На зустріч із Сахаровим

На зустріч із Сахаровим

В американському Бостоні на 89–му році життя померла відома правозахисниця і громадська діячка, вдова академіка Андрія Сахарова Олена Боннер. Як повідомляє радіо «Ехо Москви», жінка, яка відійшла минулої суботи, останнім часом важко хворіла. Церемонія прощання відбудеться сьогодні в місті Бруклін. Згідно із заповітом, тіло Боннер буде кремовано, а урну з прахом перевезуть на Востряковський цвинтар у Москві, де поховані її чоловік, матір і брат. Родичі покійної просять не приносити на її похорон квіти, а замість цього зробити пожертву у Фонд Андрія Сахарова.

Лівійські Бровари

«Авіаудари НАТО по столиці Лівії могли спричинити жертви серед цивільного населення». Таку заяву поширило командування Альянсу після того, як лівійське керівництво організувало для журналістів ознайомчу поїздку до житлового будинку в Тріполі, бомбардування якого спричинило смерть дев’яти цивільних осіб. Серед загиблих було й двоє дітей. Ще 18 мешканців цього та сусідніх будинків отримали поранення. У заяві, розміщеній на сайті НАТО, сказано, що мішенню атаки була ракетна база, але «внаслідок збою бойової системи одна з ракет могла не влучити в ціль і спричинити жертви серед цивільних». Речник сил НАТО в Лівії Майк Брекен також визнав : «Ця технічна помилка могла спричинити певну кількість жертв серед цивільних».

Грузинський ПІК

У найближчому майбутньому в Україні має з’явитися «Перший інформаційний кавказький» телеканал. Цей мовник створювався на базі Громадського грузинського телебачення і спочатку був просто «Першим грузинським». Під таким брендом на батьківщині в ефірі він проіснував недовго — лише рік, із січня 2010 по січень 2011–го. Коли картинка «Першого грузинського» зникла, телевізійники заявили, що відключення відбулося під тиском Росії.

Іспанія проти уряду

Іспанія проти уряду

По всій Іспанії минулої неділі відбулися багатотисячні акції протесту проти політики уряду. Демонстранти наголошували на тому, що добровільно відмовилися «від відведеного їм законом відпочинку у вихідний день», аби висловити своє невдоволення нездатністю влади впоратися з наслідками економічної кризи та високим рівнем безробіття. Як зазначає іспанська преса, на мітинги вийшли люди найрізноманітніших професій (а також безробітні) та вікових категорій.

Влада саботажникам не друг

Президент Сирії Башар аль–Асад учора вперше після початку масових протестів, які тривають у цій країні з березня, звернувся до народу в ефірі державного телебачення. У зверненні, записаному в приміщенні Дамаського університету, глава держави назвав опозицію «змовниками та саботажниками», «невеликою групкою маріонеток, якою керують із–за кордону». Президент також запевнив громадян, що парламентські вибори відбудуться вже в серпні, а пакет реформ має бути представлений до вересня. За словами Асада, він доручив створити комітет для створення нової Конституції, який має винести свої рекомендації упродовж місяця. Усіх співвітчизників Асад закликав «допомогти відновити країну, навіть якщо криза триватиме кілька місяців або років».

Білл Клінтон на оперній сцені

У Нью–Йорку відбулася прем’єра опери «Біллі Блайт», лібрето якої базується на подіях дитинства екс–президента США Білла Клінтона. Блайт — це прізвище біологічного батька майбутнього президента, яке він отримав при народженні. Уїльям Джефферсон Блайт–старший (син був повним тезкою батька) загинув в автомобільній аварії за три місяці до народження сина. Через кілька років мати Біллі знову вийшла заміж — за торговця автомобілями Роджера Клінтона. Прізвище вітчима хлопчик узяв, коли йому було вже 15.

Сверблячка через 56 років

Сверблячка через 56 років

Нещодавно увесь світ відзначав 85–річчя секс–символу ХХ сторіччя — Мерилін Монро. Одним із найбільш тиражованих зображень найвідомішої голлівудської білявки стало фото в білій сукні, яку знадливо роздуває вітер із вентиляційної решітки. Днями це легендарне плаття було продане з аукціону за 4,6 мільйона доларів. Хто став покупцем, аукціонний дім Profile in History не повідомляє.

Гучна тиша мережевої революції

Гучна тиша мережевої революції

В умовах фінансової й економічної кризи білоруси вигадують усе нові форми протесту проти влади. Після жорстокого придушення мирних акцій у соціальних інтернет–мережах народилася ідея «флешмоб–протесту». Учасники ініціативи, яка отримала назву «Революція через соціальну мережу», домовилися щосереди виходити на центральні площі міст на «колективну прогулянку» без транспарантів, прапорів і словесних гасел — аби їх не можна було звинуватити в організації несанкціонованого мітингу. Саме цю ініціативу мав на увазі президент Лукашенко, коли днями пообіцяв «шарахнути по «свядомих», які в соціальних мережах закликають до страйків».

За Кокойти — хоч переворот!

У невизнаній міжнародною спільнотою (окрім Росії, Венесуели, Науру та Нікарагуа) Південній Осетії ледве не стався державний переворот. Позавчора приблизно 200 співробітників держохорони та міністерства оборони республіки увірвалися у зал засідань парламенту й вимагали від депутатів негайно внести поправки до Конституції, які б дозволили чинному президенту Едуарду Кокойти балотуватися на третій термін. Нагадаємо, напередодні Верховний суд Південної Осетії заборонив виносити це питання на референдум як незаконне.