній працівниці соціального центру Соснівського району Черкас Наталії Осташовій жителька обласного центру Лідія Варварич. Жінки зіштовхнулися у коридорі Черкаського апеляційного суду Черкас перед самим його засіданням. І Лідії Михайлівні важко контролювати та стримувати свої емоції, адже вона судиться з Наталією Миколаївною за власну двокімнатну квартиру.

«З ідейним проектом іти важче, ніж із популістським»

Після зустрічей із виборцями у західних регіонах України очільник партії «Наша Україна» Віктор Ющенко завернув у центр — побував на Чернігівщині та на Черкащині. Учора в Черкасах він зустрівся з виборцями в залі обласної філармонії, провів прес–конференцію для місцевих ЗМІ і прямий ефір на телебаченні.

Помінялися дружинами

На 75–річчя Анатолія Петровича Ткаченка у затишному черкаському кафе зібралося до сотні родичів. Були і їхні із дружиною Валентиною Іванівною дві доньки із зятями, онуками та правнуками. Приїхали на ювілей і давні добрі друзі — Ольга Степанівна та Олександр Дмитрович Орлови, їхні чотири сини зі своїми сім’ями, усі вони мешкають в Одесі. Неймовірно, але у Ткаченків та Орлових — одна незвичайна життєва історія на чотирьох, цікава й щаслива.