Зник струм, на площі з'явилася стоянка, мітингують «братки»?

Зник струм, на площі з'явилася стоянка, мітингують «братки»?

На Запоріжжі команду Віктора Ющенка зустрічали вже традиційно: народ — гаряче і радо, влада — більш ніж прохолодно. У Мелітополі мітинг на центральному майдані проходив у атмосфері загального піднесення, люди скандували прізвище народного кандидата у президенти й довго не хотіли відпускати Ющенка зі сцени. Зрештою, так було в усіх містах та селах, до яких завітав лідер коаліції «Сила народу». Скажімо, в курортній Кирилівці на мітинг зібралося понад шість тисяч, серед яких були як мешканці селища, так і відпочивальники з усієї України. Ледве не носили Ющенка на руках і в райцентрі Михайлівка. Щоправда, перед початком зустрічі В.Ю. з михайлівцями центр селища несподівано знеструмили, однак це не завадило опозиційному кандидатові провести мітинг, оскільки все необхідне для виступу обладнання працювало від автономного електрогенератора, який про всяк випадок захопила з собою передбачлива команда «нашоукраїнців» — їм до таких несподіванок не звикати.

Ялта — не з Я., а з Ю.

Говерла передала естафетну паличку Ай-Петрі: акція «Очистимо Україну від бруду», започаткована Віктором Ющенком та його соратниками 17 липня на найвищій вершині Українських Карпат, сьогодні продовжиться на знаменитій горі Криму. Народний кандидат у президенти перебуває в Автономній Республіці Крим, куди він поїхав після зустрічей з виборцями на Запоріжжі, вже кілька днів. Попри імідж «проросійської території» та «тотальної українофобії», півострів прийняв лідера «Сили народу» гостинно. І якщо від простих людей «ющенківці» іншого й не чекали, адже народ не дурний і чудово відрізняє владну пропаганду від реальності, то відсутність відвертих провокацій з боку місцевої влади приємно здивувала. Щоправда, без дрібних капостей таки не обійшлося — дехто з «підісланих козачків» навмисне ставив відверто провокаційні запитання, однак це було лише на користь: з'явилася нагода висловити свою позицію щодо болючих проблем.

Студенти йдуть

Студенти йдуть

Попереднi новини від протестуючих студентів були невеселими. «Україна молода» повідомляла про масові затримання молоді й можливий розвиток подій — суд та вирок за Адміністративним кодексом (нецензурна лайка, спротив міліції — варіантів багато). Як стало відомо згодом, у суботу зранку дійсно відбулися суди, і студентам інкримінували передусім нецензурну лайку (паралель з подіями 9 березня 2001-го і студентським комітетом «За правду» напрошується сама собою). Проте «дали» студентам небагато — одну добу адмінарешту, яку вони вже встигли відсидіти у райвідділках Ромен та Недригайлова. Відтак затриманих відпустили.

Мовчання не ягнят

Кандидат у президенти, голова Соціалістичної партії Олександр Мороз звернувся до Президента України Леоніда Кучми, Генерального прокурора Геннадія Васильєва та міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя із закликом публічно прокоментувати той факт, що Генпрокуратура визнала достовірність протоколів у «справі Гонгадзе», які були оприлюднені останнім часом. «Визнання Генеральною прокуратурою України факту незаконного переслідування співробітниками міліції журналіста Георгія Гонгадзе має важливе значення як у юридичному, так і в політичному, і в людському плані, — звертається до високих чинів Олександр Мороз. – Як свідчать міліціонери, накази організувати незаконне стеження за Гонгадзе, викраденим і убитим 16 вересня 2000 року, віддало вище керівництво Міністерства внутрішніх справ України».

СІМ чесНОТ

Кандидат у президенти, лідер коаліції «Сила народу» Віктор Ющенко переконаний, що угоду про чесні вибори підпишуть щонайменше сім претендентів на найвищу посаду в державі, чиї позиції відповідають демократичним поглядам. Про це керівник найбільшої парламентської фракції заявив в ефірі «31-каналу» в Одесі. За словами Ющенка, в ідеалі цей документ мали б підписати всі учасники перегонів. «Кандидати не повинні поділятися на тих, хто прагне чесних виборів, і тих, хто грає в підкидного під столом», — наголосив В.Ю. Уже зараз головний кандидат від опозиції впевнений у тому, що таку домовленість підтримає лідер ПППУ Анатолій Кінах. Раніше він заявляв, що на цих виборах для нього чи не найголовніше — чесність. За даними «УМ», пан Кінах справді має намір скріпити своїм підписом угоду з Ющенком.

Як придушують студентський бунт

Як придушують студентський бунт

Українська влада безкінечно варіює свої прийоми, для опису яких просто не стає мови. У ці дні в усіх на вустах — Суми. Україна наразі редукувалася до контурів Сумської області. Тому природне питання — що там відбувається?

Діагноз: олігархофобія

Відтоді, як найбагатших і найвпливовіших нуворишів пострадянської епохи охрестили олігархами, саме це слово викликає у населення територій колишнього СРСР алергію. Не дивно, що більшість українських виборців навіть подумки не припускають можливості обрання олігарха на чоло держави. Принаймні починаючи з нинішніх виборів. Як свідчать результати опитування, проведеного з 22 по 28 липня в усіх регіонах України Центром Разумкова (опитано 2014 респондентів віком від 18 років у 122 населених пунктах), проти того, щоб Президентом став представник олігархічних кіл, категорично виступають 58% респондентів. На запитання: «Як ви вважаєте, чи припустимо, щоб на посаду Президента України була обрана людина, яка є представником олігархічного клану?» ствердну відповідь дали 20% опитаних, а 22% зі своєю позицією з цього приводу ще не визначилися.

Уся кандидатська рать

Уся кандидатська рать

Сьогодні, за офіційним розкладом Центрвиборчкому, закінчується період реєстрації кандидатів у президенти, який тривав місяць і два дні — з 4 липня. Хоч як частина політичної тусовки очікувала несподіваного повороту у вигляді появи в коридорах ЦВК гінців із реєстраційними документами від «двічі гаранта», Леонід Данилович Кучма серед бажаючих поборотися за булаву-2004 не засвітився. Утім і без нього кількість охочих побила національний рекорд: число зареєстрованих кандидатів — 26 (на виборах 1991 року їх було 6, у 1994-му — 7, у 1999-му — 13).