Ми насправді миролюбні!

Україна — наймиролюбніша з колишніх держав Радянського Союзу, якщо не брати до уваги країни Балтії. Натомість Росія — серед найагресивніших держав у світі. Такими є висновки експертів Інституту миру та Центру вивчення конфліктів Сіднейського університету, які оприлюднили черговий щорічний Глобальний індекс миролюбності країн.

День Росії на марші

День Росії на марші

Попри сподівання й ­побоювання, опозиційний­ «Марш мільйонів» у Москві під час святкування­ Дня Росії пройшов досить спокійно — без сутичок, проблем і навіть затримань. «Мільйонів», звісно, не було, проте людей зібралося чимало — за різними даними, від 15 до 200 тисяч. Яка з цих цифр була ближчою до оцінок правоохоронних органів, здогадатися нескладно.

Ген марширують...

Ген марширують...

Росія ось уже вдвадцяте на офіційному рівні відзначає свій День незалежності — річницю з дня ухвалення Декларації про державний суверенітет РСФРР. І хоча чи й не більшість росіян не розуміє, що, власне, святкують (адже, на відміну від інших союзних республік, Російська не надто потерпала від «залежності»), головне для них — аби був привід. Тим паче що з такої нагоди у країні оголошено два зайвих вихідних — учора наші північні сусіди також не працювали.

Страйк по–італійськи не спрацював

Страйк по–італійськи не спрацював

Такого в Росії не було з часів Бориса Єльцина — позавчора Державна Дума засідала аж до пізнього вечора, розглядаючи один–єдиний законопроект. Не маючи можливості завадити «єдросівській» більшості протягнути жорсткі правила проведення мітингів, фракції «Справедливої Росії» та КПРФ, які позиціонують себе як опозиція, вирішили принаймні якомога надовше відтягнути його ухвалення.

Гуляли аж до рання, гуляли цілу ніч!

Гуляли аж до рання, гуляли цілу ніч!

«Я честно говоря не думала что это так может быть.. я ведь за мирный протест...п***ц...» Цю цитату з «Твіттера» Ксенії Собчак за останні два дні в інтернеті процитували сотні користувачів — із коментарями на ­кшталт: «Ну от, навіть найбільш наївні ідіотки нарешті прозріли». Напередодні інавгурації президента Путіна Собчак і справді вкотре написала у своєму блозі звернення до влади й опозиції, закликаючи перемагати «путінізм» не революціями, а переконанням. Проте потрапивши в «автозак» під час мирної прогулянки Москвою, навіть героїня світської хроніки переконалася: переконати російську владу у важливості прогресу й демократизації — неможливо.

Втретє буде

Втретє буде

«Потєрпі, всьо лучше, чєм в Москвє», — заспокоює мати хлопчика років десяти, затиснутого натовпом у київському метро в недільну «годину пік». Москвичів на вулицях Києва цими днями багато як ніколи. «Усі намагаються кудись утекти з міста й дітей вивезти, бо інакше доведеться сиднем удома сидіти — весь центр Москви перекрито, машиною не проїдеш, метро й громадський транспорт ходить обмежено. І неспокійно — всюди повно поліції!» — пояснює інша втікачка з Білокам’яної.

Перекриті й запруджені правоохоронцями вулиці та станції метро, прискіпливий огляд усіх «підозрілих», помиті ледве не з шампунем тротуари — так Москва готувалася до найбільшого (що там той День Перемоги!) цього року травневого свята: інавгурації новообраного президента Росії Володимира Путіна. Підтягнутий тілом і обличчям, засмаглий (чи це гример пройшлась бронзантом по виточених пластичними хірургами мужніх рисах?) і сповнений рішучості утриматися в кріслі щонайменше на 12 найближчих років, ВВП під бій курантів Спаської вежі карбованим кроком чекіста увійшов до Андріївської зали Кремля, пройшовши до свого третього президентства фактично по трупах. Напередодні поліція жорстоко розігнала акцію опозиції — як твердять російські блогери, принаймні одного юнака «ОМОНівці» забили до смерті. Офіційно цю інформацію, звісно, не підтверджено, проте щонайменше однією жертвою мітинг ознаменувався без сумнівів: намагаючись зняти людське море з вигідного ракурсу, зірвався з пожежної драбини й загинув фотограф. Та російська опозиція, в ефективність якої за путінського режиму багато хто не вірить, довела, що ховати її все ж рано: попри драконівські заходи безпеки, охочі сказати Путіну своє «фу» вийшли на вулиці й учора. Результат прогнозований: синці, кров, арешти...

Пиво замість українок

У Європі нарешті визнали, що українські жінки — найгарніші у світі. Щоправда, в дивний спосіб: на центральних каналах голландського телебачення почали транслювати ролик «Утримай його вдома», в якому місцевих жінок закликають не пускати своїх чоловіків на Євро–2012 в Україну, бо «в цій країні безліч красивих жінок». А щоб утримати благовірного вдома, реклама пропонує голландкам відвернути його увагу від українських красунь іншою чоловічою спокусою — пивом. Замовник відеоролика, енергетична компанія Nederlandse Energie Maatschappij, пропонує укласти з нею контракт на два роки й отримати в подарунок прилад для виготовлення пінного напою в домашніх умовах.

Ігри престолів

Ігри престолів

Володимир Путін — більше не король «Партіі жуліков і воров», як російська опозиція з легкої руки блогера Олексія Навального прозвала правлячу «Єдину Росію». Чинний прем’єр–міністр РФ, який 7 травня знову зійде на президентський трон, відмовився від створеної 2008 року спеціально для нього посади голови партії, запропонувавши «єдиноросам» призначити на «святе місце» Дмитра Медведєва. Нинішній президент, нагадаємо, після інавгурації Путіна займе і його крісло на чолі уряду (принаймні несподіванок у розвитку сценарію передачі влади не передбачається).

Світом править «Анонімус»

Світом править «Анонімус»

Найвпливовішим у сучасному світі є вже не той, у кого найбільше грошей чи слави, а той, хто володіє інформацією. Й оскільки позиції найпотужнішого інформаційного ресурсу в епоху стрімкого розвитку технологій невблаганно завойовує інтернет, за впливовістю нині немає рівних... хакерам. Так принаймні вважають користувачі інтернет–сторінки (ну звісно) журналу «Тайм». Саме вони назвали найвпливовішою постаттю у світі «Анонімуса» — людину в масці Гая Фокса, під якою ховаються учасники таємничої групи Anonymous. Ці віртуози, здатні зламати будь–який сайт, викривити будь–яку новину й викрасти з електронних рахунків будь–яку суму грошей, здобули найбільше — майже 396 тисяч — голосів під час «народного голосування» з визначення ста постатей, які справили найбільший вплив на події у світі за останній рік.