Як Страсбург присудив, так і буде

Днями Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів (100 — «за», 1 — «проти», 5 — утрималися) проголосувала за резолюцію, якою Україні рекомендовано створити національний орган, відповідальний за виконання рішень Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). З відповідною ініціативою позавчора на пленарному засіданні ПАРЄ виступив доповідач Юридичного комітету асамблеї, «регіонал» Сергій Ківалов. Мовляв, така держструктура має бути створена не лише в Україні, а й у кожній із країн–учасниць Ради Європи.

Батьківщино, прощавай чи до побачення?

Батьківщино, прощавай чи до побачення?

Лише у третьому кварталі 2012 року наші заробітчани переслали в Україну через міжнародні системи переказів близько мільярда доларів. За даними Нацбанку, це на 9 % більше, ніж за аналогічний період 2011 року, проте значно менше, ніж за ІІ квартал 2012 року, коли в Україну трудові мігранти перевели майже 1,5 млрд. «зелених».

«Меладзе буде покарано!»

«Меладзе буде покарано!»

Музичний продюсер Костянтин Меладзе продовжує перебувати у статусі свідка у справі про смертельне ДТП. Як відомо, 27 грудня близько 18.00 на трасі «Київ—Обухів» композитор Меладзе, рухаючись на автомобілі «Лексус», збив на смерть 30–річну Ганну Пищало.

Захищатимуть тільки контрактники

Про кардинальні зміни у вітчизняному війську самі військові дізнаються, як правило, з нагоди того чи іншого свята. Лише місяць тому, відзначаючи 7 грудня 2012 року День Збройних сил України, солдати і офіцери дізналися від Президента Віктора Януковича, що у наступному році чисельність армії і флоту скоротиться.

Коли юрист грошей не просить

Коли юрист грошей не просить

В Україні досить часто пересічний громадянин не може отримати фахову юридичну консультацію або найняти професійного адвоката для захисту. Всюди потрібно платити чималі гроші. І не факт, що справу буде розглянуто на вашу користь, навіть якщо правда на вашому боці. Утiм ситуація потроху змінюється. Виявляється, необов’язково залазити в борги і сподіватися, що найнятий вами правник відпрацює на «відмінно» кожну копійку. Юридична допомога може бути і безоплатною і професійною водночас! І йдеться не про безкоштовного адвоката, якого кожному гарантує держава або безплатну консультацію в громадських приймальнях при міських або районних управліннях юстиції. Віднедавна в середовищі вітчизняних правників активно поширюється популярна серед їхніх колег на Заході культура pro bono, згідно з якою кожен юрист (навіть найдорожчий) має певну кількість годин надавати правову допомогу безкоштовно. Все відбувається в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна». Тож для того, щоб отримати таку допомогу від юриста–благодійника, вам достатньо лише зайти на сайт www.pravovakrayina.org.ua, клікнути на електронній мапі на свій регіон і дізнатися контакти юридичних і громадських організацій, готових допомогти вам одразу і без власного інтересу.

Українка. Геолог. Голова

Минулої суботи у Москві створено загальноросійську громадську організацію «Український конгрес Росії» (УКР). На другий етап установчого з’їзду конгресу, що відбувся в Українському культурному центрі на Арбаті, приїхало більше півсотні делегатів, що представляли 43 суб’єкти Російської Федерації. Головою УКР обрали Любов Дяченко. Конкурентів у неї не було.

