Отруєння за власним бажанням

Отруєння за власним бажанням

Вільний продаж антибіотиків в Україні — це ще не привід легковажно ставитися до цих потужних і, що гріха таїти, не надто безпечних ліків. Утім наш народ сприймає витвір фармакологічного мистецтва як панацею практично від усіх захворювань вуха, горла, носа й інших органів. «Навіщо йти до лікаря й марнувати дорогоцінний час? Я краще зайду до аптеки й за п’ять хвилин виберу таблетки, які швидко вб’ють інфекцію», — думають люди. І мало хто здогадується, що в більшості випадків антибіотики не тільки не допомагають, а й шкодять! Тому при перших ознаках запального процесу в горлі чи в носі не поспішайте запасатися антибіотиками останнього покоління. Спершу зайдіть до поліклініки. Можливо, візит до ЛОРа врятує вашу печінку...

Сердечна «нянька»

Сердечна «нянька»

Українські кардіологи відзначають, що ціла низка важких патологій — таких як інфаркт міокарда чи ураження серцевого м’яза при цукровому діабеті — часто виникає та розвивається абсолютно безболісно, непомітно для пацієнта. Головна небезпека цих захворювань полягає в тому, що людина до певного часу прекрасно почувається й буквально випромінює здоров’я (що аж сусідів завидки беруть), а одного дня непритомніє на вулиці й помирає через раптову зупинку серця.

Похмура нація

Похмура нація

Психологи кажуть: чим більше людина посміхається, тим краще вона себе почуває. Українці ж, на жаль, не так часто дарують посмішку оточуючим. Такий результат дало соціологічне дослідження, проведене влітку в столиці нашої держави. Дослідники хотіли дізнатися, як часто посміхаються кияни, що їм заважає частіше усміхатися і наскільки впливає здоров’я зубів на поведінку людини, на рішення — посміхнутися чи ні.

Камінь на гачку

Камінь на гачку

В ідеалі, зуби треба лікувати ще до того, як вони почнуть боліти. На практиці ж нерідко виходить, що пацієнт відтягує момент зустрічі зі стоматологом скільки може, а потім лізе на стіну від надзвичайно неприємних відчуттів. За законом підлості, «зубодробильна фея» навідує своїх жертв на вихідних чи в святкові дні, коли стоматологи найближчих поліклінік не працюють. Що в такому випадку робити хворому? Як без втрат дожити до ранку і, головне, не погіршити свого стану? Які «безвідмовні» народні методи вгамування болю жахають дипломованих лікарів? Відповіді на ці та інші питання кореспондент «УМ» шукала в лікарястоматолога Центральної поліклініки Солом’янського району Києва Романа Самборського.

Діти боялися навіть легких хмарок

Діти боялися навіть легких хмарок

«Не дай Бог вам пережити те, що випало на нашу долю», — говорять українці, які залишилися без даху над головою після страшної повені. Стихія, що заподіяла шкоди шістьом регіонам України, лишила відбиток не лише на статках людей, але й на їхній психіці. Фахівці МНС, які надавали психологічну допомогу постраждалим від повені, кажуть, що найважче було «витягувати» дітей та одиноких людей похилого віку. «УМ» дізнавалася про те, з якими випадками доводилося зустрічатися психологам на підтопленій місцевості, які страхи мучили селян та якими методами фахівці долали ці проблеми.

«Сніг» серед літа

«Сніг» серед літа

Звісно ж, лупа не здатна поставити жирний хрест на особистому житті вродливої дівчини або на кар’єрному зростанні тямущого хлопця, як це намагається донести до українців телереклама. Утім і настрій від споглядання сірувато–білих лусочок на своєму волоссі й одязі в жодної людини не покращиться. Особливо якщо процес випадання «снігу» на голову супроводжується свербінням шкіри і бажанням занурити голову в холодну воду. З яких причин здорова шкіра перетворюється на комбінат з цілодобового виготовлення бридких «пластівців»? Як можна позбутися цього неестетичного явища? Чим ризикують люди, які сліпо довіряють рекламі й купують засоби, «на сто відсотків ефективні проти лупи»? «УМ» шукала відповіді на ці та інші запитання.

Пригорну і поцілую...

Пригорну і поцілую...

Україна щороку стає все більш алкоголізованою державою, і жодна бюджетна програма поки не в змозі зупинити загрозливий процес. Чому п’яницю, незважаючи на зусилля рідних і друзів, так важко повернути до тверезого життя? Чи справді жіночий алкоголізм, на відміну від чоловічого, є практично невиліковним? Що робити дружині алкоголіка, якщо вона не хоче поставити хрест на «бракованій» родині, а прагне витягти дорогу людину з пазурів «зеленого змія»? Про це «УМ» дізнавалася в голови Київської регіональної організації «Відродження» Олександра Трамбовецького — спеціаліста, який понад 35 років лікує українців від алкогольної та інших форм залежності.

