«Штурмовики» «Євробачення»
Правоохоронні органи не залишили непоміченою спробу екзальтованих прихильників Партії регіонів та СДПУ(о) штурмувати «Євробачення» в день його півфіналу.
Правоохоронні органи не залишили непоміченою спробу екзальтованих прихильників Партії регіонів та СДПУ(о) штурмувати «Євробачення» в день його півфіналу.
Читачі «УМ» уже знають про враження від генеральних репетицій «Євробачення» та як виглядає закулісний півфінал, тому репортаж із вирішального концерту пісенного конкурсу ми вирішили писати безпосередньо із зали. Отож я тримаю квиток за тисячу п'ятсот гривень, сьомий сектор, перший ряд. Скоро все почнеться...
А поки ще не десята вечора, я не втримуюся від спокуси і таки пробираюся в backstage (як це тут називається, втім я б воліла — за лаштунки). У вечір фіналу це ще проблемніше, ніж минулого разу: тоді я пройшла з Філею, а сьогодні — з Жаном Полем Готьє. Це — почесний гість конкурсу, щоправда, на нього ніхто не кидається: одна скромна камера та двоє фотографів. Поруч українська молодь, обвішана символікою спонсора «Євробачення», «Київстару», грається із цуценям. За їхніми словами, це такий собі символ конкурсу, який живе на території Палацу спорту. В цей момент Жан Поль Готьє крутить головою і привітно усміхається в нікуди. Він ще не знає, за кого голосуватиме, але точно не за Францію, Грецію та Україну.
У самих гримерках безлад — сьогодні відповідальний день: розслабляються, як завжди, норвежці, горлаючи під гітару «Камон, камон!». Саме виходить з «кімнатки» Наталя Подольська, її хапає за руку Роман Калин з традиційними привітаннями та побажаннями. Головний «Гринджол», мабуть, не знає, що після репетиції Подольська заявила українським журналістам, що вона не чула нашої конкурсної пісні... Представник преси, який стоїть поруч, напівжартома говорить Калину, що він так і не дочекався на мінімальну співпрацю від Росії та України на «Євробаченні», на яку сподівався.
Пісенний конкурс Європейської мовної спілки в рік свого 50-річного ювілею ще раз засвідчив: чинниками успішного виступу в ньому в наш час є не лише: а) якість власне співу; б) «промоушн» виконавця та його композиції, а й в) кон'юнктура голосування сусідніх та дружніх країн. Причому у випадку приблизної рівності конкурсантів за першими двома умовами, додаткові й вирішальні бали набираються саме за географічним принципом. Тут, як це не банально, в дію вступають політичні стереотипи й геополітика.
Люба моя Аню!
Як шкода, що ми не можемо зробити ставки і посперечатися про кандидатури можливих переможців «Євробачення»! Тобто ставки ми зробили, але ж хто і коли поставить мені програне пиво? ОК, серпня, коли ти нарешті виберешся з того Мюнхена «домів», я дочекаюся, але ж забуду всі деталі закулісного проведення півфіналу. Тому вмостися зручніше, візьми у шефа «айне кляйне паузе» і уяви себе зі мною в Палаці спорту...
Голосування у півфіналі відбувалося у два способи: можна було відсилати СМС або телефонувати. Якщо ви відсилали повідомлення з мобільного оператора Life :), то за своєчасну доставку цього месиджа, а також загалом усіх, які відсилалися з телефонних номерів цього оператора, відповідав мобільний оператор Life :). Те ж саме — з усіма іншими компаніями стільникового зв'язку. Якщо ж ви телефонували з міського номера, то за зарахування голосу відповідали «УТЕЛ» та «Укртелеком».
Позавчора півфінал конкурсу «Євробачення-2005», який пройшов у київському Палаці спорту майже без «сучка й задоринки», визначив остаточний список фіналістів пісенного чемпіонату. За головний приз точно не побореться розпіарена креатура «продюсера» Філіппа Кіркорова — представниця Білорусі Анжеліка Агурбаш: перевагу надано не пихатості на межі вульгарності, а природності й оригінальності.
Фінляндію на «Євробаченні» представляє колишній футболіст Гейр Рьонінг.
До «Євробачення» фінська амбасада на чолі зі своїм добрим «культурним янголом» — Надзвичайним та повноважним послом Фінляндії в Україні Лаурою Рейніля — підійшла грунтовно. Вирішено було не просто відбутися виступом представника Фінляндії у Палаці спорту, але й у неформальній атмосфері дати поспілкуватися з ним українським журналістам. Гостина була, як завжди у резиденції пані Лаури Рейніля, вишукана, невимушена і невимовно лагідна.
Один із найяскравіших учасників півфіналу, який, за прогнозами «УМ», точно виходить у фінал, — Польща. Якщо минулого року, коли за країну співала дівчинка в прозорій сукні (пам'ятаю, як коментатор на національному каналі Німеччини відпустив масний жарт на зразок: «Польща в Євросоюз активно вступила, а спідниці її дівчат помітно покоротшали»), наші сусіди майже не отримали балів, то цьогоріч останній учасник півфіналу заводить усіх циганськими мотивами. При особистому спілкуванні з гуртом «Іван і Дельфін» не тільки переконуєшся, що вони справді заслуговують на участь у фіналі, а й вкотре починаєш симпатизувати нації загалом. Цікаво, що вокаліст Іван Комаренко — родом із Росії, він скромний і милий.
Два шоу, страшенно дорогих і кольорових, відбудуться в межах «Євробачення». Перше проходитиме в столичному концерт-холі й казино «FreeДом». Програма так і називається: «В сезон «Євробачення». Шоу проходить з 17 по 22 травня і містить шість концертів провідних українських зірок естради та спорту. Вартість квитка в зал на 377 чоловік «FreeДому», на один показ, — 300 гривень.