«Чапай ще думає...»

Позавчора ввечері перо Президента знову активізувалося в підписанні кадрових указів. Членами нового уряду стало ще троє чоловіків, з яких двоє — новачки. Міністерство транспорту і зв'язку очолив Віктор Бондар, у Мінфіні глава держави вирішив залишити Віктора Пинзеника, новостворене Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства прийняв Павло Качур.

«Король Альфред» від «містера Сміта»

«Король Альфред» від «містера Сміта»

У Великій Британії представлено проект комплексу «Король Альфред», який буде збудований у містечку Хоув (графство Східний Суссекс) на березі Ла-Маншу. Головним архітектором забудови призначений Френк Гері, який уславився тим, що покрив Музей Гугенгейма в Більбао титановими пластинами. Але ще більшої пікантності цьому комплексу додає участь у ньому такого «визначного» проектувальника, як Бред Пітт, актор із Голлівуду.

Оголосіть, будь ласка, хоч частину списку!

Оголосіть, будь ласка, хоч частину списку!

За «розбором польотів» Тимошенко й Порошенка якось забулося, що парламентські вибори вже зовсім близько. Саме на осінь політичні сили відкладали остаточне визначення формату свого походу на Верховну Раду та його (походу) кадрового забезпечення. Осінь уже давно настала, й учасники виборів, окрім «війни компроматів», займаються також попереднім розподілом місць у списках, зокрема їх перших п'ятiрках.

Перегони наосліп

Виявляється, серед рекордів, які можна бити, є й офіційний рекорд зі швидкості їзди серед... сліпих. І днями в цій царині було встановлене нове світове досягнення. Його автор — 33-річний Гайн Вагнер, незрячий із Південно-Африканської Республiки. Як повідомляє Бі-Бі-Сі, він на своєму «Мазераті V8 Gransport» розігнався до 269 км/год. Попередній рекорд становив 233 км/год.

Ультиматум від Тараса Банкова не прийняла

Ультиматум від Тараса Банкова не прийняла

«Тарас Стецьків продовжує працювати президентом Національної телекомпанії України і у повному обсязі виконує свої службові обов’язки. ...він підписав оновлену сітку мовлення, яка вступить в дію з 19 вересня», — такими словами починається заява прес-служби НТКУ, розповсюджена позавчора з огляду на появу інформації про відставку Тараса Степановича. Водночас у цій відозві жодним словом не згадано про причини появи чуток, дуже схожих на дійсність, — заяви Стецьківа про відставку з УТ-1, подану в секретаріат Президента та до апарату ВР — про анулювання попереднього наміру відмовитися від депутатських повноважень.

Копійчані сварки

Копійчані сварки

Кинута «в саму гущу» бомба позавчорашньої заяви уже екс-державного секретаря Олександра Зінченка збурила політикум, наче ураган «Катріна». Одразу слід зауважити, що час для викриття паном держсеком діянь деяких людей із президентського оточення був обраний наче навмисно: не минулого тижня, коли ще тривали умовні політичні «канікули», і не наступного, не у день початку сесії ВР (тоді б це не було «подією дня номер один»), а саме напередодні відновлення парламентських засідань. Відтак учора «під куполом» про Зінченка та спричинену його позицією кризу фактично тільки й говорили. І не лише «під куполом»...

Більшість твориться. Але незрозуміло, звідки візьметься

Більшість твориться. Але незрозуміло, звідки візьметься

Напередодні відкриття нової сесії ВР Кабмін — принаймні на словах — нарешті взявся до створення конструктивної, проурядової більшості в парламенті. Принаймні лідер фракції БЮТ, яка вже з огляду на свою назву найбільше підтримує Юлію Тимошенко, — Олег Білорус — повiдомив кореспондентові УНІАН, що вже «в перші тижні роботи восьмої сесії Верховної Ради буде оголошено про створення парламентської більшості». І ця більшість, до речі, не лише підтримуватиме економічні законопроекти урядового походження, а й «вийде з низкою ініціатив, у тому числі щодо підвищення прохідного бар'єру на виборах у парламент до 5 відсотків».

Помаранчева мода минає

Помаранчева мода минає

У сенсі повернення українців (та й заїжджих іноземців) до помаранчевої моди, популярності революційної символіки загалом, цей День незалежності став, радше, винятком із прикрого правила: вага помаранчевих прапорів меншає, підкови легшають, знаки оклику на них уже зовсім не викликають масового захоплення. Торговці сувенірами, скориставшись нагодою і присутністю на Майдані чималої кількості симпатиків Віктора Ющенка, котрий саме виступав там із промовою, винесли масу свого помаранчевого краму під стіни Головпошти й мали доволі непоганий виторг. Шарфи по 25—30 грн., футболки по 25—80, картузи, портрети, значки, прапорці... Це також присутнє у переході під Майданом, у так званій сувенірній крамниці, але в будні дні користується значно меншим попитом. І взагалі, на передньому плані там — футболка з Леніним, який вигинає середній палець руки в характерному жесті, і підписом — Fucking revolution. Чи за те боролися?

Герої, молитви і пісні вільної України

Чотирнадцята річниця незалежності стала першою, коли влада вирішила святкувати не для себе, а для народу. І за інакшим сценарієм, ніж раніше.
О 10-й ранку державні мужі й жони зібралися у соборі Святої Софії. Ясна річ, таким чином Віктор Ющенко, котрий прийшов із дружиною й дітьми та разом із ними ставив свічки під образами, не намагався перевершити «суперправославний» образ його опонента на минулих виборах Віктора Януковича — просто був самим собою. В урочистому молебні взяли участь представники близько двадцяти найбільших релігійних конфесій, представлених в Україні.