Рок під музику дощу

Рок під музику дощу

Цьогорічний рок–фест у чудовому карпатському селищі Славське відбувся, не зважаючи ні на що! Плани музикантів та їхніх шанувальників не зруйнували ані божевільна погода, яка «тішила» народ щоденною порцією дощу, ані підтоплені намети й вогкі речі туристів, ані відсутність нормального освітлення населеного пункту (ввечері без ліхтарика нікуди), ані суцільна болотяка під ногами — як на стадіоні перед вечірньою сценою, так, власне, й на більшості вуличок селища, ані звістка про потопельника (не гостя фестивалю), якого витягли з річки двадцятьма кілометрами нижче Славського. Музиканти з України, Німеччини, Італії, Швеції, Польщі, Туреччини, Чехії й Англії завзято «лабали» рок на денній та вечірній сценах, перекриваючи шум води, яка нагло падала з неба й загрозливо вирувала в гірському потоці. Повені не злякались і люди, які майстрували щось власними руками у спеціально влаштованих майстернях. Про те, як рокери місили глину на сільському стадіоні, як туристи серед ночі шукали сухого місця для наметів, ви дізнаєтесь від журналіста «УМ» — очевидця всіх цих подій.

Я тебе не чую...

Я тебе не чую...

З поведінки немовляти дуже важко зрозуміти, чи здатне дитя взагалі почути якісь звуки, чи однаково добре працюють обидва вуха і чи вловлює дитина тихі звуки. У перші дні життя крихітне створіння практично не реагує на зовнішні подразники. Але з часом дитина починає дивитися у той бік, звідки лунає шум, тягнути ручки, повертати голівку. І тут батькам важливо не прогавити тривожні симптоми глухоти, приглуховатості чи інших проблем зі слухом. На жаль, більшості українців доводиться проводити «діагностичну роботу» із застосуванням брязкалець та інших підручних засобів. Зрозуміло, результат не завжди є точним. Тому вітчизняні лікарі наголошують: у кожному пологовому будинку нашої країни має бути спеціальне обладнання, яке дає відповідь на запитання — чує малюк чи ні. Рання постановка діагнозу й вчасне лікування допомогли б уникнути сотень випадків інвалідності через слух.

Не за горами, а в горах

Чи любите ви Карпати? Чи врубаєте прий­мач на повну, коли чуєте перші акорди улюбленої рок–композиції? Тоді вам пряма дорога до селища Славське, що в Сколівському районі Львівської області. 25–27 липня там буятиме Міжнародний рок–фестиваль «Славське рок–фест».
Чим розважитися?
Фест привабливий для активних людей віком від 5 до 105 в першу чергу своєю потужною музичною програмою, яка, на відміну від минулорічної, розгортатиметься на двох сценах. Денна сцена — в центрі селища, головна — на стадіоні.
25 липня
На денній сцені (від 14:00 до 18:45) виступатимуть: МАРТОВІ (Вінниця), Fake Elegance (Київ), ЧЕЧЕ (Червоноград—Черкаси) тощо.
На головній сцені (від 20:00 до 24:00) ви почуєте виступи гуртів: ФАЙНО (Львів), GIRI (Швеція), Віктора Морозова та гурту «Мертвий Півень» (Львів).
26 липня
На денній сцені (від 14:00 до 18:45) продемонструють свою творчість: SюR (Київ), «Інкунабула» (Львів), «Очеретяний кіт» (Вінниця), «Гапочка» (Київ).
На головній сцені (від 20:00 до 24:00) відриватимуться: Koniec swiata (Польща), La SKARNEMURTA (Італія), THE UKRAINIANS (Велика Британія).
27 липня
На денній сцені (від 14:00 до 18:45) співатимуть: Animalssession (Київ—Миколаїв), КОНТРАБАС (Полтава), Outstars (Одеса).
На головній сцені (від 19:00 до 23:00) закриватимуть програму: ПРОПАЛА ГРАМОТА (Кам’янець–Подільський), FARBEN LEHRE (Польща), 100 C (Чехія).
Окрема мова — про танці у звичайнісінькому сільському клубі, розташованому в центрі Славського. Під час фестивалю «у клюбі» будуть «дансі» від найпросунутіших резидентів диско–клубів Мілана, Манчестера тощо. Потанцювати під енергійні ритми європейських діджеїв відвідувачі рок–фесту зможуть від першої години ночі й до п’ятої ранку.
Власне, коли одна частина гостей фесту «віджигатиме» у клубі, кіноманам випаде нагода переглянути найкращі стрічки київського фестивалю «Відкрита ніч». До того ж, як розповів «УМ» речник фестивалю Андрій Трушковський, протягом усіх днів фестивалю у селищі Славське працюватимуть творчі майстерні, де бажаючі можуть навчитися виготовляти унікальні сувеніри власними руками. Окрім того, організатори планують спортивну програму: велотури, які проведуть місцеві інструктори, волейбольні турніри, різноманітні квести, пішохідні маршрути, кінні прогулянки.
Де зупинитися?
У місцевих готелях (від 100 гривень на добу), у приватних садибах (від 20 гривень за добу) або ж у наметі. Для тих, хто має власне туристичне спорядження, виділено ділянку наметовому містечку. Купивши реєстраційний браслет (25 гривень на три дні), гість отримує право розбити свій намет навколо стадіону та вздовж річки. Ті, у кого спорядження немає, можуть оселитися в облаштованих наметових кемпінгах. Узявши в оренду спальник та каремат, гість зможе ночувати у встановленому наметі за 15 гривень на добу — на території туристичних баз «СОКІЛ», «Острів Свободи».