Від Орлика до Ющенка

Від Орлика до Ющенка

У День Конституції в Києві було закладено пам'ятник гетьману Пилипу Орлику. Як відомо, його вважають автором першої у світі Конституції. Цей документ був укладений майже на триста років раніше, аніж нинішній Основний закон України, — 5 квітня 1710 року. Повна назва — «Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорозького». Тож невипадково пам'ятник Орлику вирішили закласти саме цього дня. В церемонії, зокрема, взяли участь Прем'єр-міністр України Юрій Єхануров і київський мер Леонід Черновецький.

Блокадою по «памперсу»

Блокадою по «памперсу»

Довгоочікувану коаліцію створено, кандидатури Прем'єр-міністра і Голови Верховної Ради фактично узгоджено (принаймні так здавалося), але віз і нині там — робота парламенту так і не починалася. Цього разу, щоправда, гальмом на шляху законодавчого прогресу виступили не «помаранчеві» «більшовики», а «синьо-білі» опозиціонери, які ще два тижні тому звинувачували саме нинішніх коаліціонерів у тому, що ті, оголошуючи нескінченні перерви, не дають спраглим до законотворчої діяльності «регіоналам» працювати. Однак від вівторка саме фракція Партії регіонів повністю заблокувала ВР, себто її президію, трибуну і систему «Рада», так що фракції більшості, прийшовши з наміром ухвалити бодай якісь рішення, упіймали облизня.

Конституційний голод

Уже понад рік тривають «бойові дії» вінницької крайової організації НРУ проти чинного керівництва облдержадміністрації на чолі з Олександром Домбровським. Торік у червні під стінами місцевого «Білого дому» було розбито наметове мікромістечко, на якому висіли транспаранти з вимогою відставки «губернатора». Результатів це не дало, і намети згорнули. Згодом на виборах вінницькі рухівці принципово відмовились іти в одному блоці з іншими «помаранчевими» партнерами (на знак протесту знову ж таки проти голови ОДА — «нашоукраїнця» та його команди) і не дотягнули навіть до прохідного бар’єру в облраду. Нині, якраз напередодні Дня Конституції, вони оголосили про нову наступальну операцію — розпочали політичне голодування, домагаючись не більше й не менше, а «відновлення конституційного ладу на Вінниччині», припинення «політичних репресій» та створення «спеціальної слідчої комісії Генпрокуратури», оскільки в діях посадових осіб вони вбачають ознаки корупції.

На те й Основний закон...

На те й Основний закон...

...Прийняття Конституції для мене, тоді — 13-річного хлопця, було малопомiтною подією. Того літа було багато інших і значно цікавіших, як для того віку, справ. Але ще з того часу в пам'яті закарбувалося два штрихи. Перший — коли 27 червня 1996 року до нас, у сільську хату, прийшли дивитися телевізор кілька друзів баби й діда. Сиділи до самої ночі, потім розійшлися, а дідо й далі спостерігав за депутатами парламенту; пам'ятаю, ми застали його за телевізором навіть уранці. Було незрозуміло: і навіщо дивитися те нудне дійство? Так само було незрозуміло, навіщо мама, вже коли ми повернулися у своє місто, витягла з газети «За вільну Україну!» вкладку — а це і був текст Конституції, — заховала до шафи і примовила: «Це треба зберегти».

Євген Суслов: У парламенті нема «дідівщини», хоча в повітрі щось таке відчутно

Євген Суслов: У парламенті нема «дідівщини», хоча в повітрі щось таке відчутно

Євген Суслов наймолодший у парламентi депутат пiсля Вiктора Януковича «джунiора» (їм обом по 25 рокiв, але донеччанин народився на два мiсяцi ранiше). Євгенова кар'єра складається якнайкраще: маючи підтримку батька, бізнесмена Івана Суслова, хлопець рано почав власну справу. А вже у 2002 році його обрали міським головою Сквири - райцентру на Київщині.

Олександр Турчинов: Мости з «Нашою Україною» ще не спалено

Олександр Турчинов: Мости з «Нашою Україною» ще не спалено

З «правою рукою» Юлії Тимошенко, народним депутатом Олександром Турчиновим ми спілкувалися позавчора, одразу після чергового «холостого» засідання Верховної Ради. Незважаючи на пережитий шок (за його власними словами) після зміни формату коаліції «Нашою Україною», пан Турчинов усе ж таки сподівається, що мости між «партіями Майдану» ще не спалено.

СБУ в тенетах скандалiв

СБУ в тенетах скандалiв

Справжня паніка вже тиждень панує серед начальства на Володимирській, 33. Зберегти добру міну при поганій грі не вдається ні пану Дріжчаному, ні його команді. При цьому керівник СБУ незрозуміло на що сподівається, бо позиватися до суду не збирається (відмазується хибним твердженням, що не хоче робити рекламу нашому виданню), натомість «категорично відкидаючи висунуті звинувачення, з огляду на очевидну необ'єктивність публікації», вимагає у найближчому випуску газети спростувати поширені відомості та вибачитись перед згаданими у статті посадовими особами Служби безпеки.

Микола КАТЕРИНЧУК: У коаліції є багато ворогів

Микола КАТЕРИНЧУК: У коаліції є багато ворогів

Цього тижня черга головувати на засіданні парламенту дійшла до «нашоукраїнців». Щоправда, Миколі Катеринчуку повноцінно покермувати не вийшло, бо роботу Верховної Ради було перервано за сім хвилин після вступної мелодії козацького маршу. Зате Микола Дмитрович відчув на собі «драйв» від перебування в епіцентрі політичного конфлікту.