Інтоксикація СДПУ(о)

Інтоксикація СДПУ(о)

Учора у вітчизняному політикумі сталася ще одна підозріла смерть. На 47-му році життя помер народний депутат від СДПУ(о) (12-й номер у виборчому списку партії Медведчука), заступник голови Соціал-демократичної партії (об’єднаної), фактичний власник каналу «Інтер» Ігор Плужников.

Щоб вони жили на одну зарплату!

У Верховній Раді дещо зрушило з «мертвої точки» питання про депутатів-сумісників, представників законодавчої і водночас нової виконавчої влади. Позавчора глава Дніпропетровської облдержадміністрації Юрій Єхануров оголосив про те, що написав заяву про складання депутатських повноважень і найближчим часом має намір подати її Голові ВР Володимиру Литвину. На такий крок Єхануров погодився після того, як міністр юстиції Роман Зварич підтвердив легітимність затвердження «губернаторів» 4 лютого цього року.

Міліцейський міністр і «собака»

Боротьба з хабарництвом у правоохоронному відомстві була названа одним із пріоритетів для нового міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Надто ж ця «ракова пухлина» вразила Державну автоінспекцію — Луценко навіть думав ліквідувати пости теперішньої ДАІ, об’єднавши їх із «позашляховою» патрульною службою. Але подолати «гідру» виявилося непросто. «Хабарництво і на дорогах, і в приміщеннях знову підняло голову.

Турботи навколо «труби»

Турботи навколо «труби»

Проблеми із забезпеченням України газом не є наслідком протистояння між Києвом і Москвою. «Я не хотіла б, аби ми будь-що так розглядали, — заявила вчора, перебуваючи в Польщi, Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. — Я хочу, щоб ми з Росією були партнерами. Просто попереднє керівництво зраджувало і економічні, і національні інтереси України. І, як наслідок, — це баланс забезпечення України газом у 2005 році. Таку спадщину ми одержали від попередньої влади стосовно балансу газу, і тут нам доведеться ще досить довгий час наводити порядок».

Історичні «графіті» Майдану

Історичні «графіті» Майдану

Невідомо, де й коли буде створено музей помаранчевої революції і чи створять його взагалі. Час минає, і спомини про ті дні, на жаль, потроху стираються з пам'яті. На жаль — бо для багатьох із нас листопадово-грудневий відрізок 2004 року став одним із найяскравіших і найкращих у житті. Що ми розкажемо про нього нащадкам? Чи не додамо до історичної правди байок, чи не створимо ще один міф, що матиме не так і багато спільного з реальними подіями? Подібні думки відвідують наші, вже не такі буйні, голови паралельно з ностальгією. Висновок: потрібно працювати й архіваріусам, і музейникам. Бо ця боротьба за свободу варта нашої пам'яті не менше, аніж події 60-річної давнини.

Як нам «розрулити» Придністров'я

Як нам «розрулити» Придністров'я

Президент Віктор Ющенко пробує виступити в ролі, у якій намагався покращити свій міжнародний імідж його попередник Леонід Кучма, — ролі миротворця. Позавчора він зустрічався на Одещині з молдавським колегою Володимиром Вороніним і продовжив просувати конкретний план Києва щодо врегулювання придністровського конфлікту.

База «Динамо» чи «дача Медведчука»?

Міністерство внутрішніх справ запросило «батьків» київського «Динамо» Григорія й Ігоря Суркісів, а також Віктора Медведчука для надання пояснень й представлення всіх документів стосовно будівництва санаторно-оздоровчого комплексу «Динамо» в селі Жденієво Закарпатської області. Про це повідомляє Департамент зв'язків із громадськістю МВС. Брати Суркіси та юридичний «патрон» чемпіонів України Медведчук мають прийти до обласного управління МВС Закарпаття завтра на 10-ту ранку.

Чому Ющенко уникає Сороса

Чому Ющенко уникає Сороса

Про роль Джорджа Сороса в українській політиці говорили й писали багато, надто ж у світлі минулих виборів. Недоброзичливці нинішнього Президента Віктора Ющенка — тоді ще просто опозиційного кандидата — саме Сороса звинувачували у значному впливі на наші внутрішні колізії. Він нібито й революцію 2004 року фінансував, і ще раніше — у 2000-2001 роках — був активним учасником невідомо чийого плану зі створення в кучмівській Україні політичної кризи та касетного скандалу, наслідком чого мала б бути «пересадка» Ющенка з крісла Прем'єр-міністра в крісло Президента.

Моноліт зі щербиною

Моноліт зі щербиною

Це сталося рівно за день до піврічного ювілею початку помаранчевої революції. Сотні людей під проводом Віктора Ющенка і Юлії Тимошенко вийшли на Майдан 22 листопада, а 21 травня вийшла газета «Дзеркало тижня» з матеріалом про те, що, виявляється, днями Президент Ющенко запропонував Прем'єрці Тимошенко подати у відставку. І не наодинці — на людях.

Чому Юля була не на коні

Чому Юля була не на коні

«Сєрьожа, осторожно, тут бєшеная лошадь!» — з притиском каже у прихований мікрофон один із численних охоронців між натовпу в Музеї народної архітектури й побуту. Сюди, на околицю Києва, в селище Пирогів, у неділю приїхав уряд на чергову свою публічну прогулянку. Для Юлії Тимошенко це другий такий захід — після зимового катання на ковзанах, і порівняно з Льодовим стадіоном ужито значно більших заходів безпеки. Про похід уряду з нагоди ста днів діяльності знало дуже багато не лише журналістів, крім того, над столицею нарешті пригріло сонце, тож у музей із хатками-вітряками й без «урядового» приводу рвонули тисячі киян та гостей міста.