«Менти» — поза екраном

На початку лютого Верховна Рада ухвалила законопроект, яким заборонялися покази російських фільмів, які можуть становити потенційну загрозу для національної безпеки України. Тоді відповідальність за появу тiєї чи іншої аудіовізуальної продукції була покладена на екстрену групу Міністерства культури, а здійснення моніторингу на предмет порушення — на Національну раду з питань телебачення та радіомовлення.

Крим без «Світлиці»

Останній номер «Кримської світлиці» не потрапив до рук читачів — видавництво відмовилося друкувати газету. Здавалося б, нічого дивного — на окупованому півострові від початку анексії придушують усе українське. Однак парадокс полягає в тому, що співзасновником газети виступає Міністерство культури України, а відмовилася її друкувати київська друкарня.

Наступна станція — пересадка

Наступна станція — пересадка

Серед мешканців Волині та частини Львівщини назріває бунт. Таку реакцію викликали наміри Укрзалізниці скасувати єдиний потяг №141/142 «Київ — Львів», що курсував через Володимир-Волинський. Точніше не скасувати, а скоротити, перетворивши на «Київ — Ковель».

Музика справжніх воїнів

Нещодавно інтернет сколихнуло неординарне відео — музикант «Мартін» у військовій формі та балаклаві виконує Гімн України на віолончелі. «Це відео заворожує до мурашок по шкірі, якщо його дивитися на ютубі, а ще краще — вживу. Шкода, що газета не має таких функцій», — відгукнулася на нього наша колега Ольга Жук.

Іти до кінця

Московський суд, попри вимоги вiдводу судді та світову кампанію на підтримку української льотчиці Надії Савченко, продовжив термін розслідування справи і, відповідно, утримання її під вартою до 13 травня, таким чином прирікши її фактично до загибелі.

На чий млин тече вода?

Івано-франківського журналіста Руслана Коцабу, який останнім часом активно займався агітацією проти четвертої хвилі мобілізації, цими вихідними затримала СБУ, звинувативши у державній зраді і шпигунстві на користь Росії.

Історія на вибір

Історія на вибір

Скромний наказ № 1392 «Про визначення таким, що втратив чинність, наказ Міністерства освіти і науки України від 09.07.2009 № 642», виданий Міністерством освіти ще 25 листопада 2014 року, спричинив справжній переполох як у науковому середовищі, так і в суспільстві.

Між смертю і життям

Після більш як 50 днів голодування Надія Савченко наблизилася впритул до тієї межі, коли в організмі можуть початися незворотні процеси. Через різке зменшення ваги наприкінці січня льотчицю перевели в тюремну московську лікарню СІЗО «Матроська тиша». У новому ізоляторі в Надії окрема камера-палата і можливість щодня приймати гарячий душ.

Ключ до істини?

Більше півроку пройшло з моменту аварії малайзійського літака на сході України та загибелі 298 осіб на його борту. Влітку Рада з безпеки Нідерландів планує зробити остаточну доповідь iз результатами розслідування причин катастрофи, але пошукові роботи в зоні аварії тривають і досі. І — приносять нові результати.

Звільнити — не звільнити

ПАРЄ схвалила поправки до резолюції, в якій iдеться про негайне звільнення Надії Савченко, однак російська влада має на це власне бачення. Офіційна Москва знову зайняла жорстку позицію щодо українки: до суду, який має відбутися 13 лютого, її не відпустять, і «в жодному разі не піддадуться на шантаж Європи». Голова Держдуми РФ Сергій Наришкін узагалі заявив, що йому «дуже прикро, що одна з національних делегацій таким чином шантажує Парламентську асамблею і просто її дискредитує».