Розкосе обличчя «Варяга»

Розкосе обличчя «Варяга»

Учора вранці з порту міста Далянь, що в провінції Ляонін на північному сході Китаю, вийшов у відкрите море, у своє перше випробувальне плавання, перший китайський авіаносець «Ши Лань». Китайські військові заявили, що «проведення ходових випробовувань не займе багато часу, і після їх завершення авіаносець повернеться до порту, де триватимуть роботи з його вдосконалення».

Спалити Лондон за пару кросівок

Спалити Лондон за пару кросівок

Замість ущухнути, сутички та заворушення, які тривали на околицях Лондона з минулої суботи, в ніч із понеділка на вівторок перекинулися на інші англійські міста. Нагадаємо, безчинства почалися після того, як поліцейський із метою самооборони застрелив 29–річного нігерійця Марка Даггана. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, приклад із банд переважно емігрантської молоді, які фактично розгромили кілька столичних районів — підпалювали будинки й авто, грабували магазини, билися з поліцією — взяли їхні послідовники у Бірмінгемі, Ліверпулі, Манчестері та Брістолі. А в Лондоні тим часом з’явилася перша жертва цієї хуліганської катавасії: помер учасник перестрілки з поліцією, якого було поранено в районі Клепхем 8 серпня.

Арафата отруїв соратник?

Арафата отруїв соратник?

Смерть палестинського лідера Ясіра Арафата, який у листопаді 2004 року швидко згорів від невідомої хвороби, була вбивством. І причетний до нього колишній високопосадовець Палестинської Автономії Мохаммед Дахлан — учасник змови з метою отруїти Арафата. Такі сенсаційні дані містяться у звіті спеціальної слідчої комісії, фрагменти якого потрапили у розпорядження палестинських ЗМІ та телеканалу «Аль–Джазіра». Версія про те, що багаторічного лідера палестинського народу, лауреата Нобелівської премії миру «прибрали», з’явилася одразу по його смерті й відтоді неодноразово лунала з вуст тих чи інших представників Палестини, проте доказів на її підтвер­дження оприлюднено не було. При цьому головним замовником убивства Арафата вважали передусім Ізраїль, а не когось із соратників.

Ще не перемогли, а вже сваряться

Мустафа Абдель Джаліль, глава правлячого органу лівійських повстанців — Національної перехідної ради (НПР) — відправив у відставку виконавчий комітет Ради, який виконує обов’язки кабінету міністрів. За словами Джаліля, його рішення було викликане «політичною та військовою некомпетентністю» повстанських урядовців. А один із представників НПР повідомив, що виконавчий комітет було розпущено у відповідь на вбивство минулого місяця командувача силами повстанців генерала Абделя Фатаха Юніса.

Число кремлівського диявола — 08.08.08

08.08.08 — «красива» дата з трьома вісімками, на яку за рік записувалися в загси «цифростурбовані» молодята, у Грузії ніколи не асоціюватиметься з весільним бумом. 8 серпня 2008 року запам’ятається грузинам передусім як день, коли почалася війна. Воєнні дії на початку третього тисячоліття — не така вже й дивина: Ірак, Афганістан, Судан, Лівія... Проте відкритий напад Росії, попри всі неоднозначності у двосторонніх відносинах, для Грузії став громом серед ясного неба. Третю річницю цієї сумної події вчора відзначали і в Тбілісі, і в Москві. І там, і там сумували. Але про різне і по–різному...

Бунт у «соціальному раю»

Минулої суботи Ізраїлем прокотилася хвиля найбільших в історії цієї країни демонстрацій. На вулиці Тель–Авіва та інших міст вийшло близько 300 тисяч людей, при тому що загальна кількість населення Ізраїлю становить 7,5 мільйона. У столиці протестний марш проти зростання цін на продукти харчування та житло за низьких, на думку демонстрантів, зарплат і соціальних виплат, почався з площі Хабіма, де вже три тижні стоїть наметове містечко, розбите ініціаторами протестів.

Тоттенхем — Скотланд–Ярд: рахунок невтішний

Британська поліція заарештувала більше ста учасників заворушень, що тривали на північних і південних околицях Лондона з вечора суботи до вчорашньої ночі. Як повідомило керівництво Скотланд–Ярду, загалом поранення у сутичках із хуліганами отримали 35 поліцейських. Найзапеклішими бої були в районі Тоттенхем, де мешкають переважно національні меншини, емігранти та нелегали, а безробіття вище, ніж в інших районах британської столиці.

Фінансове море хвилюється, раз...

Після того, як наприкінці минулого тижня міжнародна рейтингова агенція Standard & Poor’s уперше в історії США понизила кредитний рейтинг цієї країни, світ завмер в очікуванні, як відреагують на цю новину фінансові ринки в понеділок. Експерти S&P пояснили зниження кредитної довіри США «політичними суперечками останніх місяців», тобто поклали провину на американських політиків, з вини яких «управління країною та ухвалення державних рішень стали менш стабільними, менш дієвими та менш передбачуваними». Напередодні вчорашнього відкриття торгів на біржах республіканці та демократи обмінялися надзвичайно різкими взаємними звинуваченнями. Білий дім також змушений був визнати, що «політики занадто довго сперечалися про підвищення межі державного боргу». Водночас міністр фінансів США Тімоті Гайнер повідомив президенту Бараку Обамі, що не має наміру подавати у відставку.

Бен Ладени небайдужі до хмарочосів

Хмарочос «Бурдж Халіфа» у Дубаї, який здійнявся у небо на 828 метрів, не довго тішитиметься своєю рекордною висотою. Один із найбагатших людей світу, саудівський принц Валід бен Талаль Аль Сауд щойно підписав контракт на будівництво Kingdom Tower («Королівської вежі») у саудівському місті Джидда на узбережжі Червоного моря. Це буде перший у світі будинок, висота якого перевищить один кілометр. А зведе хмарочос відома будівельна імперія родини загиблого терориста Осами бен Ладена. Вартість контракту — 4,6 млрд. доларів, повідомляє авторитетна арабська англомовна газета з Об’єднаних Арабських Еміратів «Нешнл».