Ідеальне місто неподалік Львова

Ідеальне місто неподалік Львова

Приблизно у такі ж самі холодні листопадові дні 364 роки тому гетьман Богдан Хмельницький на чолі Війська Запорозького повернув від польського міста Замостя на схід, до Києва. Козаки відмовилися від подальшого походу на Краків і Варшаву через нестачу боєприпасів, ранній початок зими та епідемію чуми. Тож після підписання перемир’я із новообраним королем Польщі Яном–Казимиром, гетьман завершив кампанію 1648 року саме під Замостям, яке у Польщі ще чотири століття тому вважали ідеальним містом. Нині тут зберігають пам’ять про облогу міста в часи Хмельниччини, адже вона стала першою в його історії. І люблять говорити про те, що тоді протистояння між поляками та українцями завершилося нічиєю, замовчуючи той факт, що за припинення облоги міщани Замостя сплатили Війську Запорозькому чималий викуп — 20 тис. флоринів. Забути про український слід в історії Замостя місцевим жителям не дає близькість кордонів з Україною (звідси до Львова лише 130 кілометрів), а відтак і здоровий глузд: адже на нащадках козаків, які нині подорожують без зброї, можна добре заробити. І якщо галичани давно знають це ідеальне місто і приїздять сюди у вихідні «на каву», то для жителів центральної та східної України ця точка на мапі лишається маловідомою. А дарма, побувати тут таки варто, враховуючи, що Замостя є однією з найдосконаліших реалізацій концепції ідеального міста доби Ренесансу. Як результат, ще двадцять років тому старе місто внесено до списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО, тож кількість туристів тут постійно зростає.

КПК для заможних

КПК для заможних

За кілька днів — 20 листопада — набирає чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс (КПК), який повністю змінює судову та слідчу процедуру в країні. Ухвалений Верховною Радою о четвертій ранку 13 квітня, після пришвидшеного опрацювання понад 3700 правок, він викликав чимало запитань у громадськості, яка закликала Президента не підписувати закон через порушення процедури його ухвалення. Але глава держави не дослухався, тож новий КПК таки запроваджується через півроку після автографа Януковича. Позавчора влада навіть провела координаційну нараду із силовиками з метою «звірити годинники» щодо подальшої «боротьби з корупцією і злочинністю в умовах реформування кримінально–процесуального законодавства». На адресу нового КПК від Президента, керівників Генпрокуратури, МВС, СБУ, ДПСУ, Держмитслужби, Мін’юсту, Верховного Суду і Вищого спеціалізованого суду лунала лише хвала. Тоді як в середовищі незалежних експертів і правників застерігають: кодекс лише імітує реформування кримінальної юстиції, а небезпека його комерціалізації дуже велика.

Парламентське відро з гнилими яблуками

Парламентське відро з гнилими яблуками

Минулих вихідних Центральна виборча комісія нарешті оголосила остаточні результати парламентських виборів. Спочатку за партійними списками: згідно з даними ЦВК, Партія регіонів набрала 30% голосів (за неї проголосували 6 116 746 виборців), Об’єднана опозиція «Батьківщина» — 25,54% (5 209 090 виборців), «УДАР Віталія Кличка» — 13,96% (2 847 979), Комуністична партія — 13,18% (2 687 269) та ВО «Свобода» — 10,44% (2 129 933). Голова ЦВК Володимир Шаповал зачитав прізвища всіх 225 щасливчиків, що потрапили під купол ВР завдяки прохідному місцю у списку партії. Але із переможцями у мажоритарних округах усе виявилося не так просто. Їхній статус члени ЦВК визнавали у неділю із дискусіями та окремими думками. Відтак кількість округів, у яких планують проводити перевибори за сценарієм Банкової, не змінилася — тільки п’ять(№94, 132, 194, 197, 223). Водночас спроби окремих членів ЦВК закликати колег не визнавати результати виборів ще у трьох проблемних округах та призначити перевибори ще й там, не отримали підтримки провладної більшості. Отже, депутатську недоторканність автоматично отримали ще й самовисуванець, креатура Петра Порошенка Олександр Домбровський (округ №11), провладний самовисуванець Віктор Жеребнюк (№14) та «регіонал» Микола Дмитрук (№184), а загалом — 220 мажоритарників. За таке визнання опозиція вже оголосила членів ЦВК співучасниками кримінального злочину, яким легітимізовано крадіжку голосів виборців.

Півсотні недоторканних

Півсотні недоторканних

Цетрвиборчком усе ще не готовий оголосити результати парламентських виборів. Станом на вчора ЦВК опрацювала 99,98% протоколів дільничних виборчих комісій з підрахунку голосів у загальнодержавному багатомандатному ви­борчому окрузі (тобто за партійними списками).