Легкість буття прекрасної половини,

Легкість буття прекрасної половини,

Цього тижня, як і обіцяло керівництво державного каналу, оновлений проект «Легко бути жінкою» глядачі мають змогу дивитися уже не одну годину, а вдвічі довше . (На «відщіпування» часу в програми на прямі включення із засідання Кабінету Міністрів не будемо зважати). Ефіри у форматі ток–шоу з понеділка по п’ятницю виходять на Першому Національному з кінця серпня, тож можна робити певні висновки й узагальнення.

МІЙ ВИБІР

У колегіальному виборі найкращих завжди є частка випадку, збігу обставин і навіть кон’юнктури. Тому «УМ» вирішила подати персоналізовані оцінки телевізійного року 2009—2010 від людей, які не були експертами нинішньої премії «Телетріумф», але добре знаються на вітчизняному ТБ.

Тріумф без червоної доріжки

Тріумф без червоної доріжки

Позавчора ввечері до столичного Жовтневого палацу, де проводили десяту, ювілейну, церемонію нагородження премією «Телетріумф», не прокладали червоної доріжки. Як пояснили організатори, через низьку температуру на вулиці. (Табло на Будинку профспілок на майдані Незалежності показувало +9.) Щоб запросити всіх до зали, продзвенів навіть додатковий четвертий дзвінок. Біля входу, за тітоньками, що перевiряли запрошення гостей, Катя Осадча з пір’їнами (чи то письменницькими перами) на голові, оголеною спиною і майже голими ногами (шлейф до підлоги спускався позаду), ніяк не могла дочекатися цікавих для своєї передачі персонажів. Врештi–решт, о пів на восьму Осадча запросила до камер уже з зали ведучого Андрія Куликова, а ще через дві хвилини тих, хто сидів на балконах, покликали заповнити партер. Слова: «Мотор! Зйомка!», що були сигналом для початку церемонії, прозвучали із запізненням на 44 хвилини.

Нечиста сила і гном у шахтах Донбасу

Нечиста сила і гном у шахтах Донбасу

Якщо багатостраждальний «5–й канал» іменують Першим Політичним, Перший Національний — Першим Офіціозним, а серед нішевих каналів є Перший Діловий та Перший Автомобільний, то давно час визначити на телемапі вітчизняного ТБ і телемовника з назвою Перший Містичний. Хоча б тому, що українські політики намагаються боротися з містикою в телевізорі дивними законопроектами, в яких змішані в одне ціле ворожіння і гороскопи, екстрасенси і вгадування слів у телеефірі. А щойно в Україні починається навіть намагання вести офіційну боротьбу з чимось, як це «щось» відразу набуває непереборної сили.

Частоти й додатки

Канал ТВі продовжує відстоювати свою правоту у питанні, на переконання мовника, незаконного позбавлення його частот і ліцензій. За повідомленням прес–служби, ще 20 вересня юристи каналу ТВі (ТОВ «ТелеРадіоСвіт») звернулися до Вищого адміністративного суду з касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 30 серпня, якою суд підтвердив скасування результатів січневого конкурсу Національної ради з питань телебачення і радіомовлення на вільні частоти та визнання нечинними ліцензії «5–го каналу» і ТВі. Нагадаємо, що в анульованому додатку ТВі були записані не лише частоти, які канал отримав на спірному конкурсі 27 січня, а й 5 ефірних частот, що канал виграв раніше. Нацрада, анулювавши додатки, просила канал подати заяву на отримання нових додатків, але, зрештою, сама виписала телеканалу додатки з п’ятьма «старими» частотами.

Вилікують усіх

Вилікують усіх

Цьогоріч, ще у весняний сезон, вітчизняні телеканали почали активно експлуатувати тему здоров’я. До осені дожили не всі навколомедичні проекти: нічого подібного не запропонувавши любителям лікуватися біля екрана телевізора, «Інтер» відмовився від дороговартісного ток–шоу «Знахарі», ведучими якого були професор і співачка Ольга Богомолець, травниця Наталія Земна та олімпійський чемпіон Олександр Крикун. «Плюси» ще не показали оновлених «Справжніх лікарів», але «свіжак» iз двома, а не чотирма ведучими, як було раніше, вже у сітці мовлення на наступний тиждень. В осінньому телесезоні першим на «1+1» запустили новий оригінальний для вітчизняного ТБ медичний документальний серіал «У Центрі серця. Кардіохірурги». А прихильники «Знахарів» можуть знайти втіху, увiмкнувши Перший Національний, де нове ток–шоу з непретензійною назвою «Здоров’я» не виглядає так «жирно», як «інтерівський» попередник, але за змістом аналогічне.

Соцiум у «ящику»

Соцiум у «ящику»

На вітчизняному телебаченні залишилися крихти «соціалки»: «Критична точка» на ТРК «Україна», проект соціальних розслідувань «На межі» на «5–му каналі», «Агенти впливу» на НТН. Ще навесні по–новому почали показузати життя пересічних українців «Плюси»: у реаліті–шоу власного виробництва «Міняю жінку», знятого за форматом Wife Swap. Нинішнього телесезону на екранах з’явилося ще кілька проектів, що прямо чи опосередковано мають соціальну орієнтацію.

Непомітний власний виробник:

Як майже на всіх основних каналах, за винятком «Інтера», на «К1» нещодавно стартував новий телевізійний сезон. Сама по собі ця подія не вартувала б особливої уваги: на початку осені сітка мовлення кожного каналу, який поважає себе, оновлюється або змінює формат. Але старт «К1» показовий у тому, що цілком відповідає планам більшості українських телеканалів — починаючи з нинішньої осені, збільшити присутність в ефірі програм власного виробництва.