Рух до повноліття

Рух до повноліття

Народний рух України відзначає своє «повноліття»: 8 вересня виповнилося 18 років з дня заснування цієї «політичної сили, діяльність якої зіграла вирішальну роль у зламі більшовицького режиму та відновленні державної незалежності України». Як наголошує у своєму привітанні голова НРУ Борис Тарасюк, сьогодні партія «вступає у новий етап свого розвитку». Нагадаємо, що згідно з угодою про створення блоку «Наша Україна — Народна самооборона», усі сили, які до нього входять, зрештою зіллються в єдину партію. На думку Тарасюка, саме «позиція та діяльність НРУ у відстоюванні українського громадянина та національних інтересів стала каталізатором об’єднання усіх національно–демократичних партій в єдину політичну силу».

І щоб без маневрів!

І щоб без маневрів!

У проведенні дострокових виборів помітно чимало недоліків, але всі політики повинні визнати результати голосування. Так вважають співдоповідачі моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи Ханне Северінсен та Рената Вольвенд. Вони приїхали до нас як члени передвиборчої місії Спеціального комітету ПАРЄ з питань спостереження за достроковими виборами і розповіли журналістам на прес–конференції про своє бачення нинішньої виборчої кампанії.

Жаба давить п’єдестал

17 жовтня в курортному місті на Азові — Бердянську — відкриють пам’ятник українській жабі. Про це повідомив на прес–конференції голова Запорізької облдержадміністрації Євген Червоненко. Сказав неспроста. Адже сам «губернатор» матиме за честь стягнути з жаби біле простирадло на відкритті скульптури.

Із життя польового командира

Відтепер усі бібліофіли, які цікавляться життєписами сучасних українських політиків, мають що почитати не лише про Юлю, яку старанно «вбиває» Юрій Рогоза. Харківське видавництво «Фоліо» 4–тисячним накладом видало книжку «Юрій Луценко. Польовий командир», у якій описані факти з життя лідера блоку «Наша Україна — Народна самооборона».

Цінуйте стаж

Цінуйте стаж

Президент України має намір ініціювати низку кроків, які б допомогли покращити політику пенсійного забезпечення. На його думку, передумовою змін є вдосконалення пенсійного законодавства та проведення диференціацій пенсій. Про це Віктор Ющенко заявив, перебуваючи позавчора у Гайсині — райцентрі на Вінниччині.

«Трійця» відповість

Закон про державні закупівлі, який депутати V скликання Верховної Ради ухвалили минулого вівторка на засіданні в сесійній залі парламенту, Президент не підпише. Зрештою, як і всі інші законодавчі акти, ухвалені у ВР після виходу указу про її розпуск. Віктор Ющенко нагадав, що жоден із ухвалених відтоді парламентом «так званих законів» (а всього їх 39) не є легітимним і запропонував підписати «закон» про держзакупівлі колишньому Голові Верховної Ради. Однак, зауважив глава держави, Мороз «чомусь його не підписує».

Стемніло — гайда до музею!

Стемніло — гайда до музею!

Ви коли–небудь опинялися серед ночі у середньовічних залах, де стіни вкриті зброєю, а по кутках стоять похмурі лицарі в латах, серед велетенських полотен давно померлих художників або й узагалі в кунст–камері, поміж скляних медичних посудин із заспиртованими частинами людських тіл? Мурашки пробігли по шкірі? Найсміливіші матимуть можливість побачити це і багато іншого з 21 вересня у найбільших київських музеях: медичному, музеї Ханенків, Софії Київській, Музеї духовних скарбів та Російського мистецтва. «Нічна екскурсія» проводитиметься у кожному з музеїв тільки один раз з 21:30 до 23:30.

Посунься, коаліціє

Сумарний рейтинг двох «помаранчевих» блоків уже перевищує спільний рейтинг двох коаліційних партій: за Блок Тимошенко і «Нашу Україну — Народну самооборону» висловлюються 20,3 і 15,5%, тоді як за Партію регіонів та комуністів — 28,5 і 6,1% відповідно. Тобто — 35,5% проти 34,6%. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного Всеукраїнською соціологічною службою (опитування проводилося з 23 по 29 серпня, опитано 2400 респондентів, повідомляє «Інтерфакс–Україна»). Однак якою бути більшості — можливо, залежить від Володимира Литвина та його блоку, який, за даними цього ж дослідження, начебто набирає 5,5%.

Землю — селянам

Рішення, яким Бориспільський міськрайонний суд визнав незаконними акти на право власності на землю близько 400 селян, саме є незаконним. Такий вердикт прийняв апеляційний суд міста Києва. Нагадаємо, суддя Бориспільського суду М. Корнієць 5 та 22 березня 2007 року прийняв три постанови, якими у місцевих селян було відібрано земельні паї загальною площею понад тисячу гектарів.

170 тисяч гривень і до суду

Покарання у вигляді штрафу за незаконне знищення частини оборонного комплексу історико­архітектурної пам’ятки «Київська фортеця» — такий висновок фахівців, які розслідували, хто ж винен у руйнації культурної спадщини столиці. Однак, за словами голови управління Руслана Кухаренка, навіть це не може покрити збитку, якого завдано державі внаслідок «нахабних дій». Порушення Закону «Про охорону культурної спадщини» тягне за собою і кримінальну відповідальність. А тому наразі управління культурної спадщини планує подати позов до суду.