Ешелон свідомих

Ешелон свідомих

Не на схід, а на захід відбув позавчора з Києва ешелон із першою командою мобілізованих у рамках першої в цьому році черги мобілізації. «Будуть і наступні відправки, але кожна — спочатку в навчальні центри, а не в АТО. Усі мобілізовані проходитимуть через навчання. Від 30 до 45 діб триватиме бойове злагодження», — пояснює Віталій Чекаленко, комісар Дарницького районного військового комісаріату.

Героїзм кіборга «Динамо»

Героїзм кіборга «Динамо»

Олексій Дурмасенко, боєць 93-ї окремої механізованої бригади, став відомим за тиждень до своєї смерті, коли дав інтерв’ю «Радіо «Свобода» під час приїзду до рідного Києва в короткострокову відпустку. Перед тим 25-річний солдат із позивним «Динамо» пройшов бойове хрещення як «кіборг»: упродовж 12 діб захищав Донецький аеропорт, цей «український Сталінград Донбасу».

Зцілення за гамбурзьким рахунком

Зцілення за гамбурзьким рахунком

Збройні сили Німеччини — Бундесвер — мають загалом п’ять госпіталів у різних містах країни. Ми заходимо в той із них, що в Гамбурзі, на Лессерштрасе, 180. Надворі зимно; стоїть густий, як молоко, туман — такого в найбільшому портовому місті ФРН не бачили вже давно.

Чи готова школа до війни?

Чи готова школа до війни?

У час, коли на сході України точиться справжня війна, як ніколи гостро постає питання готовності молодих чоловіків захистити свою Батьківщину. Фундамент цього має закладати школа. Пригадується, в СРСР та в перші роки Незалежності старшокласники вчилися мілітарної справи на ПВП — початкової військової підготовки; на зміну їй прийшла ДПЮ — допризовна підготовка юнацтва.

Де в них кнопка «розпуск»?

Де в них кнопка «розпуск»?

329. 335. 349. Це кількість голосів, які Верховна Рада минулого тижня віддала за трьох кандидатів, поданих Президентом Петром Порошенком на посади Генерального прокурора, міністра закордонних справ та голови Нацбанку.

Вибори–2014: як здобути перемогу після перемоги?

Вибори–2014: як здобути перемогу після перемоги?

В Україні вже четвертий день як офіційно триває президентська виборча кампанія — Центрвиборчком узяв старт 25 лютого. Згідно з постановою Верховної Ради «Про самоусунення Президента України (Віктора Януковича) від виконання конституційних повноважень...», позачергові вибори глави держави мають відбутися 25 травня.

20 лютого: справжній День захисника Вітчизни

20 лютого: справжній День захисника Вітчизни

В української революції 2013—2014 років було багато переламних днів, які визначали подальшу долю повстання. Вихід сотень людей на Майдан на заклик Мустафи Найєма після рішення Кабміну про зупинення євроінтеграції 21 листопада. Силовий розгін студентів на Євромайдані в ніч на 30 листопада. Вихід півмільйона людей на Майдан та захоплення будівлі КМДА 1 грудня.

Український повстанче, в бою не відступай!

Український повстанче, в бою не відступай!

Узагалі–то жовті прапори здавна є загальноприйнятим міжнародним позначенням наявності чуми. Учора бійці «Беркута» та спецпідрозділів СБУ, які розстрілювали Майдан бойовими набоями із щонайсправжніших автоматів Калашникова (судячи з фото, це були АКС–74), мали на рукавах саме жовті пов’язки.

Майданом по Європах

Майданом по Європах

«Коли їхала на тиждень прогулятись до Іспанії, то переживала, що тут мені не вистачатиме нашого Майдану. А приїхала — і потрапила до своїх, «євромайданівців», — тішиться дівчина з рюкзаком, стоячи поміж людей із синьо–жовтими прапорами в центрі Валенсії.