Вимірюйте добро дукатами

Вимірюйте добро дукатами

Чи доводилося вам чути про школу, де дитині дарують, окрім знань та умінь, ще й дитинство? Де діти потрапляють у казкову країну і де найголовніша цінність — це особистість людини та її вміння робити добрі справи? Кожен учень школи обов'язково вивчає три мови — українську, російську, англійську — та ще одну — за вибором. У цілому ж тут звучить одночасно сімнадцять мов! До речі, за словами викладачів, найбільшим попитом у дітей і батьків користуються зараз східні мови. Майбутніх громадян країни тут виховують через систему самоуправління, що побудована за правилами добрих чарівних казок — завжди має перемагати добро.

Ініціативний бум

Ініціативний бум

Днями за «круглим столом» Міністерства освіти і науки (а цей стіл, дійсно, не має жодного кута) можна було побачити разом двох міністрів (освіти і науки та у справах сім'ї, молоді та спорту). Навкруги столу влаштувалися студентські лідери, переможці міжнародних олімпіад, ректори університетів, директори департаментів міністерства. Обговорювали участь студентів в управлінні вищими навчальними закладами та шляхи реалізації студентських ініціатив. Цього разу ініціативи крутилася навколо питань забезпечення гуртожитками, безкоштовного проїзду, вчасної видачі студентських квитків, платні за пропущені лекції та вимагання грошей за оцінки.

Освіта на продаж?

Освіта на продаж?

Молодь бажає суттєвих змін у системі освіти, — вважає експерт з питань молодіжної політики ПРООН Оксана Овчарук. Найбільш значущим пріоритетом у цьому контексті є подальше впровадження Болонської угоди, бо вона надає можливість поєднувати традиційні та інноваційні технології, вважає 68% респондентів, які взяли участь у недавньому соціологічному дослідженні ПРООН. 15 відсотків молодих людей переконані, що далеко не всі рівні освіти є доступними для них.

«Альма-матер» псує корупція

Під час перевірок вищих навчальних закладів з'ясувалося, що суми отриманих хабарів становили від 40 до 150 гр. (в окремих випадках до 500 грн.). Ці правопорушення у переважній більшості ВНЗ не мали системного характеру, стверджує держінспекція. Найпоширенішими були прояви хабарництва та службового зловживання під час здачі заліків та екзаменів студентами молодших курсів денної та заочної форми навчання, в першу чергу з точних наук (фізика, вища математика, нарисна геометрія та ін.).

Ліки від вулиці

Ліки від вулиці

П'ятирічна Ганнуся опинилася у Центрі соціально-психологічної роботи «Асперн-Київ» чотири місяці тому. Мама залишила «на хвилиночку» свою дитину приятельці і зникла у невідомому напрямі. Півроку знайома чекала повернення матері дівчинки. Не дочекалась і звернулась по допомогу в міську спеціалізовану соціальну службу «Центр соціально-психологічної роботи «Асперн». Тут, у такому собі «готелі» для безпритульних дітей, покинуті батьками малюки можуть відчути родинний затишок.