Нема ні милості, ні совісті

Справа про загибель мешканця Кіровоградщини Вале­рія Олійника, чия смерть настала за поки не з’ясованих обставин у Голованівському районі неподалік мисливського угіддя депутата з БЮТ Віктора Лозинського, вже спричинила низку не лише арештів, а й відставок. На з’їзді «Нашої України» Президент Віктор Ющенко повідомив, що підписав укази про звільнення з посад глави Голованівської райадміністрацїі Ми­хайла Крижанівського та Кіровоградської обладміністрації Василя Моцного. Останній уже висловив намір оскаржити такий указ у суді, інформує Pro.UA, адже для звільнення мало б надійти подання уряду.

Бутерброд без Баттона

Бутерброд без Баттона

У чемпіонат–2009 нарешті повертається інтрига. Переможцем Гран–прі Британії став не «господар» траси у Сильверстоуні Дженсон Баттон, чого очікували майже всі, а пілот із «Ред булла» Себастьян Феттель. 21–річний німець на трасі в Нортгемптонширі взагалі оформив своєрідний «хет–трик»: упевнено виграв кваліфікацію, основну гонку і проїхав найшвидше коло. На другій позиції фінішував партнер Феттеля по «Ред буллу» Марк Уеббер, тож відставання «червоних биків» від команди «Браун» у Кубку конструкторів відчутно скоротилося. Тепер і лідерство Баттона не виглядає аж таким безапеляційним.

Як нам перемогти «вувузелу»?

Спостерігати за трансляціями Кубка конфедерацій, що триває зараз на полях Південної Африки, краще з вимкненим звуком телеприймачів. І не через якісь коментарі, а з огляду на бридкий звуковий супровід, який забезпечують кожному матчу глядачі на тамтешніх трибунах. Це схоже на безперервне дзижчання величезного рою бджіл! Витримати 90 хвилин такого монотонного шуму, який створюють тисячі національних музичних інструментів під назвою «вувузела», може далеко не кожен.

«Помаранчеві» в Ірані не пройдуть?

«Помаранчеві» в Ірані не пройдуть?

Учора духовний лідер Ірану, глава держави аятола Алі Хаменеї в Тегеранському університеті виступив зі зверненням до нації — першим після президентських виборів, що відбулися тиждень тому і спричинили масові протести опозиції. «Сьогодні іранська нація потребує спокою», — заявив аятола перед десятками тисяч присутніх навколо університету. Опозиціонерів, які оскаржують офіційні результати голосування, Хаменеї назвав «ворогами Ірану, котрі руйнують основи ісламського законодавства». Серед ворогів Хаменеї назвав, зокрема, Велику Британію та інші зовнішні сили, що підбурюють невдоволених до повстання. «Народ вибрав того, кого він хотів. Результат виборів визначається в урнах для голосування, а не на вулиці», — заявив духовний лідер. За повідомленням агенції «Рейтер», Хаменеї навіть сказав, що в Ірані не станеться революції на кшталт тих, що відбулися недавно в деяких країнах СНД.

На Кіпрі — найчистіше, у Румунії й Бельгії — смітники

На Кіпрі — найчистіше, у Румунії й Бельгії — смітники

Загальновідомо, що курортні узбережжя в Україні значно поступаються за чистотою відпочинковим морським узбережжям Європи. Однак у країнах ЄС є власна, внутрішня, градація чистих і брудних берегів. Нещодавно експерти Єврокомісії та Європейського агентства з охорони довкілля дослідили аж 21,4 тисячі купальних зон — морських пляжів та інших місць відпочинку. І дійшли висновку: в минулому курортному сезоні країною з найчистішими берегами був Кіпр — понад 98 відсотків пляжів у цій острівній країні відповідають європейським нормам. Також до переліку лідерів увійшли пляжі Греції, Франції й Мальти. Найбрудніше ж у ЄС узбережжя має Румунія. Поруч із нею в «антирейтингу» — Бельгія. Крім того, погіршилася ситуація з чистотою водойм і морського узбережжя у Великій Британії та Ірландії.

