Замки осиротiли
«Ангел–хоронитель» усіх замків Львівщини розбився у дорожньо–транспортній пригоді близько дев’ятої години ранку 23 травня. Автомобіль марки ВАЗ 2104, за кермом якого був Возницький, врізався у маршрутний автобус. «Остаточну причину смерті встановлять експерти, але, за словами водія автобуса і пасажирів, на момент зіткнення водій вже лежав непритомний на кермі, — каже Світлана Добровольська, речник облуправління Львівської міліції. — Це означає, що йому явно стало зле. ДПТ сталася на дорозі Львів—Тернопіль, поблизу села Коровичі. Водій рейсового автобуса бачив наближення автомобіля і зробив усе, щоб його уникнути. Зіткнення сталося з лівою задньою частиною автобуса. На цей момент у ньому перебували 14 пасажирів, ніхто з них не постраждав».
Львів у темряві
Абетка шрифтом Брайля, інструкції до ліків, які можна прочитати пальцями, озвучення світлофорів, адміністративних будинків та громадського транспорту, спеціальні екскурсії та навіть шахові турніри у Львові є лише завдяки найактивнішим людям з двох обласних організацій — Української спілки інвалідів та Фонду соціального захисту і реабілітації сліпих. А наприкiнцi травня в інтернеті з’явиться сайт спеціально для незрячих. Саме ці люди своїм унікальним прикладом показують, що допомогти собі та іншим може кожен. Вони живуть за принципом: «Краще запалити одну свічку, ніж скаржитись на темряву».
Хочуть на пенсiю
Польська митна профспілка страйкує. Головною причиною страйку стало рішення польського сейму, який підвищив пенсійний вік для чоловіків і жінок до 67 років. Митники ж вимагають, щоб на пенсію вони виходили у 55 років. Профспілка розвісила кілька плакатів на польській стороні українсько–польського контролю. Страждають перевізники великогабаритних вантажів, які простоюють. А очевидці вже кажуть про багатокілометрові затори з вантажівок з польського боку кордону.
Рюкзак у бронзі
На території географічного факультету Львівського національного унiверситету ім. Івана Франка відтепер стоїть монумент найпопулярнішому студентському атрибуту — наплічнику. Крім самого рюкзака, автор скульптури Ігор Дикий зобразив у композиції пошарпані туристичні черевики зі шнурівками, флягу для води і скручений у рулон спальний мішок.
Той, хто в концтаборі бачив Бога
Тисяча священиків Української греко–католицької церкви зібралася на прощі духівництва у місті Перемишляни Львівської області, щоб освятити пам’ятник мученику та покровителю душпастирства УГКЦ Омеляну Ковчу. У місті перекрили дороги та облаштували спеціальну сцену, де і проводилось богослужіння. Вів його очільник Української греко–католицької церкви владика Святослав (Шевчук). Збоку сцени висів плакат зі словами, що стали лейтмотивом заходу: «Був сином і священиком одного народу, загинув на землі другого народу, бо рятував синів і дочок третього...» Так сказав про священномученика блаженніший Любомир Гузар.
«Прапор Перемоги» не піднявся наді Львовом
Щоб уникнути сутичок, як це було минулоріч, Львівський окружний адміністративний суд заборонив проводити у місті, зокрема на Пагорбі слави, масові акції до дня Перемоги. З відповідним позовом звернулися до суду міськрада та ще 11 громадських і політичних організацій. Позивачі також хотіли заборонити радянську символіку цього дня, проте суд відхилив цю пропозицію. Водночас, як передає Радіо «Свобода», мерія неофіційно попросила у лівих сил не провокувати ситуацію і не розмахувати зайве червоними прапорами.
Спустися під землю
Усі привиди та містичні історії, які розповідають туристам у львівських підземеллях, часто–густо — чиясь вигадка, що «обросла» новими домислами, пройшовши крізь віки. Про справжній підземний Львів знають лише львівські дігери, які роками вивчають підземні таємниці. «Найбільша таємниця Львова — його повністю можна пройти під землею, — каже «УМ» Андрій Роюк, досвідчений дігер. — Можна зайти в центрі, а вийти на Погулянці».
«Слони» у Львові
Цьогоріч для гостей фестивалю приготовано багато атракцій: зіркові спортсмени та музиканти читатимуть для дітей, малеча малюватиме величезне панно, експонуватимуться роботи ілюстраторів дитячої літератури, також у програмі передбачені різноманітні ігри та конкурси. Для маленьких поціновувачів художньої літератури книжковий фестиваль перетвориться на справжнє свято з пригодами.
Діти на холодній підлозі
Подорож до Канади за програмою обміну школярами Класичної гімназії при Львівському національному університеті ім. Івана Франка запам’ятається надовго. Чотирнадцять учнів 7—10 класів у супроводі вчителів літали в Канаду за програмою обміну, жили в сім’ях кілька днів. А повертаючись додому, застрягли на 27 годин у Торонто. Затримку пояснили технічними проблемами з літаком. При цьому, заради справедливості, слід сказати, що дітей нагодували і поселили в готель.