Не проїмо, так розвинемось

Не проїмо, так розвинемось

Кабінет Міністрів Тимошенко — не популісти, і бюджет, розроблений урядом на наступний рік, є бюджетом розвитку, а не проїдання. Про це заявила Прем’єр–міністр, презентуючи вчора проект головного кошторису держави–2009.

Чия Європа старіша

Ватикан, палац «Канчелярія». Учора тут відкрилася виставка «Великі цивілізації Старої Європи: Кукутень–Трипілля VI–III тис. до Р.Х.». Ідеться про культуру, яку в нас здебільшого називають трипільською, а на заході — Кукутені (завдяки селу на території Румунії, де було розкопано один із центрів прадавньої культури).

Десятиразове чемпіонство «Сімпсонів»

Десятиразове чемпіонство «Сімпсонів»

Протягом 19 років існування анімаційного серіалу «Сімпсони» цю веселу й напрочуд дотепну сімейку полюбили у багатьох країнах світу. Що й казати про Америку, де виросло вже ціле покоління людей, які не можуть уявити свого існування без регулярного перегляду мультика про простака Гомера, його розважливу дружину Мардж та їхніх веселих нащадків і «предків».

«Ви не пустили Віктора — ми не пустимо Петра!»

Між Україною й Росією триває «візова війна». Минулої п’ятниці на територію України не впустили депутата Державної Думи РФ Віктора Водолацького — представника фракції «Єдина Росія», який водночас є отаманом «Союзу козачих військ Росії й зарубіжжя» та отаманом військового козачого товариства «Всевелике військо Донське», заснованого указом президента РФ минулого року. Як повідомляє агенція «Ліга», пан Водолацький у складі делегації прямував на засідання «постійної міждержавної координаційної ради козачих отаманів Білорусі, Росії, України й Придністров’я», яке мало відбутися в суботу у Святогорській лаврі на Донеччині.

Смертельна екскурсія

За повідомленнями представників єгипетських рятувальних служб, учора на одній із доріг на півдні півострова Синай в околицях міста Рас Садр відбулося лобове зіткнення автобуса з вантажівкою. Загинули семеро туристів і п’ятеро громадян Єгипту.

Спочатку паспорт, потім — танк?

До нас їдуть ревізори. Американські. Допомагати шукати в Криму «прихованих громадян Росії». Тривога виникла після останніх подій у Південній Осетії, де ледь не кожен другий виявився громадянином РФ, а відтак — формальним приводом до агресивного російського «захисту» і «примусу до миру». «Росія в масовому порядку надає своє громадянство мешканцям прикордонних і спірних територій у різних частинах Європи», — каже український дипломат Юрій Щербак, який працював послом України в США, Ізраїлі, Мексиці та Канаді.

Сара Пейлін: за Росією — приглядати, Україну та Грузію запросити до НАТО

Сара Пейлін: за Росією — приглядати, Україну та Грузію запросити до НАТО

Губернатор Аляски Сара Пейлін, яка балотуватиметься «другим номером» у парі з кандидатом у президенти від республіканців Джоном Маккейном, назвала в інтерв’ю телекомпанії АВС неприйнятною військову інтервенцію Росії до Грузії та не виключила запровадження економічних санкцій проти РФ, якщо ситуація загострюватиметься. Це було перше інтерв’ю Пейлін відтоді, як на з’їзді Республіканської партії її особу було затверджено кандидаткою у віце–президенти США.

«Фабрика мрій» по–українськи

«Фабрика мрій» по–українськи

Часи занепаду для найбільшої української кіностудії, здається, минули. У будь–якому разі в цьому впевнені її співробітники. На думку довженківців, останнім часом держава звертає значно більше уваги на проблеми кіногалузі. Наприклад, цьогоріч уже презентовано два повнометражні українські фільми, відзняті за державні кошти й у павільйонах кіностудії: «Богдан–Зи­новій Хмельницький» та «Владика Андрей». Звісно, замало. Особливо порівнюючи з «голлівудським конвеєром». Але головне — початок. Нині Національна кіностудія імені Олександра Довженка — це сучасне кінопідприємство, здатне вирішувати найскладніші завдання при зйомках фільмів різної постановочної складності та будь–яких жанрів. Телевізійники також використовують потужності студії для створення телепрограм і серіалів.

Чернігівщина вітає короля

Чернігівщина вітає короля

Пам’ятник у вигляді двох стел із зображенням українського гетьмана та шведського короля встановили на високому пагорбі в селі Дехтярівка. Саме тут із метою створити військово–політичний альянс відбулась зустріч лідерів двох держав за рік до початку війни з Росією у 1656 році. Задля висвітлення надзвичайно важливої, проте маловідомої історичної події й виникла ініціатива встановити монумент.