Елеґантність vs груба сила: підручник навіть для лінивих

Елеґантність vs груба сила: підручник навіть для лінивих

Виграти війну просто. Славнозвісний стратег Сунь-дзи дав необхідні поради ще тисячу років тому. Тож розумникам, які теревенять про московське «ноу-хау» з хитрою назвою «гібридна війна», варто перечитати класика. Це не абстрактні модерні теорії, а перевірена часом практика.

Книжка Данила Яневського "Проект "Україна" - історія для неуків?

Книжка Данила Яневського "Проект "Україна"  - історія для неуків?

Україна потребує книжок із історії. Хороших і різних. Бажано, щоб ринок наповнювали видання, корисні читачам різного віку, роду занять і базових знань із минувшини рідного краю. Та, на лихо, як завжди, маємо, що маємо — тобто книгу, котру в кращому разі можна віднести до категорії «різне».

Від Майдану до Майдану:

Від Майдану до Майдану:

Початок третього тисячоліття на просторах Африки, Близького та Середнього Сходу осяяно революційною хвилею. Звідти вона перекинулася на терени Кавказу, сягнула України та Молдови й зупинилася в сінях останніх диктаторів Європи.

«Відпустки нема на війні»

«Відпустки нема на війні»

Інтелектуальний прошарок українства дуже тонкий. Відтак кожна втрата з цього середовища надзвичайно відчутна. Коли ж ідеться про наразі вимерлий тип людей-енциклопедистів — і поготів. Одним із таких був Леонід Череватенко.

Академічна реабілітація комбатантів

Академічна реабілітація комбатантів

«Згубивши у Визвольній боротьбі за самостійність Рідного краю родину, все те, що було придбано дідом і прадідом десятками років, був задоволений тим, що для Батьківщини зробив усе, що міг, міцно вірю, що наслідок нашої праці і наших жертв у скорому будучому — це ненька Україна», — писав у вступному творі до Української господарської академії козак 14-го полку низових запорожців ім. гетьмана Павла Полуботка 1-ї Запорозької дивізії Армії УНР Юрко Корогода.

Скіфські кургани — як буддійські Ступи

Скіфські кургани — як буддійські Ступи

Споконвіку траплявся мудрець, який бігав зі свічкою, шукаючи людей, взірці духовності й моралі, всесвітнє братерство... Та смертовбивство, війни за територію й ресурси тривають вічно. І все ж диваки не переводяться. Є вони й сьогодні.

КІВІ, КІФА, КІАФА, КІАСА…

КІВІ, КІФА, КІАФА, КІАСА…

Козацькому (читай, українському) роду нема переводу… Фраза красива, та чи це так? Адже гумка історії безповоротно стерла з її мегалітичних, кам’яних, глиняних, пергаментних скрижалів десятки й сотні етносів. Українці виняток? Авжеж, ні! Просто треба мати незамилене око, неупередженість і… клепку.

Закон на тлі беззаконня

Закон на тлі беззаконня

Відомо, що «совєтський суд — найгуманніший суд у світі». Не дивно, що його духовним дітищем є Басманний суд у Москві і Печерський у Києві. Та їх обох перевершили суди конституційні: і російський, і український свого часу дружно вирішили, що 1+1=1, гуманно дозволивши президентам своїх держав протиправно балотуватися втретє. Як знати, ницість не має дна, тож далі понеслося: Конституційний Суд України виносив протилежні рішення з одного й того ж питання, дозволяв і відміняв імперативний мандат, а на завершення скасував і саму Конституцію. А починалося все так багатообіцяюче…