Черновецький проти чернівецького

Лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк, почавши відкриту виборчу кампанію одним із перших кандидатів у президенти, продовжує втішати агітаційною винахідливістю. Аудиторія ще не оклигала від масованої атаки рекламних плакатів кольору хакі, як команда Яценюка почала розставляти на вулицях намети, стилізовані під фронтову тематику. Стінки Яценюкових тентів мають темно–зелений колір, збоку — маленьке віконце. Із таких наметів агітатори роздаватимуть промо–матеріали.

Свистати всіх із курортів?

Свистати всіх із курортів?

Відтоді як у парламенті закрили «весняно–літню» сесію, не минуло й чотирьох днів, а народних депутатів знову кличуть на сесію — позачергову. Як і очікувалося, БЮТ при першій нагоді зібрав 150 підписів за проведення засідання і передав їх Голові ВР. Засідання відбудеться у п’ятницю.

Засідання — позачергове, блокада — регулярна

БЮТівці не дають парламенту розслабитися. Як тільки депутати линуть думками на відпочинок — фракція Тимошенко збирає 150 підписів задля того, щоб провести позачергове засідання. А фінал такий, як завжди. Учора Партія регіонів знову заблокувала трибуну Верховної Ради, вимагаючи поставити першим питання підвищення мінімальної зарплати та пенсії.

Кубло для «кодла»

Народний депутат від Партії регіонів Олександр Черноморов виграв у суді суперечку щодо свого посадового права на «покращення житлових умов». Він є одним із депутатів, які звернулися до парламенту з клопотанням про виділення квартири. Оскільки заяву не задовольнили, чільний діяч «Руської общини Криму» вирішив піти до суду. Позивався успішно.

Криза — не наша, але кредит беремо

Криза — не наша, але кредит беремо

Учорашні переговори Кабінету Міністрів із місією Міжнародного валютного фонду завершилися успішно: невдовзі Україна має отримати третій транш кредиту від добросердної фінансової установи. Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу повідомила, що місія рекомендуватиме раді виконавчих директорів МВФ збільшити наступний транш до 3,3 мільярда доларів — на 100 мільйонів більше, ніж планувалося раніше.

Працювати, блокувати чи закривати?

Працювати, блокувати чи закривати?

За графіком, цей тиждень має бути останнім у весняно–літній сесії Верховної Ради. Далі депутатів чекає відпочинок, із якого вони вийдуть уже напередодні президентської виборчої кампанії. Однак парламент — нестабільна установа, і депутати неодноразово міняли свої робочі графіки. Зокрема, лише за минулий тиждень відбулися два позачергові засідання. Вчора на засіданні погоджувальної ради лідери фракції Блоку Юлії Тимошенко натякнули, що про відпочинок думати таки рано…

Сім п’ятниць на п’ятницю

Блок Юлії Тимошенко знову зібрав більше 150 підписів за проведення позачергового засідання Верховної Ради, і сьогодні парламент знову збереться під скляним куполом. У середу, на попередній «позачергівці», депутатам не вдалося прийняти всі заплановані рішення. А тепер БЮТівці додали до порядку денного чергові пропозиції: зняти зі скандального БЮТівця Віктора Лозинського депутатську недоторканність (про це читайте на 2 стор.), і взагалі — внести зміни до Конституції, які передбачатимуть скасування цієї самої недоторканності.

Доктор Ющенко

Доктор Ющенко

Учора в Польщі відзначали 440–ту річницю підписання Люблінської унії — угоди, яка на 225 років об’єднала польське та литовське королівство в Річ Посполиту. До цієї держави входила й частина ниніш­ньої України.

Міністри — поза чергою

Cьогодні народні депутати збираються на позачергове засідання. Відповідну ініціативу виявив Блок Юлії Тимошенко: для того, щоб Голова Верховної Ради Володимир Литвин скликав засідання, депутати зібрали 151 підпис. Напад трудоголізму пояснити легко: Кабінет Міністрів на чолі з Юлією Тимошенко хоче провести ротації в уряді.

Через «джинсову» пелену

Найбільшим замовником «джинси» — рекламних статей, які виходять друком, «замаскувавшись» під звичайні публікації, — є політичні сили. Серед найбільших покупців — Блок Юлії Тимошенко, Партія регіонів, Блок Литвина та партія «Єдиний центр». Про це йдеться у підсумках моніторингу дотримання журналістських стандартів регіональними друкованими ЗМІ, який протягом півроку проводив Інститут масової інформації.