Як Янукович став «американцем»

Як Янукович став «американцем»

Фактично будь-яка країна світу перебуває у сфері інтересів інших держав. Сильні країни, такі як США і Росія, намагаються впливати на якнайбільшу кількість слабших. Політичні кризи роблять будь-яку державу вразливою перед зовнішнім впливом, тому політичні опоненти під час внутрішніх негараздів намагаються заручитися підтримкою авторитетних міжнародних гравців. Традиційно в Україні Партії регіонів приписують орієнтацію на Російську Федерацію і прохолодне ставлення до США. Президентську сторону, навпаки, всіляко виставляють симпатиком Штатів.

«Героя» не труїли

Німецькі журналісти з таблоїду «Більд» з'ясували, до якої саме лікарні було транспортовано з України міністра внутрішніх справ Василя Цушка. Отже, тепер це не є таємницею: українського міністра прооперували в лікарні Святого Бернварда в німецькому місті Хільдесхайм, а не в Ганновері, як припускали вітчизняні ЗМІ. Ця лікарня має добру репутацію та часто приймає пацієнтів з-за кордону. Очевидно, саме журналістів «Більд» днями помітила охорона під вікнами лікарні. «Більд» пише, що Цушка добре охороняли — біля його палати постійно чергували двоє поліцейських.

Ідуть прокурори «на круги своя»

З лідерами коаліції домовлятися не варто — «пацани за базар» таки не відповідають і без «кидалова» ніяк не можуть. Окрім порушення домовленостей трьох на Трійцю — Президента, Прем'єра та Голови ВР, нічого не вартими виявилися й зобов'язання Прем'єра Віктора Януковича перед Президентом Віктором Ющенком стосовно врегулювання кризової ситуації навколо Генпрокуратури. Нагадаємо, що, згідно з домовленостями керівників держави на минулому тижні, керувати ГПУ мав не «регіональний» Святослав Піскун i не пропрезидентський Віктор Шемчук, а Олександр Медведько. Натомість його першим заступником мав бути саме Шемчук, який одразу заявив, що резонансні справи (штурм ГПУ «Беркутом», «нерухомість» окремих суддів КС тощо) обов'язково будуть розслідувані.

28 «комісарів» «розпустили» парламент

28 «комісарів» «розпустили» парламент

Процес, хоч і туго, але пішов: учора на засіданні Верховної Ради, чи то пак, колишньої коаліції колишньої Верховної Ради, головуючий Олександр Мороз оголосив заяви «нашоукраїнців» про вихід із фракції і, відповідно, припинення повноважень народних депутатів. Щоправда, не всі заяви (їх, нагадаємо, за попередніми повідомленнями «НУ», є 66), а лише 28. «Самовідводи» представників Блоку Тимошенко не були оголошені взагалі. Нібито через те, що до них є «багато запитань» — зокрема, щодо того, чи кожен нардеп писав свою заяву особисто (наприклад, сама Юлія Тимошенко, як вивідала «Українська правда», скористалася послугами якогось іншого каліграфіста, поставивши під написаною ним заявою лише свій підпис).

Восьмий може бути першим

Президент Віктор Ющенко підписав відповідний указ, згідно з яким восьмим заступником голови СБУ став начальник слідчого управління Служби безпеки Микола Герасименко. Втім, у пана Герасименка, якого в силових структурах знають як незаангажованого професіонала, відкриваються перспективи бути фактично першим за повноваженнями серед заступників.

Янукович знову приміряється до «біг-мордів»

«Наша Україна», Партія регіонів і Блок Юлії Тимошенко вже резервують рекламні площі й ефір під свою пропаганду на позачергових виборах. Соцпартія, за словами голови координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами Артема Біденка, поводиться стриманіше і наразі лише цікавиться наявністю рекламних місць і розцінками.

Суддівський бунт

Суддівський бунт

Чаша терпіння колективу Печерського райсуду столиці переповнена — вчора вони були змушені провести відкриті збори суддів через тиск з боку центральних органів законодавчої та виконавчої влади України, а також Вищої ради юстиції, яка наразі контролюється коаліцією. Феміду довели до того, що печерські судді прийняли рішення звернутися до Генпрокуратури порушити кримінальну справу «за фактом втручання окремих політичних сил, зокрема Верховної Ради та Вищої ради юстиції, в діяльність суду та заважають нормальному здійсненню судочинства».

«Під куполом» засідають

Серіал «заяви про те, що Верховна Рада легітимна (розпущена), триває. Учора «коаліційні» парламентарії знову зібралися «під куполом» парламенту на сесійне засідання. Голова ВР Олександр Мороз знову заявив, що виданий напередодні указ Президента про призначення дострокових виборів на 30 вересня — неправильний, позаяк неможливість відновлення двох третин складу парламенту, на яку посилається у цьому акті глава держави, «не є доконаним фактом». За словами спікера, «врешті-решт і сам Президент визнав», що нібито видавав попередні укази про припинення повноважень ВР із порушенням Конституції, оскільки скасував їх своїм останнім указом. На думку Мороза, для того, аби все було юридично правильно, Віктор Ющенко має «за будь-яких умов» видати ще один указ — як і належить за Конституцією, за 60 днів до дати виборів.