Вправити мізки, щоб не вправляти кістки

Попри велемовні обіцянки не уподібнюватися попередникам, які минулої зими влаштували землякам справжнє «льодове побоїще», для нинішньої мерії Полтави зміна пір року також стала стихійним лихом. Тож, за даними прокуратури міста, лише за три дні різкого похолодання після відлиги до травматологічних пунктів звернулися 263 полтавці, серед яких — 55 дітей. При цьому травми 81 людини безпосередньо пов’язані з ожеледицею.

Ікона, перед якою вимолили Гоголя

Ікона, перед якою вимолили Гоголя

Урочистості з цієї нагоди за участю керівництва міста, священиків і громадськості відбулися в неділю, на свято Миколая Чудотворця, у Галереї мистецтв, структурним підрозділом якої з 1999 року став Полтавський художній музей. Туди ще в 1971 році за розпорядженням обласного управління культури з розташованої у Диканьці знаменитої Миколаївської церкви, яку в 1963 році перетворили на Музей атеїзму, перевезли унікальну безцінну історичну реліквію — чудотворну ікону святого Миколая. Саме ту, до якої неодноразово припадала мати майбутнього генія Миколи Гоголя Марія Іванівна в надії народити живого і здорового сина після двох попередніх невдалих пологів, коли діти народжувалися мертвими. За такого духовного «посередництва» і заступництва Миколи Угодника Господь почув її щирі молитви. Тож сина назвали Нікошею–Миколкою, а з подарованим ненькою у рідній Василівці образом небесного покровителя він уже не розлучався...

«Опозиція — не та, яка «гавкає»

Народний депутат, лідер партії «Фронт змін» Арсеній Яценюк приїхав до Полтави, щоб особисто опікуватися навчанням «своїх» депутатів із кількох сусідніх областей. За його словами, на останніх місцевих виборах «фронтовики» здобули 2847 депутатських мандатів, ставши за цим показником третьою партією в державі. І вже на наступних перегонах, парламентських, прагнутимуть переміститися на друге місце і ... «Моє завдання, я це не приховую, — прийти до влади», — наголосив Арсеній Петрович на прес–конференції у Полтаві. Тож подібні «кущові» навчання депутатів–однопартійців розглядає як підготовку кадрового резерву «нових людей», котрі вже завтра керуватимуть областями, районами, містами. Такі амбіції, очевидно, вимагають прискіпливішого погляду на реальні справи згаданої «армії» та її «полководців».

Мандат на злодійство

Співробітники держслужби боротьби з економічними злочинами та УБОЗ днями спіймали «на гарячому» групу з шести «старателів», які викрадали дизельне пальне з тепловозів під час руху останніх 29–кілометровим відрізком залізниці «Кременчук–Комсомольськ». Як з’ясувалося, організував та очолив її, одержуючи левову частку «навару», 35–річний приватний підприємець, депутат однієї з селищних рад Кременчуцького району.

«Кайфова» грядка

Недешевому агрообладнанню з лампами денного світла, яке побачили правоохоронці у квартирі одного з мешканців Гадяча, могли позаздрити навіть столичні ботаніки. Та й своєрідна теплиця виявилася чималенькою: одна кімната була ледь не повністю заставлена пластиковими пляшками з ґрунтом, на якому майже в райських умовах проростали півтори сотні рослин коноплі. Господар стверджував, нібито плекав тут цю «плантацію» винятково для власних потреб.

«Умовна» кара

Днями в Октябрському районному суді Полтави закінчилися майже дворічні слухання резонансної кримінальної справи, про яку розповідала наша газета. Нагадаємо: в новорічну ніч на 1 січня 2008 року депутат міськради, зять і водночас помічник–консультант нардепа–БЮТівця Володимира Левцуна Руслан Кривчун відстрелив своєму сусідові Костянтину Коваленку палець на нозі. Відверте затягування спочатку слідства, що тривало цілий рік, а потім і суду потерпілий пов’язував винятково з «козирним» статусом свого кривдника.

Зустрічна смуга смерті

Зустрічна смуга смерті

Аварія з тяжкими наслідками сталася в неділю близько 12–ї години на 168–му кілометрі автомагістралі Київ—Харків у Пирятинському районі. У цей час, за даними Управління Державтоінспекції області, з Києва рухалася вантажівка DAF із напівпричепом під кермуванням 51–річного мешканця Луцька. Назустріч — із Миргорода в Київ — їхав заповнений пасажирами рейсовий автобус «Еталон» із 40–річним водієм, мешканцем міста Сквира. Водій вантажівки, за інформацією УДАІ, «при виконанні маневру обгону виїхав на смугу зустрічного руху і скоїв зіткнення з автобусом».

Новорічний «салют» із кров’ю

Новорічний «салют» із кров’ю

Рядки міліцейської хроніки не вирізняли цей випадок серед звичайнісінької «битовухи». У новорічну ніч на 1 січня 2008 року 29–річний мешканець квартири на третьому поверсі будинку в центрі Полтави взяв свій офіційно зареєстрований «травматичний» пістолет Макарова, споряджений 9–міліметровими гумовими кулями, піднявся на поверх вище і, коли 24–річний господар горішньої квартири відчинив двері, вистрелив... Куля влучила у третій палець правої ноги сусіда й розтрощила кістку, внаслідок чого лікарям довелося ампутувати більшу частину пальця. Відтоді минуло вже майже 3 роки. То чому ж крапки над «і» в цій сумній новорічній історії не розставлені навіть сьогодні?

Микола Кульчинський: Ми програли, але перспектива є

Микола Кульчинський: Ми програли, але перспектива є

Про підсумки місцевих виборів говорять переважно експерти й ті політики, які мають підстави для переможних реляцій. Чимало ж політиків, які ще вчора «не злазили» з телеекранів, тепер усіляко обходять «невиграшну» для себе тему. Хоча, здається, саме вони мають скласти іспит на спроможність адекватно оцінити невтішні результати «малих» виборчих перегонів і винести уроки на майбутнє.

Так, у Полтавській обласній раді, яка є показовою для коливання маятника політичних настроїв України загалом, переконливу більшість сформувала Партія регіонів (57 мандатів). Донедавна правляча «Батьківщина» має 18 місць, ще трохи — «Фронт змін», тоді як «помаранчеві» й інші націонал–демократи взагалі не подолали виборчий бар’єр за партійними списками. По коментар «Україна молода» звернулася до народного депутата–«нашоукраїнця», голови обласної організації товариства «Просвіта» Миколи Кульчинського.

Сон у вогні

У ніч перед вихідними мешканцям восьми полтавських квартир та їхнім сусідам із кількох багатоповерхівок у центрі міста було не до сну. Разом із пожежниками їм довелося гасити вхідні двері родинних «гніздечок». Полум’я та їдкий дим особливо дошкуляли стареньким самотнім господарям: опинившись у вогняній пастці, дехто з них подумки вже навіть прощався з життям. На щастя, все обійшлося, постраждалих від тих локальних пожеж офіційно не зареєстровано. Хоча шок і стрес від пережитого ще довго даватимуться взнаки. Зрештою, й матеріальні збитки виходять чималенькими. Не кажучи про те, що саме вночі такі пожежі у багатоквартирних «рукавичках» загрожують «розростися» до катастрофічних масштабів.