Є життя і без Фіделя

Глава Держради та Ради міністрів Куби Рауль Кастро на розширеному засіданні уряду заявив, що реформа кубинської економічної моделі займе не менше п’яти років. Як повідомляють офіційні місцеві ЗМІ, 79–річний кубинський лідер наголосив, що план економічних перетворень потрібно впроваджувати в життя «без поспіху та імпровізації», оскільки головна небезпека для революції полягає саме в тих помилках, до яких можуть привести різкі зміни. Кастро також розповів про майбутнє масштабне скорочення роздутих штатів у державному секторі. На його думку, цей процес «не є метою сам по собі», а «лише заходом, скерованим на відновлення продуктивності та дисципліни трудящих».

Послання з–під руїн

Послання з–під руїн

Щонайменше 154 загиблих, 50 зниклих безвісти та сотні постраждалих — учора в Новій Зеландії вшановували пам’ять жертв руйнівного землетрусу, який тиждень тому сколихнув місто Крайстчерч. Рівно о 12:51 за місцевим часом (1:51 ночі за Києвом), тобто в ту саму мить, коли 22 лютого друге за кількістю населення місто Нової Зеландії здвигнулося від потужного підземного поштовху, по всій країні було оголошено дві хвилини мовчання. У столиці Веллінгтон перед будинком парламенту відбувся траурний мітинг за участі депутатів, членів уряду та закордонного дипломатичного корпусу. На такому самому зібранні в Крайстчерчі були присутні прем’єр–міністр країни Джон Кі, лідер опозиційної Лейбористської партії Філ Гофф та інші відомі політики.

Джентльмени залишилися без вибору...

Цими днями світ втратив одразу двох великих актрис. Позавчора в Парижі померла славетна француженка Анні Жирардо — 79–річна легенда театру і кіно потерпала від хвороби Альцгеймера. А вчора вранці у своєму будинку в Каліфорнії на 90–му році пішла з життя велика зірка американського кіно 1940—50–х років Джейн Расселл — чорнява подруга героїні Мерилін Монро зі знаменитого фільму 1953 року «Джентльмени надають перевагу блондинкам»

«Бацьчина» катівня

«Бацьчина» катівня

Екс–кандидат у президенти Білорусі Олесь Михалевич, який зараз перебуває на підписці про невиїзд, позавчора провів несподівану прес–конференцію. Заяви політика, якого дехто звинувачував у, м’яко кажучи, зайвому центризмі, спричинили сенсацію, на якусь мить затьмаривши в білоруському інформаційному просторі навіть скандал із нібито поставками військової техніки до Кот–д’Івуару. Нагадаємо, днями Генеральний секретар ООН Пан Кі Мун заявив, що режим Лукашенка забезпечував зброєю тамтешнього диктатора. МЗС Білорусі відреагувало заявою про те, що країна стала жертвою цілеспрямованої «інформаційної атаки». А поки зовнішньополітичне відомство дебатувало з Генсеком ООН і спростовувало повідомлення західних ЗМІ про те, що до Мінська прилітав літак із Лівії — чи то по зброю, чи то із золотом Каддафі, — «інформаційна атака» на режим з’явилася з несподіваного боку.

«Плем’я кельтів» розгромило «Воїнів Ірландії»

«Плем’я кельтів» розгромило «Воїнів Ірландії»

Минулої п’ятниці в Ірландії відбулися дострокові парламентські вибори. Указ про їх проведення президент цієї країни Мері Макаліс підписала після розпаду 1 лютого правлячої коаліції у складі провідної політичної сили Ірландії «Фіанна Файл» та Партії зелених. «Зелені» вийшли зі складу уряду на знак протесту проти згоди прем’єр–міністра Браяна Коуена прийняти пакет фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду та Євросоюзу в розмірі 85 мільярдів євро під 5,8 відсотка річних та на принизливих для країни умовах.

Країна без грошей, диктатор — без надії

Події в Лівії набирають дедалі більшої гостроти, тому в дію вступила «важка артилерія» міжнародної дипломатії. Учора в Женеві ситуацію у вотчині колись всесильного Муаммара Каддафі, де, окрім військово–політичної, наростає ще й гуманітарна криза, на Раді ООН з прав людини обговорювали глави МЗС провідних держав Європи та світу.

Скинули і вимагаємо!

Попри переможний результат Жасминової революції, мешканці Тунісу не заспокоїлися й пильно стежили за тим, як ті, хто прийшов до влади, виконуватимуть свої обіцянки. І щойно виявилося, що таки не виконують — на вулиці знову вихлюпнулося людське море. Минулих п’ятниці та суботи в столиці країни — місті Туніс — відбулися нові акції протесту, учасники яких вимагали очистити тимчасовий уряд від колишніх співробітників поваленого президента Бен Алі. І таки домоглися свого: у неділю глава тимчасового уряду Мохаммед Ганнуші подав у відставку.

Хто тепер скаже «гав»?

Хто тепер скаже «гав»?

Останні 30 років Китай на державному рівні дотримується політики «одна сім’я — одна дитина». Як повідомляє Сі–Ен–Ен, китайські демографи підрахували, що без цього закону населення країни на цей час було б більшим на 400 мільйонів осіб. Тепер же влада КНР вирішила піти ще далі й планує запровадити таке саме правило й щодо домашніх улюбленців. А в перенаселеному Шанхаї, кількість мешканців якого сягає 20 мільйонів, місцевий закон «одна сім’я — один собака» набуває чинності вже зараз. У місті з надзвичайно високою густотою населення налічується більше мільйона собак, яких ніде вигулювати, які забруднюють вулиці і скверики та кусають перехожих. Щороку реєструють від 100 до 140 тисяч випадків нападів собак на людей.