Новий прапор Зінченка

Несподіваний фінт зробив Олександр Зінченко — колишній держсекретар при Президенті Ющенку, котрий пішов із посади, заявивши про факт існування корупції в оточенні «помаранчевого» лідера. Тоді Олександр Олексійович перекинувся в команду Юлії Тимошенко і, як очікувалося, мав стати одним із лідерів списку БЮТ на виборах-2006, однак наприкінці минулого тижня Зінченко — колишній есдек, колишній глава виборчого штабу Віктора Ющенка — знову змінив прапор.

Наша мета-2012 стала ще ближчою:

Наша мета-2012 стала ще ближчою:

Учора з Мальти надійшла обнадійлива для українців і поляків, а головним чином — для любителів футболу двох наших країн новина: виконком Європейського союзу футбольних асоціацій (УЄФА) підбив підсумки першого етапу тендеру на проведення фінальної частини Євро-2012, і Україна та Польща потрапили до трійки переможців на цій стадії відбору.

Влада без парканів?

Влада без парканів?

Ремонт вулиці Банкової, а відповідно, й остаточне рішення щодо доступу «простих смертних» під стіни секретаріату Президента затягується. Керівник Державного управління справами Ігор Тарасюк каже, що крапку в цій справі буде поставлено до початку зими. «Будівельний ордер у нас є, він виділений Київською міською радою до 1 грудня цього року... І ми повинні або продовжити цей ордер для подальших будівельних робіт, або сказати, що площа [перед СП] прийнята в експлуатацію...», — зазначив Тарасюк в інтерв'ю «5-му каналу». Він зауважив, що під час ремонту були повністю перекладені всі комунікації — «телефонні, енергетичні, опалювальні, які потрібні, аби все працювало, і зараз вони проходять випробування».

Президент «За склом»

Президент «За склом»

Учора Національна телекомпанія України таки отримала нового президента. Ним став Віталій Докаленко, досі — генеральний директор телеканалу «Тоніс». Його в «олівці» — апаратно-студійному комплексі УТ-1 на вулиці Мельникова — вчора представив голова секретаріату Президента Олег Рибачук.

Головне — не «проїсти» ті мільярди?

Головне — не «проїсти» ті мільярди?

Позавчора, після завершення аукціону з продажу рекордно дорогого українського підприємства, Фонд державного майна України і компанія «Міттал стіл» почали погоджувати деталі договору купівлі-продажу 93,02 відсотка акцій ВАТ «Криворіжсталь». Про час підписання угоди власне з купівлі комбінату мало бути повідомлено вчора. Політики й аналітики тим часом продовжують коментувати факт безпрецедентного для України аукціону, причому скептики зауважують, що ще треба дочекатися виконання узятих на себе індусом Мітталом платіжних та інвестиційних зобов'язань, а найзатятіші опозиціонери навіть у такій прозорій і блискучій процедурі примудряються знаходити факти... «корумпованості» керівництва держави.

Хто стане президентом «олівця»?

Хто стане президентом «олівця»?

Сьогодні, за даними «УМ», нарешті є висока ймовірність того, що Віктор Ющенко підпише указ про призначення нового президента Національної телекомпанії України і навіть представить його працівникам апаратно-студійного комплексу на вулиці Мельникова, відомого як «олівець». Після відставки Тараса Стецьківа криза підбору кандидатур на заміщення вакансії глави НТКУ спочатку наклалася на кризу урядову, а згодом справа затягнулася через залежність цього призначення від прийняття чи неприйняття владою певної концепції створення суспільного мовлення в Україні. З огляду на це робоча група, очолювана новим віце-прем'єром В'ячеславом Кириленком, проводила «кастинг» не лише кандидатів, а й їхніх програм становлення громадського телебачення.

24 200 000 000 грн.

24 200 000 000 грн.

«24 мільярди 200 мільйонів — продано!» — сказав ліцитатор (чоловік із молотком) В'ячеслав Шевченко на вчорашньому аукціоні, зафіксувавши перехід найкрутішого українського металургійного підприємства у власність фірми «німецько-британського індуса» Лакшмі Міттала. У Фонді держмайна України з 11-ї години зібралися перші особи держави — Віктор Ющенко і Юрій Єхануров, під’їхала й попередня глава уряду, Юлія Тимошенко, яка багато зробила для вигіднішого перепродажу фактично вкраденої «Криворіжсталі». Саме вкраденої. Адже, згадаймо, теза про крадіжку попереднім режимом цього меткомбінату була однією з основних, якими тоді ще кандидат у президенти Віктор Ющенко керувався у своїх виступах перед революційним Майданом.

«Трудовики» проти «трудовиків»:

«Трудовики» проти «трудовиків»:

Щось надто часто останнім часом відбуваються з’їзди «Трудової України». 23 вересня відбувся форум тієї партії, яка вже не вважає екс-«регіонала» Валерія Коновалюка своїм лідером (його позбавили керівної посади і взагалі виключили з її лав, а головою «ТУ» був проголошений інший народний депутат — Володимир Сівкович). А 8 жовтня вже Коновалюк скликав партію на з’їзд, підтвердив лідерські повноваження і позбавив партквитків «розкольників» з іншого крила (Сівковича, Кужель, Княжицького тощо).

Вічний опозиціонер міністром

Вічний опозиціонер міністром

В уряді позавчора ввечері заповнилася ще одна вакансія. На посаду повернувся ще один міністр «кучмівського призову», але назвати Сергія Головатого — а саме він очолив Міністерство юстиції — представником «старої команди» чи «попереднього злочинного режиму» язик не повернеться ні в кого. Підписання Президентом указу «по Головатому», навпаки, свідчить про те, що Ющенко — прихильник не лише «технічних» кандидатур, а в деяких моментах може йти і на загострення кадрової ситуації.

Юля, «Честь» і вибори

Юля, «Честь» і вибори

На київських стовпах, парканах, стінах і транспортних зупинках парламентські вибори вже почалися й набирають обертів. Якщо листівки «синьої» опозиції — із закликами здавати помаранчеву символіку — трималися недовго й та акція відгуку серед киян не знайшла, то нова «оранжева» опозиція діє значно активніше й у вигляді наочної агітації представлена значно ширше.