Шукайте Арсена

Підсумком обшуків двох квартир Арсена Авакова, проведених слідчими прокуратури Харківської області у вівторок, стало притягнення його як обвинуваченого у кримінальній справі. І це незважаючи на те, що пан Аваков нині перебуває в одній з європейських країн. Як повідомляє прес–служба прокуратури області, йдеться про справу, порушену щодо Арсена Авакова 26 січня 2012 року за фактом перевищення влади та службових повноважень.

«Не зізнався, бо такого не коїв...»

«Не зізнався, бо такого не коїв...»

В Україні на кожну сотню засуджених припадає двоє «довічників». У 143 виправних колоніях, які належать до сфери управління Державної пенітенціарної служби України, станом на 1 листопада утримували 114 тис. 884 особи.

Довічні в’язні монастиря

Довічні в’язні монастиря

Вони бачать небо тільки через ґрати, їдять тільки в камері, ніколи не підходять до вікна і майже не спілкуються між собою. Усі вони — небезпечні злочинці. Хтось вирізав цілу сім’ю, хтось зґвалтував дівчинку, хтось жорстоко вбив дитину, хтось розчленував тіла своїх жертв. Від опису їхніх злочинів волосся на голові стає дибки. Колись Феміда прирекла їх на таке життя довіку. Декого засудили до смертної кари, але після її відміни міру покарання змінили на довічне ув’язнення. Шістдесят сім «довічників» утримують у Сокальській виправній колонії № 47, у секторі максимального рівня безпеки, де побувала журналістка «УМ».

Дати не можна забрати

«Мені було так погано в житті, мабуть, лише один раз, коли помирала мама, — каже Валентина Матвєєва. — Оце відчуття безвиході...» У стан безвиході наприкінці грудня 2011 року її поставила рідна держава: суд ухвалив рішення стягнути з безробітної всі кошти, отримані нею від Сумського міського центру зайнятості — 20 704 грн. 95 коп.

Відкритий лист до Пшонки

Вікторе Павловичу!

Спостерігаючи за діями установи, яку Ви очолюєте і яка намагається поновити карні справи проти людей не з провладної команди, незважаючи на термін давності, ми дійшли висновку, що навряд чи можна сподіватися на досягнення торжества права в Україні. А якщо Ви і працівники прокуратури вважаєте свої дії правильними, пропонуємо задля справедливості поновити перегляд і розслідування давніх карних справ В. Ф. Януковича, позаяк в них по сьогодні дуже багато нез’ясованих обставин.

Голова на рік

Голова на рік

Непублічне протистояння між Банковою та Верховним Судом призупинилося завдяки компромісному рішенню: цієї п’ятниці таємним голосуванням пленуму головою ВСУ обрано Петра Пилипчука. Обрано також і чотирьох заступників Голови, принаймні двох з яких неофіційно відносять до групи впливу Банкової. За результатами пленуму ВСУ, можна зробити висновок: владі так і не вдалося повністю поставити під свій контроль цей останній «оплот» суддівської гілки влади. З іншого боку, зрозуміло, що не маючи кандидатури, здатної перемогти на «суддівських виборах» Голови, Банкова після кількамісячного блокування цього пленуму просто взяла такий собі «тайм–аут». Адже новообраному Голові ВСУ Петру Пилипчуку вже у жовтні 2012 року виповниться 65 років, а це граничний вік для перебування на цій посаді. Відбути п’ятирічний термін, передбачений законом, він не зможе. Отже, пленум ВСУ доведеться скликати знову, й хто знає, які кадрові козирі матиме влада на той час. Оскільки пан Пилипчук має авторитет у суддівських колах i ніколи «не ходив у політику», як його попередник на посаді Василь Онопенко, його головування у Верховному Суді влаштовує і суддів, і владу.