Забули Врадіївку?

Учора, незадовго до обіднього часу, перед будівлею Дарницького райуправління столичної міліції ще лишався закривавлений сніг. А рідні затриманих автомайданівців, які шукали чоловіків і синів по всіх райуправліннях Києва, навіть знайшли поблизу шматок закривавленого одягу.

«Не знаю, чи є сенс...»

«Не знаю, чи є сенс...»

Позавчора Бориспільський між­районний суд закрив справу про загибель лідера Руху В’ячеслава Чорновола. Головуючий на процесі суддя Сергій Вознюк (він же очолює міжрайонний суд) задовольнив клопотання обвинуваченого у цій справі водія Володимира Куделі (саме він був за кермом КамАЗа, з яким зіткнулося авто Чорновола) і визнав його винним лише в порушенні Правил дорожнього руху, які призвели до загибелі двох і більше людей.

Мартиролог вiдкрито

«Беркут» перестав бити і почав убивати!» — стверджували вчора революціонери на вулиці Грушевського. І дійсно, лише в першій половині дня інформаційний простір приголомшували жахливі новини про чергову смерть протестувальників. Щонайменше троє молодих хлопців загинули (!) від вогнепальних поранень.

Тріумф Майдану

Тріумф Майдану

Спроба силової зачистки Євромайдану ганебно провалилася. Стягнуті з усієї України спецпідрозділи МВС виявилися нездатними похитнути силу волі протестувальників. Знову було закриття станцій метро в центрі, знову людей відтісняли від барикад шеренги зі щитами та комунальники, які швидко розбирали блок­пости та намети з речами людей.

На Майдані все спокійно

На Майдані все спокійно

Штурм Євромайдану таки не відбувся. Хоча протягом понеділка–вівторка принаймні тричі (!) правоохоронці нібито через мінування блокували станції метро у центрі столиці («Хрещатик», «Майдан Незалежності» і «Театральну») і тричі відкривали їх для пасажирів.

Напруга над Євромайданом

Напруга над Євромайданом

Потрапити до центру Києва вчора можна було лише на власних двох. Усе почалося в неділю, коли учасники акції протесту заблокували вулиці урядового кварталу (так званого «трикутника влади»), виставивши блокпости, намети, перекривши дороги підручними засобами та колючим дротом.

Облога для влади

Облога для влади

«Під Кабміном уже сто тисяч стоїть! Пішли краще туди, а вже потім на Майдан», — таку розмову між двома чоловіками автор почув учора вранці на виході з метро. Утім побачене на вулиці Інститутській відрізнялося від почутого: сотні людей iз жовто–блакитними стрічками, з прапорами України та Євросоюзу спускалися від будівлі Кабміну до майдану Незалежності.

Багатство не для нелегала

Багатство не для нелегала

1 грудня вітчизняні розвідники — і діючі офіційно, і «нелегали», і ветерани запасу — відзначатимуть 22–ту річницю Служби зовнішньої розвідки України. З цієї нагоди СЗР та видавництво «Ярославів Вал» презентували нову книгу про пригоди вітчизняних «Бондів». Художній роман «Особлива територія» став дебютним для речника Служби зовнішньої розвідки, журналіста Олександра Скрипника.

Олександр Сайко: Ми більше не караючий орган

Олександр Сайко: Ми більше не караючий орган

Рік тому указом Президента було схвалено концепцію державної політики у сфері реформування Державної кримінально–виконавчої служби України. За цей рік служба стала пенітенціарною. Але чи йдеться лише про зміну вивіски, чи за цей рік таки відбулися якісь кардинальні зміни в системі виконання кримінальних покарань та попереднього ув’язнення?

Нові крила музею

Нові крила музею

Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові й Фундація Героя України, фундатора музею академіка Петра Тронька спільно розпочали заходи з порятунку унікальної української хати XVI століття. Зауважимо, що ця хата без сіней та з курним опаленням є рідкісним зразком давнього житла.