Бравим «Браунам» можуть завадити лише «Червоні бики»

Бравим «Браунам» можуть завадити лише «Червоні бики»

Знавці кажуть, що «по–справжньому» чемпіонат «Формули–1» починається лише в Європі — мовляв, на австралійських і азіатських автодромах команди тільки входять у сезон, звикають до нових вимог регламенту. До того ж цього року два з чотирьох етапів були зіпсовані зливами. Тож саме на п’ятий Гран–прі — іспанський — покладали значні надії в сенсі поліпшення якостей болідів одразу кількох команд, котрі на початку чемпіонату несподівано опинилися серед аутсайдерів. Утім сподівання фанів «Макларена», «Феррарі» і Ко виявилися марними: навіть після технічних доопрацювань лідери минулого року не змогли втрутитися в суперечку лідерів нинішніх. Схоже, сезон–2009 пройде під знаком тотального домінування «Брауна» і, значно меншою мірою,«Ред булла». Принаймні в Барселоні «стайня» Росса Брауна відзначилася вже другим переможним дублем, а очільник загального заліку Дженсон Баттон здобув четверту перемогу в п’яти гонках. Третю–четверту сходинки окупували «Червоні бики» з австрійською реєстрацією.

Король Азії й Океанії

Четвертий етап чемпіонату відбувся без ексцесів, якщо не вважати таким 35–градусну спеку Бахрейна. Пілоти в болідах почувалися, наче в сауні, зате трасу нарешті не поливав дощ, як на двох попередніх етапах. У таких умовах знову показала свої переваги команда «Браун». Щоправда, цього разу зверхність британської «стайні» не була аж такою очевидною. Суперники підтягуються.

Кому дощ — енергетичний напій

Кому дощ — енергетичний напій

«Те, що відбулося, — просто неймовірно. У деяких поворотах здавалося, що я от–от утрачу машину. Зберегти контроль над болідом в умовах такого «аквапланування» було дуже складно — доводилося повертати обережно, але й не можна було не ризикувати. Я дуже щасливий. Сподіваюся, ми продовжимо в тому ж дусі», — сказав після фінішу Гран–прі Китаю Себастьян Феттель. Німецький пілот команди «Ред булл» несподівано для багатьох виграв третій етап чемпіонату, до того ж одразу за ним фінішував Марк Уеббер — партнер по англо–австрійській «стайні», що носить ім’я відомого енергетичного напою.

«Браун» і дощ

«Браун» і дощ

Гран–прі Малайзії є найдешевшим за ціною квитків порівняно з іншими етапами «Ф–1» — на пагорб біля самого автодрому можна потрапити за якихось 20 доларів (при тому, що, скажімо, ціни перепусток на найближчий до нас угорський етап починаються зі ста «баксів»). Але бідні ті малайці і гості Куала–Лумпур, які позавчора розташувалися на травичці «Сепангу» просто неба. Посеред гонки арену накрила потужна тропічна злива. Боліди почали крутитися в калюжах, як в’юни на пательні (треба врахувати, що в цьому сезоні притискна сила машин «Ф–1» менша, ніж минулоріч). Спочатку на трасу виїхала машина безпеки, потім пелотон змушений був узагалі зупинитися — настільки сильним був дощ. Стюарти чекали 50 хвилин, сподіваючись оголосити рестарт, однак опади не вщухали; крім того, далися взнаки вечірні сутінки. Тож результати зафіксували станом на 31 коло. Щоправда, оскільки боліди не проїхали трьох чвертей дистанції, пілотам залікової вісімки нараховано удвічі менше очок.

Браво, «Браун»!

Браво, «Браун»!

Судячи з усього, цього року вболівальників «Формули–1» має побільшати. Бо вже позаду ті забронзовілі часи, коли популярність «королівських перегонів» трималася на «глорі хантерах» — любителях беззаперечного чемпіона Міхаеля Шумахера та команди «Феррарі». Тепер же головною складовою «Формули» стала інтрига, тобто постійне очікування несподіванки й карколомні сюжети. А це саме те, що потрібно глядачеві, надто ж у час, коли «Ф–1» разом з усіма переживає фінансову кризу й потребує нових вливань та рішень.