Наболіле відболіло

Наболіле відболіло

Жахлива новина звалилася у середу — на 66–му році життя помер відомий український літературознавець, публіцист, громадський діяч, доктор філологічних наук, професор Київського та Українського Вільного університетів (ФРН, м. Мюнхен) Анатолій Григорович Погрібний. Жахлива, тому що ми, випускники Київського інституту журналістики, пам’ятаємо Погрібного як одного з найкращих наших викладачів української літератури. Жахлива, тому що 47 мільйонів українців втратили полум’яного інтелектуала–захисника своєї мови, літератури, пам’яті, історії, права на самоідентифікацію, зрештою — довгий час він вів на українському радіо передачу «Якби ми вчились так, як треба», яка мала дивовижний «інтерактив». Жахлива, тому що померла рідкісна сьогодні людина — небайдужа.

Контемпорарі есперанто арт

Контемпорарі есперанто арт

У салон «Бентлі» з вулиці заглядає коричневого кольору чоловік і вдивляється у свого двійника в приміщенні. На ньому нічого, крім патьоків фарби. Це перший експонат нової виставки Reflection, яка з сьогоднішнього дня доступна для всіх у PinchukArtCentre. Киянин, що поспішає в неділю ранком на Бессарабку за парною телятиною, може й не здогадуватися, що ця пара чавунних людських фігур — знамениті скульптури одного з найтитулованіших британських скульпторів, лауреата премії Тернера1994 року Ентоні Громлі. Такі фігури, які мають тіло власне художника, недавно зачудовано розглядали англійці на вулицях Лондона, а також перехожі у Бельгії, Норвегії, Німеччині, настала черга українців. І скільки вони так стоятимуть, залежить від власника чоловічків — олігарха, мецената і засновника Центру сучасного мистецтва Віктора Пінчука.

Осіннє загострення моди

Організатори національного тижня прет–а–порте у четвер оприлюднили графік осінньої семиденки UFW і список амбіцій на наступні десять років. Вітчизняний тиждень моди, що відбудеться з 11 по 17 жовтня у виставковому центрі Acco International, цього сезону святкує перший круглий ювілей — 10 років.

«Гаррі Поттер»: Малкович починає і виграє,

«Гаррі Поттер»: Малкович починає і виграє,

Це інтерв’ю було записане відразу після закінчення презентації сьомого, і останнього, роману про Гаррі Поттера. Директор видавництва «А–Ба–Ба–Га–Ла–Ма–Га», чудовий поет і національний Оле Лукойє, Іван Малкович втомлено сидів у спорожнілому залі Українського дому — перепочивав після півторагодинного підписування книжок і перед відзначенням цієї події в одному з камерних ресторанчиків. На нього вже чекали перекладач Віктор Морозов, прекрасна співачка Мар’яна Садовська з однорічною Гафійкою, дружина Ярина зі скрипкою, художник Кость Лавро і ще кілька людей із ближнього кола.
Із «Гаррі Поттером» закінчили — проект довжиною в кілька років і сім томів закінчився. Українське видавництво виграло світовий чемпіонат із «Поттеріани», а Україна, пробачте за пафос, виграла ціле покоління читаючих дітей. Розмова – за це.

Генії міста Львова

Генії міста Львова

«Я тішуся з того, що ми тут зібралися самі свої», — під цими словами Олександри Коваль готовий підписатися кожен, хто в середині вересня, таємно сподіваючись ще й на бонус золотої львівської осені, купує квиток до Львова і їде на Форум видавців. За п’ять днів на Форумі побачиш більше «своїх», ніж за рік у Києві. Тут зайди хоч у «Синю пляшку» — місць нема, всі «свої» уже сидять, хоч у «Дзигу», хоч у «Ляльку», хоч сядь із свіжою пахучою книжкою біля Нептуна на площі Ринок, і тут «своїх» знайдеш.

У Книгбурзі роздали «равликів»

У Книгбурзі роздали «равликів»

У четвер, як завжди у Львівській опері, відбули офіційне відкриття найбільшої української книжкової виставки–ярмарку: вручили «равликів» найкращим книгам форуму, подякували спонсорам і партнерам, послухали виступи Катерини Ющенко і Юрія Луценка, з тим, щоб далі без усіляких зупинок на офіціоз зануритися в бізнес–роботу(видавці) і творчий процес (письменники).
Цього року міська і обласна рада порівну, щоб не було образливо, виділили на форум по 150 тисяч гривень, а серед логотипів організаторів значиться помаранчевий значок НСНУ. Як пояснила «УМ» президент Форуму видавців Олександра Коваль, НСНУ якраз саму урочисту частину в Опері й готує, тобто під їхнім дахом відомий львівський мистецький центр «Дзиґа». Це люди із «Дзиґи» придумали нову і дуже відповідну назву для Львова, міста форуму — Книгбург.

Взять Гоголя!

Владислав Троїцький, засновник таких успішних культурних проектів, як театр «Дах», гурт «Даха-Браха», оголосив про наміри зробити гучний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFest», який має прорубати культурне вікно в Європу. Він чесно пояснив: 1 квітня 2009 року письменнику, містику і філософу Миколі Васильовичу Гоголю «стукне» 200 років із дня народження. Росіяни обов'язково відзначатимуть його пишно, вкотре приватизують «бренд» і шануватимуть на повну котушку.

Проявитися і закріпитися в Юрмалі

Проявитися і закріпитися в Юрмалі

З сьогоднішнього дня у меломанів, які засумували за спортивним азартом на естраді, є розвага — конкурс молодих виконавців естрадної пісні «Нова хвиля». Цей шостий за ліком фестиваль стартував у Юрмалі вчора, а сьогодні ввечері 18 молодих артистів із 14 країн покажуть журі і курортній публіці, на що вони здатні в форматі світового шлягера. 27 липня бійці естрадного фронту змагатимуться кожен на своїй території — співатимуть національний шлягер, а «закріпитися» лідери зможуть 29-го оригінальною піснею, написаною спеціально для «Нової хвилі», спеціально для цих виконавців. На кону, крім уваги впливових продюсерів, концертних режисерів та інших мисливців за співочими талантами, — непогана сума в у.о.

У Гаррі Поттера — трійка з української

У Гаррі Поттера — трійка з української

У кінотеатрі «Україна», де відбувалася прем'єра як світський захід, не можна було побачити невідоме обличчя. Ольга Сумська з молодшою донькою, скульптор Олег Пінчук, композитор Олександр Злотник, президент модельного агентства «Олег і Єва» Наталя Надточій, музикант «Другої ріки» Шура-Гера, видавець Іван Малкович, телеведуча Маша Єфросиніна та інші відомі персони не пошкодували вечір четверга для англійського хлопчика-сироти. Вільного місця в залі годі було й шукати.