І останні стануть першими

І останні стануть першими

Учора у Південній Кореї розпочалася нова політична ера, прихід якої пов'язаний з перемогою на позавчорашніх парламентських виборах ліберальної пропрезидентської партії «Урі» (корейською мовою це слово означає «Наші»), повідомляє із Сеула агенція «Рейтер». Виборці своїми голосами позбавили консерваторів контролю над парламентом та таким чином висловилися на підтримку президента Ро Му Хена, якого попередня парламентська більшість відсторонила від виконання своїх повноважень, проголосувавши 12 березня за імпічмент голові держави. Більшість виборців переконані, що імпічмент президенту було оголошено на підставі дріб'язкового звинувачення: в одному з телевиступів під час парламентської виборчої кампанії він висловився на підтримку опозиції і тим самим порушив виборче законодавство. Опитування громадської думки показали: 70 відсотків корейців вважають, що імпічмент президента був безпідставним.

Два македонці боротимуться за президентське крісло,

Прем'єр-міністр Македонії Бранко Црвенковський, голова правлячого посткомуністичного Соціал-демократичного союзу, набрав найбільше голосів на президентських виборах, які відбулися позавчора. За оприлюдненими вчора попередніми результатами, за нього проголосували 43 відсотки виборців. Таким чином, він усе ж не подолав 50-відсотковий бар'єр для здобуття остаточної перемоги вже у першому турі.

Черга за демократією

Позавчора пройшли парламентські вибори в одній з нечисленних африканських демократичних країн — Південно-Африканській Республіці. Десять років тому в цій країні відбувся мирний перехід від апартеїду, за якого влада належала білій меншині, до демократичного устрою. Архітектором та виконавцем мирної зміни державного устрою був Африканський національний конгрес (АНК) з тодішнім його лідером Нельсоном Манделою.

Олімпіада на кістках

Голова профспілки будівельників Греції Георгіос Філіоусіс заявляє, що робітники, які працюють на зведенні олімпійських об'єктів в Афінах, ризикують своїм життям. І не лише через те, що техніка безпеки на будівництві у Греції загалом перебуває на низькому рівні, а передусім тому, що роботи із завершення будівництва олімпійських споруд ведуться авральними темпами. Філіоусіс повідомив Бі-Бі-Сі, що на зведенні олімпійських об'єктів уже загинули 13 робітників. Для порівняння, під час будівництва олімпійських об'єктів у Сіднеї загинув «усього лише» один робітник.

Переплутана війна

Переплутана війна

Дві з половиною тисячі американських військовослужбовців та значна кількість танків і артилерії згрупувалися вчора в передмістях іракського міста Ен-Неджеф в очікуванні наказу командування про штурм цього осередку повстання шиїтів, повідомила агенція «Ассошіейтед Пресс». Як вважають, у місті перебуває войовничий лідер шиїтів Муктада аль-Садр, міліція якого очолює криваве повстання на півдні Іраку. Генерал Марк Кіммітт, заступник командуючого американською військовою операцією в Іраку, пояснив кореспонденту агенції: «Нашою мішенню є не місто Ен-Неджеф, а Муктада аль-Садр і його міліція. Ми знайдемо його і знищимо. Ми дуже хотіли б, щоб його не було в Ен-Неджефі чи Кербелі, бо дуже шануємо святині, які розміщені в цих містах, шануємо шиїтів».

Колючки вірменських троянд

Учора урядові війська здійснили повну блокаду столиці Вірменії — Єревану — та разом з підрозділами МВС взяли під охорону приміщення парламенту республіки та президентської адміністрації — повідомило інтернетівське видання Gazeta.ru. Такий фінал кількаденних виступів опозиції з вимогами виконати минулорічне рішення Конституційного суду та провести всенародний референдум про довіру президенту країни Роберту Кочаряну. Вірменський «гарант» вимоги опозиції відхилив, а замість демократизації громадського життя запровадив цензуру у ЗМІ та блокував столицю.

Людина, яка кинула виклик Бушу

Людина, яка кинула виклик Бушу

Джон Керрі походить з багатої американської родини і здобув грунтовну освіту — у престижній приватній школі у Вест-Ньютон, коледжі Св. Павла, в якому навчалися діти американської еліти, та на відділенні політичних наук юридичного факультету Єльського університету — одного з кращих вузів країни.
Він почав цікавитися політикою 1960 року під час президентської виборчої кампанії Джона Кеннеді. До речі, Джон Ф. Керрі любить наголошувати, що має такі ж ініціали, що і Джон Фітцджеральд Кеннеді. Із застреленим 1963 року в Далласі президентом його ріднить також і те, що Кеннеді був першим в історії США президентом-католиком, а Керрі також належить до Католицької церкви. Керрі ще під час літніх канікул 1962 року працював у виборчому штабі Едварда Кеннеді, який тоді вперше балотувався до Сенату. Це має значення, бо Америка надалі з великою симпатією ставиться до клану Кеннеді і тепер вбачає у Керрі продовжувача справи славетної політичної династії.

Кров і хаос. День сьомий

Кров і хаос. День сьомий

Останній тиждень в Іраку, за всіма ознаками, слід називати не повстанням, а справжньою війною. Проти коаліції воюють як шиїти, так і суніти. Повідомлення з Іраку мають усі ознаки звітів iз лінії фронту. Позавчора подав у відставку тимчасовий міністр внутрішніх справ Іраку Нурі Бадран, оскільки очолювана ним 50-тисячна шиїтська міліція не в змозі (чи не хоче?) чинити спротив шиїтським повстанцям.

Великдень «у повній бойовій готовності»

Західна Європа в ці передвеликодні дні живе не тільки очікуванням свята, а й страхом перед можливими масштабними терактами. Так, за повідомленням «Франс Пресс», надзвичайних заходів безпеки вжито в Іспанії, Франції, Великій Британії та Італії.

Імпічмент із сльозами на очах

Імпічмент із сльозами на очах

За рішення про імпічмент глави держави проголосували позавчора 86 з 115 присутніх на засіданні депутатів Сейму Литви. Для прийняття рішення потрібно було набрати дві третини голосів від загального складу Сейму, тобто 85 зі 141. В останньому слові перед початком голосування Паксас заявив, що є невинним і що став жертвою політичних інтриг. Він визнав, що припустився більших і менших помилок, але переконаний, що вони не завдали шкоди його країні. Натомість Роналдас Паксас зазначив, що процес імпічменту, який тривав останні п'ять місяців, завдав Литві великої шкоди.