Сила салату

Сила салату

Салати — це вітаміни і мікроелементи, злагоджена робота всього організму, гарний колір шкіри, легкість тіла і просто гармонія смаків. Цей перелік плюсів можна було би продовжувати, але він усім відомий. Краще запишемо кілька рецептів вітамінних салатних коктейлів, щоб приготувати їх уже зараз, коли зимова погода провокує застуди та інші хвороби.

Щоб вас не бачили за пирогами

Щоб вас не бачили за пирогами

У ніч із 13 на 14 січня настає Старий Новий рік, який збігається з православними святами — днями святого Василя і Маланки. Родина знову збирається за святковим столом, цього разу — на щедру кутю. Щедрий вечір тому і називається щедрим, що дозволяє, навіть вимагає, всі найсмачніші страви без винятку — піст минув і час смакувати скоромним.

Святвечір на порозі

Святвечір на порозі

З давніх-давен вважають: вечір напередодні Різдва Христового — Святвечір, — велике сімейне свято. «Не дай Бог, — казали люди, — десь залишитися ночувати в цю ніч, увесь рік будеш бродити по світу!». Тому за столом збиралася вся родина, але якщо приходив гість, його обов’язково запрошували до столу, бо, за повір’ям, він приносив у дім щастя.

Готуємо — тостуємо

Готуємо — тостуємо

І так завжди: стільки наплануєш собі перед Новим роком, упевнений, що встигаєш до свята і гори звернути, а дивишся на календар і усвідомлюєш, що Новий рік уже завтра — час майнув, неначе метеорит. Не засмучуйтеся, що не встигли звернути гори, поставтеся до цього з гумором — навіщо втручатися в природу?

Нескоромно за вухами лящить

Нескоромно за вухами лящить

Ніщо так не бентежить думок господинь перед довгоочікуваними новорічними врочистостями, як новорічне меню, яким вони мають і вразити гостей, і закликати добробут на найближчі 365 днів, і просто гарно відзначити сімейне свято. Оскільки у православних християн триває піст, багато хто дотримується його канонів і на свято.

Квартал Святого Миколая

Квартал Святого Миколая

«А ви знаєте, де народився Святий Миколай?» — загадково й інтригуюче запитували мене мої малі племінниці Таїса й Аліна, вмостившись уже спати в ніч очікування улюбленого святого, за традицією, з книжкою казок. «Малі лисички», як я їх називаю, люблять, щоб їм прочитали на ніч замість того, щоб робити це самим. Утім, цього разу вони не замовкають.

Моя сентиментальна квасоля

Моя сентиментальна квасоля

Справді, саме до цього овоча особисто я, (та й, думаю, ще дуже багато хто), відчуваю особливі сентименти. Навіть якщо пропустити пункт «корисність», то в квасолі залишиться стільки «плюсів», що не любити її видається неможливим.

Скільки не кажи «халва»…

Скільки не кажи «халва»…

Що не кажіть, а саме взимку найбільше буяє наша кулінарна фантазія саме в напрямі випічки. І все — з банальної причини: холодно і хочеться чаю (кави, какао, капучино, компоту, киселю тощо — вибирайте потрібне). І коли дім наповнює ароматний запах смачної домашньої випічки, навіть душа зігрівається, що вже казати про тіло.

Піст — із любов’ю

Піст — із любов’ю

Цієї пори, коли християнський піст нам знову нагадує, що незабаром велике свято таїнства народження Христа, особливе місце відводиться любові. І на кухні — також. Бо всім відома заповідь, що в піст — головне не їсти один одного. Тобто піст — не лише відмова від певної їжі, а очищення й душі, прояв її найкращих якостей.

Шок від «підземного артишока»

Шок від «підземного артишока»

Ми вперто намагаємося не помічати топінамбур, або ж, як його ще називають, земляну грушу. Тим часом у книжці «Лікарський порадник для третього віку» заслуженого лікаря України, лікаря-невропатолога вищої категорії, директора Інституту проблем болю Володимира Берсенєва читаємо: «На мій погляд, реєстр найкорисніших для людини харчових продуктів очолює... топінамбур!