Чому Ющенко уникає Сороса
Про роль Джорджа Сороса в українській політиці говорили й писали багато, надто ж у світлі минулих виборів. Недоброзичливці нинішнього Президента Віктора Ющенка — тоді ще просто опозиційного кандидата — саме Сороса звинувачували у значному впливі на наші внутрішні колізії. Він нібито й революцію 2004 року фінансував, і ще раніше — у 2000-2001 роках — був активним учасником невідомо чийого плану зі створення в кучмівській Україні політичної кризи та касетного скандалу, наслідком чого мала б бути «пересадка» Ющенка з крісла Прем'єр-міністра в крісло Президента.
Турчинов запропонував журналістам відчути себе... Кравченками
Глава СБУ Олександр Турчинов укотре заявив, що смерть екс-міністра внутрішніх справ, одного з ключових фігурантів справи Гонгадзе Юрія Кравченка, була самогубством. Щоб довести це, керівник Служби безпеки вчора запропонував журналістам провести слідчий експеримент. На прохання Турчинова один зі співробітників дістав табельну зброю, розрядив її і дав у руки одному iз журналістів. Суть експерименту — перевірити, наскільки зручно стріляти собі в підборіддя. Виявилося, що зручно. Пізніше Турчинов запропонував перевірити на своєму особистому охоронцеві, як стріляється в чуже підборіддя. Втім усі повірили на слово: складно вистрелити ворогу в підборіддя так, щоб куля вийшла через ротову порожнину.
«Так скажу: не треба орден. Не потрібна і медаль»
Нова влада починає доходити думки, що практика повальних нагороджень «за вислугу», встановлена за часів Кучми, має бути переглянута. Потужним сигналом для цього став факт нагородження працівника УБОЗ Сергія Хамули, якого покійний «перевертень» Ігор Гончаров звинувачував у тортурах і фальсифікації справи Гонгадзе. Як зазначав міністр внутрішніх справ Луценко, Хамулу нагородили за «звитягу» саме у «справі перевертнів» (Гончаров у листах, оприлюднених свого часу сайтом «Україна кримінальна», писав, ніби саме Хамула вкорочував йому віку). Тепер секретаріат Президента обіцяє вивчити неприємну ситуацію.
З Януковичем? Ні, це не по дорозі
Доки голова Партії регіонів Віктор Янукович «піариться» у столичних засобах масової інформації як потенційний лідер опозиції на парламентських виборах-2006, дедалі більше його однопартійців у регіонах висловлюють своє «фе» самій ідеї опозиційності партії, в яку вони мали щастя (чи таки необачність?) вступити в часи розвинутого «кучмізму». Йдеться, зрозуміло, не тільки і не стільки про тисячі рядових «партайгеноссе» колишнього кандидата у президенти, змушених «хитатися» разом із партійною лінією свого безпосереднього начальника чи роботодавця...
«Якщо Бакая знайшов Червоненко, чому його не можуть знайти росіяни?»
Колишній керівник Державного управління справами Ігор Бакай, якого шукає весь світ (вiн-бо перебуває у міжнародному розшуку), знайшовся. Ні, не так: просто вийшов на українську владу. Але не з'являвся з повинною та каяттями, а лише проявив ініціативу і зустрівся з міністром транспорту та зв'язку Євгеном Червоненком. Про це у Москві заявив сам міністр.
Бажаний гість
Колишній Прем'єр-міністр Віктор Янукович, певне, має талант ясновидця. Варто йому було кілька тижнів тому припустити, що він може з'явитися ще в якійсь карній справі («Була б, як кажуть, людина, а завжди можна знайти причину»), аж тут Міністерство внутрішніх справ знову викликало головного опозиціонера на допит. Як відомо, раніше Янукович спілкувався з правоохоронцями стосовно виділення коштів українським олімпійцям з резервного фонду держбюджету та у справі Колесникова і фонду «Золотий скіф».
Борис Тарасюк і дев’ять його телефонів
Саме із «зарплатного звіту» почався вчорашній «день відкритих дверей» у Міністерстві закордонних справ України. Приймаючи журналістів у велетенській залі засідань, обладнаній ще в часи Щербицького, в якій найкраще — це вид iз вікон на Дніпро і кручі, міністр Борис Тарасюк повідомив: найменший посадовий оклад співробітника МЗС — 243 гривні, найбільший — 709. Це — «щоб ви не думали, що дипломати жирують і шикують». Звісно, убогий гаманець доповнюють доплати за ранг, знання мов, відрядження, але все одно, каже Тарасюк, співробітники зовнішньополітичного відомства — візитки держави — отримують менше, ніж чиновники, приміром, Мінфіну та Мін'юсту. Нелогічна і несправедлива в уряді система оплати праці, резюмує міністр. На не вельми етичне питання, скільки ж він сумарно отримує на місяць, Борис Іванович відповів лише, що суттєво втратив у грошах, коли пішов iз Верховної Ради у міністри. Зате ж у статусі набув.
Присяга для члена виборчої комісії
Уявіть: зібрали певне коло людей і, тицьнувши пальцями в того і того, запропонували їм наступного тижня попрацювати хірургами. Чи згодилися б потрапити в руки до такого «тимчасового» фахівця? Напевне, ні. Однак, вважає заступник голови ради Фонду сприяння демократичним виборам (ФСДВ) Василь Співак, ми всі й держава в цілому регулярно потрапляємо в подібну ситуацію. Коли? Як починаємо чергові вибори.
«Орлина» пісня закінчується
Причиною смерті екс-міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, якого на початку березня знайшли на заміській дачі із двома вогнепальними ранами голови, було самогубство. Версія, озвучена українськими «силовиками» ще кілька місяців тому, щоразу ближче підходить до «перекваліфікації» на остаточний висновок. І вже незабаром Генпрокуратура може закрити кримінальну справу про доведення Кравченка до самогубства за відсутністю події злочину. Про це позавчора розповів журналістам заступник керівника ГП Віктор Шокін.