Хліб, земля, маршрутки...

Попри багатолюдну акцію протесту під стінами столичної мерії (близько тисячі прихильників блоків Леоніда Черновецького, Юлії Тимошенко і Віталія Кличка знову вимагали припинити незаконну забудову міста), Київрада в четвер працювала в поті чола. Що й не дивно, адже популiстськi рiшення перед виборами — це вже класика. А от дослухатися до побажань киян пiсля перемоги на виборах навряд чи хто буде. Упродовж дня було ухвалено низку важливих для столиці рішень. Зокрема, під час одного з останніх напередодні сезону відпусток засідань Київради стало відомо, що...

Мрій про «Країну мрій»

Якби вам довелося намалювати справжню Україну, що у вашій уяві зринуло б у першу чергу? Мабуть, вишневі садки і золоті церковні бані, білі хатини, що потопають у чорнобривцях і мальвах, та криниці-журавлі біля них. А ще — дзвінкоголосі чорноброві дівчата у вінках і вишиванках та вусаті козаки, які «ведуть коня напувать». Чи, може, чумаки у крислатих капелюхах, які волами неквапливо їдуть по сіль... А ще роботящі ковалі, вишивальниці, гончарі, руки яких творять не просто рушники і горщики, а справжні мистецькі шедеври. Цю Україну давно-давно вже вимріяв для нас Тарас Шевченко. Але чи бачив її хтось насправді? Ті, кому вдалося побувати на Співочому полі у Києві 6-8 липня, кажуть, ніби щось таке і справді побачили. Нехай не було тут вишневих садків і чепурних хат, зате була Україна — вишивана, чорноброва і надзвичайно талановита.

Музи для Оболоні

Музи для Оболоні

У Києві вже два дні є місце, де можна підзарядитися... натхненням. Отже, митцям та й простим громадянам, у яких голова раптом спорожніла на цікавi ідеї, радимо їхати на Оболонську набережну, де відкрилася Алея муз. Ініціаторами її створення виступили випускники Київської дитячої академії мистецтв, а Оболонська райдержадміністрація ідею підтримала.

Любимо природу — бережемо воду!

Хто з нас не любить спекотного дня відпочити біля води? Та, як не важко помітити, з кожним роком усе складніше на берегах наших мальовничих водойм вибрати місце, де було б просто чисто. Чомусь нашого відпочивальника не дуже переконує приказка «Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять». У результаті в зонах відпочинку такі «туристи» залишають купи непотребу. В Києві на березі Дніпра такі «замальовки» — теж не виняток.

Об'єднали хвилі Дунаю

Об'єднали хвилі Дунаю

Австрія, Боснія-Герцеговина, Болгарія, Молдова, Німеччина, Румунія, Сербія, Чорногорія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія... Що об'єднує ці тринадцять зовсім різних європейських країн? Виявляється, Дунай. Ця річка напуває 10 відсотків Європи, тож не дивно, що заслужила на власне свято.

Вночі не ПАРКуватися!

Вночі не ПАРКуватися!

Якщо вдень у парках можна погуляти з дитиною, помилуватися розкішними клумбами або просто повалятися на траві, то що в тому ж таки парку можна робити вночі? Виявляється, багато чого. Працівники «Київзеленбуду», які доглядають зелені зони столиці, про це можуть розказати чимало. Приміром, можна «попотрошити» клумби, а потім прикрасити власну квартиру або дачу (лише за п'ять місяців цього року знищено рослин на три мільйони гривень). Можна вкрасти лавочку — теж у хазяйстві згодиться. Ну і, зрештою, можна просто попити пива чи чогось міцнішого, а щоб прибиральники на ранок не нудьгували, пляшки, пластикові стаканчики і пачки з-під чіпсів-сухариків порозкидати довкола.

«Зону» чистять ріпаком

Землі Полісся, які вже два десятиліття класифікуються як зона обов'язкового відселення, отримали шанс на реабілітацію. «Піддослідною» ділянкою стала забруднена радіонуклідами територія у Народицькому районі Житомирської області — між відселеними селами Нове Шарне та Ноздрищі. Саме тут можна побачити незвичайних сіячів і орачів — у спеціальній формі та респіраторах. Тут уперше у світі розпочато експеримент з очищення грунту, що його проводять житомиряни спільно з японцями (в проекті беруть участь благодійний фонд «Заручники Чорнобиля», асоціація «Чорнобиль-Тюбу» (Японія) та Житомирський агроекологічний університет).

Пе­ре­мо­га для всіх

Пе­ре­мо­га для всіх

9 трав­ня на од­но­му з те­ле­ка­на­лів до­ве­ло­ся по­чу­ти вра­жа­ю­чу циф­ру: за ос­тан­ній рік кіль­кість ве­те­ра­нів Ве­ли­кої Віт­чиз­ня­ної змен­ши­ла­ся на триста ти­сяч осіб. Ми­не ще 5—10 ро­ків, і про ми­ну­лу вій­ну ми та на­ші ді­ти зна­ти­ме­мо ли­ше з кни­жок і філь­мів. Тож тре­ба пос­пі­ша­ти від­да­ти ша­ну ос­тан­нім свід­кам ті­єї без­жаль­ної вій­ни, тим, хто наб­ли­жав це світ­ле свя­то Пе­ре­мо­ги.

Мотузка як доказ

Мотузка як доказ

Просто диво вберегло пасажирів «Столичного експреса» Дніпропетровськ—Київ, що зійшов з рейок у середу біля станції «Росава». Бо вже наступного дня в ефірі телеканалу «1+1» міністр транспорту Микола Рудьковський озвучив дані, які не прозвучали на брифінгу керівництва «Укрзалізниці». Виявляється, на тій колії, на яку намагалися перевести «Столичний експрес», стояла електричка. І у разі зіткнення результат міг би бути ще трагічнішим.

Були гади, а тепер рапани

Скандальний острів Зміїний у Чорному морі, який довгий час не могли поділити Україна та Румунія, незабаром цілком можна буде перейменовувати. Наприклад, на Рапанів острів (як відомо, попередню назву цей клаптик суші отримав завдяки неймовірній кількості гаддя, що водилося тут). Оскільки тут розташується справжня ферма з розведення устриць, мідій і рапанів. Про це повідомив директор комунального підприємства «Острівне» Віктор Острогляд, виступаючи на обласній нараді з виконання комплексної програми розвитку інфраструктури на острові. Ще наприкінці 2006 року «Острівне» закупило комплект спеціального холодильного устаткування, а вчені Одеського національного університету ім. І. Мечникова закупили в Англії і завезли на острів памолодь устриці чорноморської. Також комунальне підприємство одержало квоти на вилов риби і морепродуктів на шельфі Зміїного, повідомляє УНІАН.