Розберуться і зберуться

«Це була дуже ефективна зустріч. Ми багато чого досягли і, сподіваюся, ми на правильному шляху перед зустріччю в середу», — заявила директор–розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард по завершенні саміту глав держав Європейського Союзу, що відбувся минулої неділі у Брюсселі.

Пане полковнику, ось і кінець

Пане полковнику, ось і кінець

Війну в Лівії можна вважати завершеною: останнє велике місто, яке досі утримували вірні колишньому лідеру сили, впало під натиском повстанців, а сам Муаммар Каддафі загинув. Новина про те, що колишнього лідера країни Муаммара Каддафі заарештовано, з’явилася вчора після успішного штурму його «малої батьківщини» — міста Сірт. Спершу представник Національної перехідної ради Лівії Абдель Маджід оголосив, що екс–диктатора поранено в ноги. А згодом уточнив: під час сильного вогню, який відкрили сили повстанців проти його групи, Каддафі отримав ще й поранення в голову, яке виявилося смертельним. Пізніше журналістам вдалося отримати фото, на якому зображено закривавленого чоловіка, дуже схожого на полковника Каддафі.

Барак для народу

Барак для народу

Добре бути президентом, особливо під час виборчої кампанії — можна щодня обніматися з гарними дівчатами, і дружина тобі й слова не скаже. Принаймні нинішній очільник США Барак Обама цим правом користується на повну. Щодня через його обійми проходять десятки чарівних молодих американок. Щоправда, нечарівних і немолодих — не менше. Адже глава Білого дому нікому не відмовляє в праві потиснути йому руку, поцілувати в щічку, сфотографуватися «в обнімку», часто заходить «перекусити» й поспілкуватися з відвідувачами у якомусь із пересічних фаст–фудів...

Греція поза зоною доступу

Грецію вкотре паралізував усенародний страйк. Упродовж 48 годин життя в країні фактично зупинилося: було припинено внутрішнє та міжнародне транспортне сполучення, закрито банки, освітні заклади, крамниці, аптеки, бензоколонки, державні та більшість приватних установ. Найбільше не пощастило туристам, які саме цими днями збиралися в’їхати–виїхати з Греції — до п’ятниці про це годі було й мріяти.

Один за всіх і 1027 за одного

Один за всіх і 1027 за одного

«Я хочу вірити в те, що ця угода допоможе встановленню миру між Ізраїлем та Палестиною. І я буду щасливий, коли всі ув’язнені будуть на волі й повернуться в лоно сім’ї» — так прокоментував єгипетському телебаченню своє звільнення 25–річний сержант армії Ізраїлю Гілад Шаліт, який учора став головним ньюзмейкером світу. Після п’яти років перебування в палестинському полоні вояк повернувся додому. Батьківщині, яка впродовж усього цього часу наполегливо намагалася визволити свого сина, його повернення обійшлося в 1027 «голів» — саме стількох палестинців загалом буде звільнено з ізраїльських тюрем в обмін на одного сержанта. Серед звільнених є й українка.

Лебедина вірність терористу

Лебедина вірність терористу

Серед перших 477 палестинських в’язнів, яких Ізраїль випустив зі своїх тюрем в обмін на капрала Гілада Шаліта, було 27 жінок — усі представниці прекрасної статі, звільнення яких передбачено цією угодою. Проте найбільше уваги як місцевої, так і світової преси прикуто до однієї з них — колишньої вінничанки Ірини Поліщук. Як повiдомив речник МЗС України Олександр Дiкусаров, нинi Ірина — громадянка Палестини. Єврейські ЗМІ, посилаючись на дані ізраїльського слідства, називають її «українською повією», що досі служить своєму «палестинському сутенеру», за якого вийшла заміж. Натомість палестинська та дружня арабська преса вихваляє «лебедину вірність» Ірини — «безневинної жертви, яка довгі роки страждала в ізраїльських в’язницях», «частини другої інтифади» тощо.

Нас майже 7 мільярдів. Докохалися

Із кожною миттю на Землі стає дедалі тісніше — попри те, що в багатьох країнах на кшталт нашої демографічна ситуація погіршується, кількість населення на планеті постійно зростає. І той факт, що в цьому конкретному випадку Україна розділяє компанію цивілізованого Заходу, а не бідних держав Азії та Африки, тішить мало. Хоча може потішити інше: де саме народиться 7–мільярдний землянин, нікому не відомо. А народитися він може будь–якої миті впродовж наступних кількох днів. А може, навіть і сьогодні. Приблизну дату й місце, в якому чисельність населення планети перевалило за 7 мільярдів, Організація Об’єднаних Націй (саме її експерти спрогнозували це поповнення) оголосить напередодні 31 жовтня. Звісно, визначити точно, хто саме став «тим самим», фактично неможливо, адже щогодини у світі народжується 10 тисяч дітей. І хоча шансів на те, що почесна місія зробити «щасливу цифру» дістанеться маленькому українцю, а не індійцеві чи китайцю, мізерні, все–таки вболіваймо за наших...

Про пана Бутану і студентку

Про пана Бутану і студентку

2011 рік видався багатим на монарші весілля. У квітні спадкоємець британського престолу принц Вільям одружився з Кетрін Міддлтон, у липні свою наречену, південноамериканську чемпіонку з плавання Шарлен Уїттсток, повів під вінець один із найзатятіших холостяків Європи — 53–річний князь Монако Альбер ІІ. А вчора офіційно зав’язав із парубоцьким життям і наймолодший із нині чинних королів світу — 31–річний правитель Бутану Джігме Кхесар Намг’яла Вангчук. За дружину правитель невеличкого королівства в Гімалаях узяв звичайну студентку, 21–річну красуню Джетсун Пема. Щоправда, «чистокровною» простолюдинкою її не назвеш — мати Джетсун має крихітний домішок королівської крові, оскільки є далекою родичкою монаршої родини. Батько дівчини — пілот цивільної авіації.

Набридла ця політика...

Набридла ця політика...

Хілларі Клінтон вирішила покинути політику. В інтерв’ю агенції «Ассошіейтед пресс» держсекретар США зізналася, що втомилася від роботи на державних посадах і хоче повернутися до «нормального життя». Хоча складно сказати, що саме вона вважає «нормальним», адже домогосподаркою Хілларі, якій 26 жовтня виповниться 64 роки, ніколи не була: працювала юристом, першою леді та сенатором, викладала в університеті, завжди брала активну участь у громадському житті й допомагала чоловіку. Власне, багато експертів та біографів Білла Клінтона вважають, що й 42–м президентом США він став винятково завдяки мудрій та діяльній дружині.

Із власного досвіду

Словенія підтримує розширення ЄС і бачить Україну інтегрованою до європейської співдружності. Про це на брифінгу з Президентом Віктором Януковичем заявив президент Республіки Словенія Данило Тюрк, який перебував із дводенним візитом в Україні. Глава балканської держави, яка приєдналася до Євросоюзу 2004 року, наголосив: для членства в ЄС треба виконати всі необхідні критерії, адже це «не лише економічна спільнота, а й союз певних цінностей».