Або змінимося, або...

Або змінимося, або...

Українська економіка перебуває у коматозному стані. Вести мову про вихід із кризи нині взагалі недоречно: мова йде лише про можливу глибину нашого падіння. Втім аналітики зауважують: «перезавантаження» у господарській сфері на тлі воєнних дій — чудова нагода здійснити так давно необхідні нам економічні реформи. Влада ж, як це було завжди, поспішає не надто активно.

Напівпорожні чи наполовину повні?

Напівпорожні чи наполовину повні?

Навіть після супертеплої осені все ж таки неодмінно настануть холодні місяці. І цей незаперечний факт ставить перед владою України надзвичайно цікаве питання: чи маємо ми достатньо палива, аби пережити морози? Після демаршів «Газпрому» наша сила — у наших запасах. А також у вмінні налагодити «об’їзні шляхи», тобто, отримувати газ з інших, окрім російських, джерел.

Останнє нафтове попередження

Останнє нафтове попередження

Легендарне «чорне золото», а простіше кажучи, сира нафта марок «Брент» та «Уралс» нині стрімко втрачає у ціні на світових біржах. Причому рекорд — як на потужних світових чемпіонатах — з’являється буквально щодня! Ще в середині минулого тижня експерти вважали екстремальною ціну у 95 доларів за барель, у п’ятницю ціна нафти вже сягнула 92 доларів, а вчора зранку на торгах за «Брент» уже зафіксували 91,93 долара.

За дружбу з Києвом відключимо газ!

За дружбу з Києвом відключимо газ!

Росія не відмовляється від своєї глобальної суперідеї — влаштувати нашій державі газову блокаду. Як відомо, нині Москва активно «працює» з державами, які здійснюють реверсне постачання російського газу до України.

Час на підготовку

Наприкінці минулого тижня Україна передала у Генеральний секретаріат Ради Євросоюзу ратифікаційну грамоту щодо Угоди про асоціацію. Трохи раніше, 16 вересня, як відомо, Україна та ЄС синхронно ратифікували цей документ — разом із глибокою і всезагальною зоною вільної торгівлі.

Повний реверс — і тепле слово!

Повний реверс — і тепле слово!

Несподіване і сильне похолодання в Україні, особливо на тлі неоголошеної війни з Росією — донедавна головним постачальником енергоресурсів, — зумовлює одне напрочуд важливе запитання: чи зуміє наша держава забезпечити власні потреби у природному газі?

Мільйон за лічені дні

В Україні знову дорожчає бензин — разом із знеціненням національної валюти, а іноді й випереджаючи цей процес. Тож експерти ставляться до підвищення роздрібних цін на пальне двояко. З одного боку, маємо об’єктивний чинник «за» — знецінення національної валюти.

Заплатите за кожен метр!

Заплатите за кожен метр!

Непроста ситуація в Україні, спричинена агресією нашого східного сусіда, вже восени може стати ще загрозливішою. Причини: похолодання та ще одна улюблена зброя офіційного Кремля — постачання природного газу. В уряду є зовсім небагато часу, аби знайти вихід. «Ми знаємо про плани Росії взимку взагалі перекрити транзит газу, навіть на країни-члени Європейського Союзу.

Або гривня, або Гонтарєва!

Або гривня, або Гонтарєва!

В останні два дні українська національна валюта суттєво прискорила свій і без того інтенсивний забіг до рекордного знецінення. Повідомлення з міжбанківських торгів вселяють навіть у непереборних оптимістів думку про то, що вже найближчим часом усі ми житимемо у Зімбабве. У кращому випадку...

Дадуть, аби забрати

Дадуть, аби забрати

Україні терміново потрібні гроші! В іншому випадку ситуація у державі може суттєво загостритися. Про серйозність проблеми свідчать хоча би вчорашні події на міжбанківському ринку: американський долар переступив чергову «психологічну» позначку — 14 гривень. Між тим, Міжнародний валютний фонд, який відтермінував видачу нам чергового траншу кредиту «стенд-бай», висуває нові, доволі жорсткі умови.