Мамині пиріжки

«Моє дитинство пахне батьківським садочком, бабусиним капусняком і, звичайно ж, маминими пирогами: найсмачнішими у світі маківниками та пиріжками з солодкою квасолькою», — такі спогади має багато хто, чиє дитинство пов’язане iз селом. Наразі рецептом ділиться Ольга Пирогова. «Варіантів начинок для пиріжків у мами було безліч, але найбільше пам’ятаються оці — iз солодкою квасолею! —каже жінка. — Що то була за смакота! Не передати!

Солодкі сюрпризи Святого Миколая

Солодкі сюрпризи Святого Миколая

Здавна так повелося, що найбільше чудес трапляється саме в передноворічні дні. Діти знають, що в ніч iз 18 на 19 грудня до кожної дитини завітає Святий Миколай у супроводі білокрилих ангелів і чемних, слухняних нагородить смачними гостинцями. Матуся чи бабуся розповідають напередодні про добре серце Миколая, його щедрі вчинки, а головне — що він ніколи не забуває про хороших і старанних дітей і винагороджує їх за це.

Нескладні рецепти домашнього затишку

Нескладні рецепти домашнього затишку

Усі пам’ятають два слова «в одній упряжці»: батіг чи пряник? Про батіг згадаємо лише побіжно, так би мовити, для полярності. А пряник — заохочення — асоціювався з чимось дуже гарним, домашнім. Узагалі це випічка з дитинства: із спеціальної форми чи просто із сільської печі, спечені на домашньому кисляку, в хрумкій солодкій глазурі.

Котлети-обманки,

Котлети-обманки,

Те, що котлети мають бути обов’язково з м’ясом, напевне, — кулінарний стереотип. Перефразовуючи відоме твердження, можна сказати, що не м’ясом єдиним живе людина. Якщо ввімкнути фантазію і виявити бажання, можна приготувати такі котлетки без м’яса, що, як сказала моя тітка, «куди тому м’ясу».

Яскраві жилетки рибного ринку

Яскраві жилетки рибного ринку

Моя нинішня віртуальна подорож кулінарною Японією почалася з розповіді мандрівника Іллі Межула, захоплення якого — подорожувати й організовувати подорожі для всіх бажаючих помилуватися заморськими краєвидами і дізнатися про екзотику інших країн.

Приготуйте собі веселку!

Приготуйте собі веселку!

«Рівно два роки тому я зрозуміла, що світ навколо мене руйнується. І я вирішила зруйнуватися разом із ним. Я навчилася посміхатися». Так написала в одному зі своїх блогів Наталя Лелюх — знайома читачам зі сторінок нашої газети лікарка, фахівець у галузі репродуктивного здоров’я жінки, засновниця «Жіночого клубу», який хоч і прописаний у столиці, нині робить часті виїзні засідання в містах України і за кордоном.

Козацькому роду нема переводу...

Козацькому роду нема переводу...

Покрова, яка ось-ось дзвонами золотосяйних церков завітає в оселі кожного українця і нагадає про високе небесне заступництво Божої Матері й про те, що зима — не за горами, що Покрова — не лише релігійне свято, а й національне.

Осінні ягоди — намистинки здоров’я

Осінні ягоди — намистинки здоров’я

Так повелося, що осінь — пора натхнення. Барвиста гама осіннього листя, пурпурові кетяги калини, скромний шарм журавлини, сонячність обліпихи, звабливі рум’янці кизилу і барбарису створюють такий ансамбль осінньої рапсодії, що поетом у цей час не стане хіба що найлінивіший. І навіть на кухні можна творити своєрідну поезію — кулінарну.

Пора лісових парасольок

Пора лісових парасольок

Найкращим полюванням є полювання грибне: милуєшся собі рідною природою, відпочиваєш від думок і суєти, а головне — раз по раз кладеш до свого кошика наймирніший трофей: лісові парасольки. І тішиш себе думкою, що сьогодні на твоєму столі паруватиме запашний грибний супчик чи відбивні з м’ясистих капелюшків, а на поличку в комірчині втиснеться ще кілька баночок грибної закрутки, — щоб і взимку в оселі пахло літнім лісом.

Гастрономічний вогонь

Гастрономічний вогонь

Минуло зовсім небагато часу після Майдану, але він уже викликав значний резонанс у творчих колах. Віталій Пригорницький, представляючи на XVIII Міжнародній книжковій виставці-ярмарку «Зелена хвиля», що традиційно проводиться у серпні в Одесі, першу свою книжку із серії «Байки-майданки», сказав, що український народ — справді унікальний у своїй силі, мужності й мудрості. Має право так стверджувати, бо є з чим порівнювати — Віталій об’їздив чимало країн, які залишили в нього найкраще враження.