Розборки на колiях

Розборки на колiях

Унаслідок блокади залізничних шляхів у Придністров'ї українські потяги, що йдуть у тому напрямку, змушені були змінити маршрут. Таке розпорядження Міністерству транспорту дав перший віце-прем'єр Микола Азаров. Проте продаж квитків у молдавському напрямку не припинявся, передає «Форум». Київ уже прогнозує економічні збитки від протистояння Кишинева і Тирасполя. Як повідомили «УМ» у прес-службі Укрзалізниці, потяги курсують обхідним шляхом. Точнішої інформації дізнатися не вдалося, оскільки все начальство на той момент знаходилося «в тому районі».

Біда на дроті

Наслідки сильного дощу з градом та шквальним вітром завдали місту таких збитків, що вчора на позачерговому засіданні постійної Кіровоградської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки було оголошено надзвичайну ситуацію місцевого масштабу. За даними УНІАН, в обласному центрі буревій повалив близько 70 дерев. Лише вчора від них вдалося звільнити проїжджі частини вулиць, однак розпиляно і вивезено лише 12 дерев. Триває також ліквідація аварійних дерев, які можуть, якщо знову зірветься вітер, упасти на будинки. За підрахунками комунальних підприємств, зеленому господарству міста завдано шкоди на суму 10 тисяч гривень.

30 вересня як рубікон

Голова Фонду держмайна Михайло Чечетов, заявивши, що до закінчення президентських виборів потрібно тимчасово зупинити приватизацію «серйозних» об'єктів, вочевидь, покепкував над ведучим передачі «Час пік» на п'ятому телеканалі. Тому що «серйозних» об'єктів, як він сам пояснив позавчора на брифінгу, вже на залишилося, якщо не вважати «Укртелеком» і Одеський припортовий завод. Ті дрібні об'єкти, які підлягають приватизації у планах на наступний рік, усі разом «потягнуть», за його ж словами, приблизно на два мільярди гривень.

Розтягнуте «свято» реверсу

Щодо переможного повідомлення про те, що сировина від російсько-британської компанії ТНК-БП вже побігла в реверсному напрямку, то в нього варто внести уточнення. Комерційне прокачування нафти розпочнуть не раніше жовтня цього року. Зараз по «Одесі — Броди» качають технологічну нафту, призначення якої — витіснити звідти консервант.

Червоний півень на Шулявці

Червоний півень на Шулявці

Клуби чорного диму вилися вчора над столичною Шулявкою. Щоправда, горів не завод «Більшовик», де лише в середині травня гасили масштабну пожежу, а чотириповерховий гуртожиток вищезгаданого підприємства, що по вулиці Індустріальній, 8, відразу за заводом. «Дуже складна пожежа», — коротко прокоментували потім НП вогнеборці.

Одна на двох

Одна на двох

Досі не лише в Україні, а й в СНД лікарі не наважувалися виконувати трансплантацію таким маленьким пацієнтам. Сьогодні чи завтра Ірину Бикову, мешканку Сімферополя, яка стала донором для своєї дев'ятимісячної доньки Маргарити, випишуть iз лікарні разом iз донькою цілком здоровими. Як сказала на прес-конференції мама-донор: «Я почуваюся чудово. Навіть краще, ніж до операції!»

Що градом не добило — те водою залило

Циклон, що вже кілька днів атакує Україну, може стати одним із найбільш «дощових» в історії нашої країни. Найжахливіше: негода забрала ще одне людське життя. Як уже писала «УМ», у селі Демня на Львівщині у селевих потоках загинув тракторист. Другу жертву стихія «знайшла» на Франківщині. У селі Черніїв Тисменицького району бурхлива вода підмила опору мосту через річку Бистриця-Надвірнянська, дві бетонні секції обвалилися на мікроавтобус «Мерседес-Бенц» iз трьома особами «на борту». Як повідомляє прес-служба МінНС України, внаслідок падіння одна людина загинула, водій та ще один пасажир з легкими травмами госпіталізовані до районної лікарні.

Бензиновий час «ікс»

Станом на 2 серпня ціна вересневих ф'ючерсних контрактів на нафту марки WTI в електронній системі нью-йоркської товарної біржі сягнула історичного максимуму з 1983 року, відколи там почалися торги, — 43,92 долара за барель. Ціна російської нафти Urals становила 38,06 долара за барель. З огляду на це український споживач мав би радіти, що керівники нафтових компаній не будуть піднімати ціни на нафтопродукти з 1 серпня. Принаймні так повідомила прес-служба першого віце-прем'єр-міністра Миколи Азарова, який минулої п'ятниці зустрівся з нафтовиками і домовився подовжити період меморандуму. Утім ця домовленість діятиме тільки до того часу, доки умови меморандуму корелюватимуть з рентабельністю бізнесу нафтовиків, зазначають експерти. Цілком імовірно, що цей час «ікс» настане вже незабаром — експерти прогнозують підвищення цін на нафтопродукти у третьому кварталі 2004 року через збільшення Росією експортного мита до 69,9 долара за тонну з серпня.

Ньюсмейкер Кабаненко

Сенсаційне повідомлення про можливе перебазування ВМС України зi зручного Севастополя в озеро Донузлав неподалік Феодосії, що начебто планується здійснити після останніх домовленостей українського та російського президентів, спробував спростувати начальник Головного штабу, перший заступник головкома ВМСУ Ігор Кабаненко. «Це повідомлення носить провокативний характер, — вирішив капітан I рангу Кабаненко, реагуючи на опубліковану ЗМІ заяву Громадського комітету «Український Севастополь». — Базування ВМС України та Чорноморського флоту РФ у Севастополі здійснюється в межах базових угод про параметри поділу Чорноморського флоту колишнього СРСР». Водночас в інтерв'ю Бі-Бі-Сі він визнав, що існують плани перебазування принаймні частини українського флоту з Севастополя в Донузлав, щоправда, не уточнивши, про яку саме частину флоту йдеться. Отже, немає диму без вогню.

Багдадське 7.40

Учора о 7.40 ранку за місцевим часом на узбіччі однієї з вулиць багдадського району Мансур спрацював вибуховий пристрій — зазнали поранень полковник іракської поліції та двоє сержантів-охоронців, які їхали машиною на роботу. Полковник Мояд Башар аль-Шамарі помер у шпиталі від отриманих поранень.