Катерина Одарченко: Яценюк може уникнути відставки

Катерина Одарченко: Яценюк може уникнути відставки

Політолог Катерина Одарченко, голова Інституту демократії та розвитку PolitA, засновник компанії SIC Group Ukraine, відповідає сьогодні на низку запитань «України молодої». В нинішній ситуації найважливішим є розуміння того, в якому напрямі зараз рухається країна: чи йдемо ми в бік розпуску парламенту та обрання нового уряду, чи все-таки консервуємо теперішній стан речей, з усіма його численними мінусами та незначними плюсами.

Узяв субсидію? Віддай з доплатою

Узяв субсидію? Віддай з доплатою

Остання декада була періодом «приємних» новин. Починаючи від «благої звістки» керівника КП «Київський метрополітен» Віктора Брагінського, котрий сповістив, що собівартість поїздки столичною «підземкою» наближається до шести гривень, і завершуючи новинами, пов’язаними з ЖКГ.

Ілліч пішов у небуття

Ілліч пішов у небуття

Учорашній пленарний день у Раді мав початися з доповіді Валерії Гонтаревої на тему девальвації української гривні. Принаймні напередодні парламентський комітет ВР iз фінансової політики рекомендував викликати голову Нацбанку на трибуну Верховної Ради.

Женева плюс, Мінськ мінус

Женева плюс, Мінськ мінус

21 січня 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення служби деокупації Криму. Іншим своїм розпорядженням глава держави визнав початком анексії півострова 20 лютого 2014 року. Ми недарма наводимо ці дві дати. Минуло майже два роки, пройшла третина президентської каденції Порошенка, але тільки зараз влада України замислилася над кроками, необхідними для повернення Криму.

Восьмеро і Кабмін

Восьмеро і Кабмін

Пристрасті по Кабміну тривають. Як і торги між «Народним фронтом» та Блоком Порошенка. Цей тиждень почався з переговорів між обома політичними силами — на кону стояло питання подальшого існування чинного уряду. За словами депутата від БПП Сергія Лещенка, його фракція обговорювала три можливі варіанти розвитку подій.

Як циган сонцем

Як циган сонцем

Почнемо з гарячої новини. Коли ми вчора готували цей номер до друку, стало відомо про позитивне рішення Конституційного Суду щодо «найсвіжішого» законопроекту, котрий стосується внесення змін до Конституції України у частині правосуддя.

Як не києм, так палицею

«Україна молода» писала про те, що вчорашній день — 28 січня — мав поставити крапку в питанні щодо децентралізації. Депутати збиралися проголосувати за зміни до Конституції, довкола яких розгорнулася дуже гостра дискусія.

Коаліціада. На порозі «нової ери»?

Коаліціада. На порозі «нової ери»?

Парламентська більшість, що існує зараз у стінах Верховної Ради, тріщить по швах. Операція з її порятунку відбувалася позавчора ввечері на Банковій — до Президента України завітали лідери фракцій для того, щоб обговорити долю як уряду, так і парламентської більшості. Як уже писала «УМ», «Народний фронт» виступив за перегляд коаліційної угоди.

Референдум як розмінна монета

Референдум як розмінна монета

Конфронтація між пропрезидентською та пропрем’єрською частиною істеблішменту входить, схоже, у свою найгострішу фазу. Нещодавно «УМ» писала про те, що вирішальним у взаєминах між Петром Порошенком та Арсенієм Яценюком буде голосування 28 січня за зміни до Конституції.

«Давай, Сєня, до побачення!»

«Давай, Сєня, до побачення!»

В очікуванні часу «Ікс» — того самого доленосного четверга, коли має відбутися (або ні) голосування за Конституцію України — в парламенті зберігається напружена атмосфера. Втім не для всіх — 26 січня на ранковому засіданні Ради з повного складу народних депутатів було зареєстровано всього лише 313.